خانه گردشگری دریاچه نمک بولیوی؛ اینجا مرزی وجود ندارد

دریاچه نمک بولیوی؛ اینجا مرزی وجود ندارد

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کویر نمکی بولیوی، با مساحت ۱۰۵۸۲ هزار کیلومتر وسیع‌ترین سطح نمکی دنیاست.
دریاچه نمک بولیوی

در کشور بولیوی منطقه‌ای وجود دارد که در روزهای خاصی از سال به پدیده‌ای شگفت‌انگیز تبدیل می‌شود. دریاچه نمک بولیوی جایی است که مرز بین آسمان و زمین از بین می‌رود و منظره‌ای باورنکردنی شکل می‌گیرد. این منطقه‌ی وسیع با بارش اندکی باران به بزرگترین آیینه‌ی طبیعی جهان تبدیل می‌شود که چشم هر بیننده‌ای را محصور می‌کند. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا در مورد بزرگترین آیینه جهان و دلیل شکل‌گیری آن بیشتر آشنا شویم.

بزرگترین آیینه جهان

این سرزمین شگفت‌انگیز در جنوب غربی بولیوی و در نزدیکی کوه آند واقع شده است و در زبان محلی سالار دو ییونی نامیده می‌شود. این پدیده حاصل تغییر و تحولات طبیعی دریاچه‌ای ماقبل تاریخی در طول هزاران سال است. سطح این کویر برخلاف کویرهای دیگر که با شن پوشیده شده از نمک سفید تشکیل شده است. سطح این کویر نمکی صاف و هموار است و تنها تعدادی تپه مرتفع وجود دارد که در هنگام تشکیل دریاچه مانند «جزیره» از آب بیرون می‌مانند و زیبایی و شگفتی این منظره را دو چندان می‌کنند.

جاذبه های گردشگری بولیوی

هنگامی که باران می‌بارد این سطح صاف به آیینه‌ای خارق‌العاده تبدیل می‌شود که آنچنان بزرگ و صیقلی است که کشورهای مختلف از این دریاچه برای تنظیم ماهواره استفاده می‌کنند. سطوح نمکی گزینه‌هایی ایده‌آل برای تنظیم فاصله‌ی تجهیزات ماهواره‌ای هستند، زیرا بسیار وسیع و صیقلی هستند و قدرت بازتابندگی آن‌ها مشابه سطوح یخ است.

بزرگترین آینه جهان

افسانه‌ها چه می‌گویند؟

اما مردمان بومی این منطقه، توضیحی غیرواقعی اما جالب‌تر برای شکل‌گیری این منطقه دارند و این توضیح مربوط به سه کوهی است که اطراف این منطقه وجود دارد. به اعتقاد آن‌ها این سه کوه در گذشته‌های دور، انسان‌های غول‌پیکری بودند که در این منطقه زندگی می‌کردند. طبق افسانه‌ها یکی از آنها همسرش را از دست می‌دهد و این غول در غم از دست دادنش آنقدر اشک می‌ریزد که از اشک‌های شورش دریاچه نمک به وجود می‌آید.

افسانه‌ها چه می‌گویند؟

زیبایی دریاچه نمک

در چندسال اخیر انتشار عکس‌های فوق العاده از این دریاچه باعث شهرت و محبوبیتش شده و گردشگران بسیاری از سراسر دنیا برای دیدن این پدیده‌ی زیبا به بولیوی سفر می‌کنند. زیبایی این آیینه طبیعی با نزدیک شدن غروب آفتاب و فرارسیدن شب صدچندان می‌شود و بازتاب سرخی غروب بر این آیینه و سپس تصویر ستارگان و ستاره راه شیری روی دریاچه، منظره‌ای خارق‌العاده و استثنائی پدید می‌آورند.

زیبایی دریاچه نمک

امکانات مختلف گردشگری در این منطقه به وجود آمده که باعث افزایش ورود گردشگران به منطقه شده است. یکی از این خدمات ماشین‌سواری و گشت روی دریاچه است که بسیار مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.

پیشنهاد مطالعه:  برای آشنایی با جاذبه های گردشگری “گل‌های سرسبد گردشگری در دنیا!” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

خطرناک‌ترین ساحل جهان، محبوب‌ترین جاذبه استرالیا

بعضی از سواحل به همان اندازه که زیبا به نظر می‌رسند، می‌توانند مرگبار نیز باشند و در میان …