گشت و گذار مجازی در آرامگاه پنج هزار ساله مصری

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هیئت جهانگردی مصر، جهان را به داخل مقبره پنج هزار ساله ملکه مرسانخ سوم دعوت کرد.
آرامگاه پنج هزار ساله مصری

در دوران قرنطینه، شاید یکی از جذاب‌ترین کار‌هایی که می‌توان انجام داد، کشف و شهود است. شاید به همین دلیل است که برخی موزه‌ها و گردشگاهها، کاربران مجازی را به گشت و گذار آنلاین تشویق می‌کنند. هیئت جهانگردی مصر، جهان را به داخل مقبره پنج هزار ساله ملکه مرسانخ سوم دعوت کرد. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره گشت مجازی در آرامگاه پنج هزار ساله مصری بخوانید.

گشت و گذار مجازی در آرامگاه پنج هزار ساله مصری

هیئت جهانگردی مصر، جهان را به داخل آرامگاه پنج هزار ساله ملکه مرسانخ سوم دعوت کرد. ورود به این تور گردشگری رایگان است و خبری از هزینه معمول ۵۰ پوند مصری (حدود ۲.۵۰ پوند) نیست.

این تور یکی از چهار سفر مجازی از سایت‌های تاریخی مصر است که در هنگام قرنطینه سراسری تبلیغ می‌شود. با استفاده از الگوبرداری سه بعدی توسط دانشگاه هاروارد، این سفر مسافرتی واقعی است و با یک کلیک، حس ملموس حضور در یکی از بهترین مقبره‌های دوران باستان را به علاوه اطلاعات و بازسازی رایانه‌ای دریافت می‌کنید.

این مقبره در سال ۱۹۲۷ توسط جورج اندرو ریزنر هاروارد حفاری شد. این مقبره تا حدی زیبا و خیره کننده بود که باستان شناس آمریکایی از کیفیت نقاشی‌های مقبره خیره شده بود بعداً در بولتن موزه هنر‌های زیبا نوشت: «هیچکدام از ما چیزی شبیه به آن را ندیده ایم.» در هر دو طرف ورودی این مقره، نقوش برجسته ریز و رنگین کمانی که با رنگ‌های خاکی ۵۰۰۰ ساله رنگ آمیزی شده است دیده می‌شود.

بیشتر بخوانید: باستان‌شناسان ۲۷ تابوت‌دان با قدمتی بیش از ۲۵۰۰ سال در گورستان باستانی سقاره مصر کشف کردند. این تابوت‌دان‌ها در چاهی ‌تازه‌کشف‌شده در سقاره در جنوب قاهره، پایتخت مصر، پیدا شدند. به‌گفته‌ی مقام‌های وزارت ابنیه و آثار باستانی مصر، پیش‌از‌این در اوایل سپتامبر، ۱۳ تابوت کشف شده بود و حال ۱۴ تابوت دیگر نیز به کشفیات پیشین اضافه شده است. برای مطالعه بیشتر مطلب «تابوت‌دان‌های ۲۵۰۰ ساله در سقاره مصر» را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
 • مضرات خوابیدن با وسیله گرمایشی

  چرا شب‌ها نباید در اتاق گرم بخوابیم؟

  خوابیدن با وسیله گرمایشی روشن در طی شب می‌تواند شما را بیشتر مستعد ابتلا به عفونت‌ها و دیگ…
 • آربیتراژ چیست

  آربیتراژ چیست؟

  آربیتراژ در هیچ حالتی باعث زیان نشده و به طور ایده‌آل، یک معامله بدون ریسک است. در این مطل…
 • کاربرد جالب یخ که نمی دانید

  ۹ کاربرد جالب یخ که نمی‌دانستید

  معمولا در هر خانه‌ای یخ پیدا می‌شود که همه ما با کاربرد معمول آن آشنا هستیم. ۹ کاربرد جالب…
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چرا شب‌ها نباید در اتاق گرم بخوابیم؟

خوابیدن با وسیله گرمایشی روشن در طی شب می‌تواند شما را بیشتر مستعد ابتلا به عفونت‌ها و دیگ…