خانه گردشگری درختان هزار رنگ

درختان هزار رنگ

۲۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
‌تا به حال نام درخت رنگین کمان به گوشتان خورده است؟ با دیدن تصاویر زیر شاید فکر کنید که این درختان تنها یک نقاشی هستند؛ اما باید بگوییم که این درختان کاملا طبیعی هستند و به درخت رنگین کمان یا اکالیپتوس رنگین کمان معروف هستند.
درخت رنگین کمان

تنه درخت رنگین کمان ، به طور دوره‌ای یک لایه از پوست خود را از بین می‌برد که زیر آن لایه‌ای سبز وجود دارد و این لایه سپس تغییر رنگ می‌دهد. این پوسته ریزی و تغییر رنگ در زمان‌های مختلف و در قسمت‌های مختلف تنه اتفاق می‌افتد و به این ترتیب رنگ‌های جدیدی تولید می‌شود. با مجله دلتا همراه باشید تا با این درخت شگفت‌انگیز بیشتر آشنا شوید.

درخت اکالیپتوس، درخت رنگین کمان

پوست درخت اکالیپتوس رنگین کمان

تنه رنگارنگ اکالیپتوس رنگین کمان یک ویژگی منحصر به فرد و بسیار ارزشمند است. سبز، نارنجی، زرد، قرمز، قهوه‌ای، بنفش و حتی آبی ممکن است همگی در تنه قابل مشاهده باشد. رنگ‌ها در برخی از درختان بسیار پر جنب و جوش و غنی هستند که به نظر مصنوعی می‌آیند اما خب کاملا طبیعی‌اند و در اندونزی قرار دارند.

رنگ ها زمانی تغییر می‌کنند که درخت شروع به پوسته ریزی کرده و نقاط مختلفی روی تنه پدید می‌آید که رنگ سبز لایه‌های زیری به رنگ‌های دیگر تبدیل می‌شود. این فرآیند به این معنی است که هیچ درخت اکالیپتوس رنگین کمانی شبیه به دیگری نیست.

زمانی که شما در بین هزاران درخت رنگین کمان بایستید تصور خواهید کرد که در سرزمین عجایب بین دنیایی از مدادرنگی‌ها ایستاده‌اید. همچنین درختان رنگین کمان بیشتر به دلیل برگ‌های معطر و منبع اصلی غذای کوالا شناخته شده است.

رنگ های درخت رنگین کمان

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی با مطالب گردشگری بیشتر “در این باغ وحش همه چیز برعکس است!“را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دهکده رنگین کمانی اندونزی

کامپونگ پلانگی (Kampung Pelangi) یا دهکده رنگین کمانی در اندونزی، یک دهکده کوچک است که عکس…