خانه مد و زیبایی لباس‌های قدیمی را دوباره بپوشید

لباس‌های قدیمی را دوباره بپوشید

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای همه ما بارها پیش آمده که به سراغ کمد لباسمان رفتیم و با خود گفتیم که با لباس‌های قدیمی خود چه کنیم؟
لباس های قدیمی را دوباره بپوشید

برخی لباس‌ها درون کمدمان جای گرفته‌اند که با گذشت مدت‌ها از خرید آن، هنوز سالم است و می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، اما شاید دیگر برایمان قدیمی و تکراری شده‌اند، می‌توانید با روش‌های بسیار ساده که نه وقت زیادی از شما می‌گیرند و نه هزینه‌ای دارند، لباس های قدیمی را دوباره بپوشید. با مجله دلتا همراه باشید تا چند ترفند در این زمینه به شما آموزش بدهیم.

لباس های قدیمی را دوباره بپوشید

رد اتو روی لباس

اگر در هنگام اتو کردن، حواستان پرت شد و رد اتو روی لباس ماند یا لباس، سوراخ شد، می‌توانید آن قسمت را به شکل‌های مختلف مثل ماه، ستاره و… ببرید و از زیر لباس، یک تکه پارچه توری، حریر یا… تکه‌دوزی کنید.

لباس های قدیمی را دوباره بپوشید اتو

  تبدیل شال به پانچ

شلوارک‌های قدیمی را به‌اندازه‌ای که می‌خواهید، کوتاه کنید و روی انتهای پاچه، تور، حریر یا… بدوزید. البته این کار را با چسب‌های قوی هم می‌توانید انجام دهید و لباس های قدیمی را دوباره بپوشید.

تبدیل لگ یا شلوار تنگ به نیم‌تنه

لگ را از پاچه‌ها تا کنید؛ سپس بخش فاق آن را به صورت نیم دایره یا هفت ببرید تا به‌عنوان یقه نیم‌تنه استفاده کنید؛ اندازه پاچه‌ها را که قرار است جای آستین را بگیرند، به دلخواه تنظیم کنید. اکنون شما یک نیم‌تنه دارید. مشخصا فاق لگ را به هر مدلی که ببرید، مدل یقه نیز به‌همان صورت از آب درمی‌آید. اگر شلوارتان پاچه‌گشاد باشد، آستین آن کلوش خواهد شد.

لباس های قدیمی را دوباره بپوشید لگ

  • نو کردن شلوار جین

اگر از شلوار جین خود خسته شدید یا بخش‌هایی از آن لک شده است، می‌توانید با استفاده از رنگ مخصوص پارچه یا رنگ آکرلیک، طرح‌های مختلفی روی آن بزنید. برای این کار می‌توانید از مهرهای آماده یا مدل‌هایی که خودتان از کاغذ درست می‌کنید، هم استفاده کنید و استایل زنانه زیبایی بسازید.. البته گلدوزی و شماره‌دوزی نیز روش مناسبی برای زیبا کردن جین‌های قدیمی یا پوشاندن پارگی و کهنگی بخش‌هایی از آن است.

لباس های قدیمی را دوباره بپوشید شلوار

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه مطلب «با این لباس‌ها جوان بمانید!»  مجله مد دلتا را دنبال کنید.

دسترسی سریع و آسان به مطالب مجله، با دانلود رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
همین حالا دانلود کنید
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

آقایان در قرارهای عاشقانه چه کفشی بپوشند؟

در قرارهای عاشقانه‌ چه کفشی می‌پوشید؟ آیا همیشه الویت در ملاقات‌های عاشقانه لباس بوده؟ کفش…