کمربند زنانه و همه آن چه باید بدانید

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برخلاف آنچه تصور می‌شود که کمربند فقط مخصوص آقایان است ولی خانم‌ها هم می‌توانند با استفاده از کمربندهای مناسب استایل خود را ارتقا ببخشند.
کمربند زنانه
کمربند زنانه یک اکسسوری مهم است که تاثیر زیادی در خوش اندام به نظر رسیدن خواهد داشت. اما چه کمربندهایی مناسب استایل و اندام شما است؟ حداقل به چند کمربند نیاز دارید؟ حداکثر چند کمربند برایتان کافی است؟ چه مدل و رنگی بخرید؟ با چه لباس‌هایی از آن استفاده کنید؟ این مطلب مجله دلتا را با عنوان کمربند زنانه و همه آن چه باید بدانید بخوانید تا پاسخ سوال‌های فوق را پیدا کنید. با ما همراه باشید.

کمربند زنانه بر اساس فرم اندام

برای انتخاب یک کمربند مناسب، فرم اندام خود را در نظر بگیرید. هر کمربند برای یک فرم اندام خاص طراحی شده است. هدف اصلی کمربند در استایل معمولا باریک نشان دادن کمر و ایجاد تناسب اندام است. اگر بالاتنه بلندی دارید از هر دو مدل کمربند چه باریک و چه پهن استفاده کنید. اگر بالاتنه شما کوتاه است، فقط از کمربندهای باریک استفاده کنید. اگر اضافه وزن دارید و می‌خواهید شکم کوچک‌تر به نظر برسد از کمربندهای تیره استفاده کنید.

کمربند زنانه پهن

سادگی برابر است با تازگی و خلاقیت

کمربندهای ساده، بدون طرح و با رنگ‌های خنثی به کمربندهایی با طرح‌های شلوغ ارجحیت دارد. زیرا زمان ندارد و در هر شرایطی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. پس به یک یا دو کمربند ساده با رنگ‌هایی مثل مشکی، آبی تیره، قهوه‌ای و … اکتفا کنید.

کمربند زنانه باریک

سایزبندی کمربند زنانه 

سایز کمربندهای زنانه به طول کمربند بستگی دارد و بر اساس اینچ و سانتی‌متر دسته‌بندی می‌شود. حتما قبل از خرید کمربند زنانه، دور کمر را ۵ سانتی‌متر بزرگ‌تر بگیرید تا از اندازه بودن کمربند خود اطمینان داشته باشید.

 ارتفاع کمر

اگر بالاتنه کوتاهی دارید از کمربندهای باریک‌تر و همرنگ لباس استفاده کنید. اگر کلا قد کوتاهی دارید باریک‌ترین کمربند با رنگ مشابه لباس گزینه خوبی است و اگر بالاتنه بلندی دارید از کمربندهای عریض‌تر با رنگ متضاد لباس استفاده کنید.

جنس و مدل کمربند 

چرم: کلاسیک‌ترین و قدیمی‌ترین مدل‌های کمربند، چرم است. دقت داشته باشید که سگک کمربند چرم باید ظریف و ساده باشد.

 جیر: این کمربندها نسبت به کمربندهای چرم غیررسمی‎‌تر بوده و برای ست شدن با استایل روزمره و اسپرت مناسب است.

کمربندهای فانتزی و فلزی: بیشتر برای استفاده همراه لباس‌های مجلسی و شب کاربرد دارد.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “برند های حجاب در دنیای مد” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

تقویت کردن مو با کره

آیا می‌دانستید که می‌توانید از کره مو استفاده کنید و موهای خود را سالم و زیباتر کنید؟ …