تولید انرژی در ساختمان های مدرن (+‎تصاویر)

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ساخت ساختمان های مدرن سازگار با طبیعت و خودکفا در تولید انرژی سالهاست که رواج بسیاری پیدا کرده است.
ساختمان های مدرن

 معمار بلژیکی در ادامه طراحی ساختمان های مدرن خود، برای ساخت یک هتل گنبدی شکل سازگار با محیط زیست، رونمایی کرد.

به گزارش مجله دلتا، پروژه‌های «خانه‌های سازگار با محیط زیست» از دهه‌ها قبل برای طراحی ساختمان های مدرن هماهنگ با محیط پیرامون و طبیعی آغاز شده است. یکی از معماران مشهوری که طرح‌هایش در بسیاری از شهرهای مختلف در سطح جهانی خودنمایی می‌کند «وینسنت کالبوت» معمار مشهور بلژیکی است.

این معمار در تازه ترین پروژه‌اش که« Metamorphosis of the Hotel des Postes» نام گرفته، هتل زیبایی طراحی کرده که در نوع خود کم‌نظیر است؛ سقف این هتل، به گونه‌ای ساخته می‌شود که در تامین برق کل ساختمان، خودکفا بوده و نیازی به برق شهری ندارد.

محل این پروژه، یک اداره پست قدیمی و هتلی در شهر «لوگزامبورگ» است که سال ساخت آن به  ۱۹۰۸ میلادی بازمی‌گردد، اما به دلیل بلااستفاده بودن آن، قرار است با تکنولوژی‌های جدید به ساختمانی مدرن، خودکفا و تامین کننده انرژی تبدیل شود.

ساختمان های مدرن

تولید ۷۰ هزار کیلو وات ساعت انرژی در سال

ساختمان هتل جدید شامل یک گنبد شیشه‌ای است که می‌تواند با  انرژی خورشیدی، برق تمام ساختمان را تامین کند.

این گنبد ۸۰۰ مترمربعی که روی سقف قرار می‎گیرد و تا پایین ساختمان ادامه می‎یابد به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند سالانه ۷۰ هزار کیلو‎ وات ساعت، انرژی برق تولید کند و این عدد ۱۸ برابر بیشتر از متوسط مصرف خانوارهای انگلیس است.

شکل گنبد نیز در نوع خود جالب و بی‌نظیر است؛ ساختار شیشه‎ای که از شش طبقه تشکیل و به باغهای میوه ارگانیک و انواع گیاهان تجهیز می‌شود. رستوران‌های مختلف و پلتفرم تماشای منظره از دیگر امکانات این هتل خودکفا است.

از دیگر توانمندی‎های این هتل می‌توان به ۲۰ توربین بادی سقفی اشاره کرد که سالانه ۱۵ هزار کیلووات ساعت به برق تولیدی ساختمان می‎افزاید.

این معمار بلژیکی درباره طرح بازسازی خود می‌گوید: اجرای این پروژه و تبدیل ساختمان قدیمی به هتلی جدید و مجهز به فناوریهای نوین، درست همانند تبدیل شدن کرم ابریشم به پروانه است و هدف این است که مصرف انرژی تا حد ممکن نزدیک به صفر باشد.

هتل خود کفا

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

هرگز از این وسایل تزیینی در منزل استفاده نکنید!

همه‌ ما در دوره‌های مختلف دکوراسیون خانه را تغییر داده‌ایم و همیشه از آن لذت برده‌ایم. درس…