۸ نکته مهم برای نصب تابلو به دیوار

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تغییر یا اضافه کردن چند تابلو به دیوارها می‌تواند حال و هوای جدیدی را به خانه ببخشد.
نصب تابلو

نکاتی برای نصب تابلو به دیوار

هنگامی که تصمیم می‌گیریم تغییری در دکوراسیون داخلی منزل ایجاد کنیم، ذهنمان متوجه مبلمان، فرش یا شاید پرده‌ها خواهد شد. اینکه آیا می‌توانیم با توجه به بودجه‌ای که در اختیار داریم آنها را عوض کنیم؟! مجله دلتا پیشنهاد دیگری دارد. این بار می‌خواهیم یادآوری کنیم که از اهمیت وسایل دکوری در خانه غافل نشوید. نیازی نیست که برای تنوع دست به عوض کردن اجزای بزرگ و اصلی خانه بزنید. یک بار امتحان کنید و تغییرات ایجاد شده توسط تابلو‌ها را در خانه ببینید. در این مطلب نکته‌ها و اصول نصب تابلو بر دیوار در منزل را مرور خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چیدمان تابلو

۱.    اگر قصد دارید چندین تابلو را در کنار هم روی یک دیوار نصب کنید، بهتر است تابلوهایی که رنگی روشن‌تر دارند را در بالا و آن‌ها که تیره‌تر است را در پایین قرار دهید.

۲.   تابلوهای بزرگ را بر دیوارهای اصلی نصب کنید. اگر در هنگام خرید انتخاب شما تابلویی بزرگ بوده است، بهتر است به این نکته توجه کنید.

۳.   در فضایی مشخص، مانند نشیمن یا اتاق خواب، سعی کنید که از موضوعات و سبک‌های هماهنگ در تابلو‌ها استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که وحدت در دکوراسیون خانه احساس شود.

۴.   قاب تابلوها باید متناسب با رنگ و سبک مبلمان و وسایل داخلی فضای مورد نظر باشد.

نصب تابلو روی دیوار

۵.   استفاده از نورپردازی روی تابلو‌ها تاثیرگذاری آنها را دو چندان می‌کند. در صورت امکان این شرایط را برای تابلوی جدید خود فراهم کنید. در غیر این صورت در انتخاب محل نصب آن دقت کنید و مناسب‌ترین مکان را بیابید.

۶.   اگر ارتفاع دیوارها در خانه کم است، نصب تابلوهای عمودی به بلندتر نشان دادن آن‌ها کمک بسیاری خواهد کرد.

۷.   با توجه به سبک کلی دکوراسیون داخلی منزل، توجه به حفظ تقارن یا تناسب در نصب تابلوها یکی از نکات کلیدی و مهم است.

۸.   یکی از مکان‌های مناسب برای نصب تابلوها دیوار پشت کاناپه در نشیمن است. اما توجه داشته باشید که اندازه قاب نباید بزرگتر از اندازه طول کاناپه باشد.

 

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب “از دیوارها ساده نگذرید!” را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش آشپزخانه

اگر آشپزخانه شما نورگیر یا پنجره دارد و به طور کلی فضای آن روشن است، گزینه‌های تیره‌تر هم …