طراحی دکوراسیون داخلی محیط کار

۱
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
دکوراسیون داخلی محیط کار

آیا تا به حال به این فکر کرده‎اید که ای کاش دکوراسیون داخلی محیط کار تان شکل دیگری بود؟ یا اینکه چطور می‎توان محیط کار را تا حد امکان بهتر کنم؟

اگر به کار اداری مشغولید پیشنهاد می‎کنیم این گزارش  مجله دلتا را بخوانید تا محیط کار  بهتری برای خود و سایر همکارانتان ایجاد کنید.

 

استفاده از رنگ برند در دکوراسیون داخلی یا ترکیب رنگ دیوارتان می­‎تواند حس تعلق را نسبت به محیط­ کارتان بیشتر کند. ترکیب رنگی صحیح بر شاد کردن روحیه افراد بسیار تاثیر دارد.

 

دکوراسیون داخلی محیط کار

 

 • با استفاده از فرش فضاها را جدا کنید.

به جای استفاده از پارتیشن­‎ها، از فرش برای جداسازی فضاها استفاده کنید. البته اگر محیط کار‎­تان بزرگ باشد، جداسازی کاربری‎های داخلی با فرش بهتر می‎شود اما اگر محیط کار‎تان بزرگ نیست می‎‎توانید در زیر مبلمان‎های اداری یا قبل از ورود به مکان دیگر از فرش استفاده کنید.

 

فرش در دکوراسیون

 

 • آثار هنری را به دیوار اتاق  آویزان کنید.

هنر می­تواند شور و شوق کاری را بیشتر کند. آثار هنری فضا را جذاب و به آن حس متفکرانه می‎دهد و با هربار با نگاه به آن­ها تأثیر مثبت می‎گیرید.

تابلوهای هنری در چیدمان

 

 • از مبلمان منحصر به فرد استفاده کنید.

اگر بخواهید محیط کارتان خاص باشد استفاده از مبلمان منحصر به فرد یکی از راهکارهاست. می‎­توانید با مراجعه به سایت HOUZZ مبلمان مورد علاقه خود را انتخاب کنید، یا اینکه از یک طراح داخلی کمک بگیرید تا با استفاده از نام و رنگ برندتان، مبلمان منحصر به فرد را طراحی کند.

 

مبلمان

 

 • اجازه دهید تا هر کس میز کارش را به دلخواه خود طراحی کند.

هرکسی سلیقه خاص خود را دارد. کارمندان نیز باید بتوانند میز کار‎شان را با سلیقه خود تزئین کنند.

 • از فضای روشنایی محل کارتان حداکثر استفاده را ببرید.

نور طبیعی بهترین روشنایی برای محیط کار محسوب می­‎شود. حتی اگر از بهترین مبلمان برای دفتر کار­‎تان استفاده می‎کنید، بدون داشتن نور کافی و مناسب، فضایی ایده‎­آل ایجاد نخواهید داشت.

نورپردازی در دکوراسیون

 

 • به محیط کارتان کتابخانه اضافه کنید.

اگر در محیط کارتان کتابخانه مجزایی وجود ندارد می‎توانید با اضافه کردن چند قفسه کتاب، کتاب­‎های مورد نیاز‎تان را در آنجا قرار دهید.

چیدمان کتابخانه

 

 • از گل و گیاه برای طراحی فضای داخلی استفاده کنید.

اگر می‎خواهید از محیط کار‎تان انرژی مثبت بگیرید، از چند گلدان گل و گیاه استفاده کنید. طبیعت انرژی مثبتی دارد که طراحان داخلی توجهی ویژه به آن دارند.

گل و گیاه آپارتمانی در محیط کار

 

 • فضایی برای نوشیدن  قرار دهید.

کارمندان در طی روز نیاز به فضایی برای استراحت و تجدید قوا دارند تا با خوردن قهوه ، چای و یا نوشیدنی های دیگر برای ادامه کار آماده شوند.

چیدمان اتاق کار

 

 • ترکیب بندی رنگ‎های انرژی زا برای محیط کارتان در نظر بگیرید.

تا به حال به تأثیر رنگ در نوع برخوردتان توجه کرده‎­اید؟ رنگ‎­ها تأثیراتی متفاوت روی عملکردتان دارند. رنگ­های تند مثل زرد و قرمز باعث ایجاد انرژی و افزایش بهره وری شده و رنگ­‎های ملایم  آبی یا سبز کمرنگ به ایجاد آرامش و کمترشدن استرس کمک می‎کنند. در ترکیب رنگی اتاق کار به این نکات توجه کنید.

 • از وایتبرد استفاده کنید.

وایتبرد شیوه­‎ای است که بسیاری از استارتاپ‎ها و گروه­‎هایی که نیاز به خلاقیت دارند از آن استفاده می‎کنند. هر زمانی ایده خلاقانه به ذهن‎تان رسید، آنرا روی تابلو وایتبرد یادداشت کنید . همین کار به ظاهر ساده میتواند جرقه ایده‎های بسیاری باشد.

دکوراسیون اتاق کار

 

 • برای میز کارتان از چراغ‎­های ایستاده استفاده کنید.

شاید تا به‎ حال پیش آمده است که بعد از مدتی پشت میز بودن و کارکردن با کامپیوتر، سردرد شدیدی گرفته‎اید. این عارضه احتمالا به دلیل  وجود نورهای فلوئورسنت است. راهکار ساده، استفاده از چراغ‎های ایستاده روی میز کارتان است.

اتاق کار

 • ساعت بزرگی را روی دیوار نصب کنید.

نصب یک ساعت دیواری بزرگ روی دیوار به شما زمان را یادآوری می­‎کند، که هیچوقت زمان را از دست ندهید.

دکوراسیون

 • هوای اتاق تهویه مناسب داشته باشد.

تهویه محیط برای افزایش بهره‎وری بسیار مفید است. سرما یا گرمای زیاد باعث ایجاد اختلال در عملکرد افراد در محیط کار می‎شود. همچنین می‎توانید از رایحه‎های خوشبو در محیط کار استفاده کنید.

 • عکس همکارانتان را در اتاق قرار دهید

اگر با هم­‎تیمی­‎هایتان یک کار بشردوستانه انجام­ داده‎­اید یا آخر هفته برای تفریح بیرون رفته­‎اید، عکس آن را در محل کارتان قرار دهید. با یاد آوری خاطرات  لحظه‎های دلپذیرکه درکنار همدیگر داشته‎اید، انرژی خود را افزایش می دهید.

دکوراسیون اتاق کار

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این وسایل خانه شما سنتی و جذاب می‌کنند

از طریق اجرای دکوراسیون سنتی منزل در خانه خود می‌توانید فضای خانه را بسیار دلنشین و راحت ج…