خانه دکوراسیون گیاهان آپارتمانی مجلل برای دکوراسیونی لوکس

گیاهان آپارتمانی مجلل برای دکوراسیونی لوکس

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شاید حضور یک گیاه آپارتمانی، در غوغای بی حد و مرز زندگی شهرنشینی، آرامش زندگی را به ما یادآوری کند.
گیاه آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی مجلل

تمامی عناصر کاربردی برای چیدمان در آپارتمان‌ها، به شیوه‌ای کاملا دقیق، انتخاب می‌شوند. اما در کنار وسایل پر زرق و برق، نام گیاهان آپارتمانی در این بین می‌درخشد. استفاده از گیاهان آپارتمانی در چیدمان، علاوه بر زیبایی، حس طراوت و آرامش ذهن را به ارمغان خواهد آورد. در این نوشتار از مجله دلتا به معرفی و شناخت زیباترین و لوکس‌ترین گیاهان آپارتمانی خواهیم پرداخت که با معماری مدرن این روزها، کاملا سازگار است.

گیاه پرنده بهشتی یا استرلیتزیا

گیاه استرلیتزیا، مشهور به پرنده بهشتی، یکی از گیاهان همیشه سبز و دائمی است. گیاه پرنده بهشتی به عنوان یکی از محبوب‌ترین گیاهان سراسر دنیا، این روز‌ها مورد توجه طراحان دکور قرار گرفته است. این گیاه به سرما و خشکی هوا بسیار حساس است؛ با این حال، در محیط آپارتمان به راحتی قابل نگهداری است. برای نگهداری از گیاه استرلیتزیا، به محیطی پرنور، گرم، مرطوب و بزرگ احتیاج دارید.

گیاه استرلیتزیا

درختچه فیکوس آلاستیکا

درختچه فیکوس آلاستیکا، رتبه دوم از لوکس‌ترین گیاهان آپارتمانی را به خود اختصاص می‌دهد. علاوه بر این، درختچه فیکوس آلاستیکا، جز گیاهان مقاوم آپارتمانی نیز محسوب می‌شود. شرایط پرورش و نگهداری از درختچه فیکوس آلاستیکا در آپارتمان بسیار ساده است. خاک مناسب، نور فراوان، آبیاری به اندازه و تعویض گلدان در زمان مناسب، نیاز‌های اساسی پرورش این درختچه زیبا است.

فیکوس الاستیکا

گیاه لیندا

ظاهر آراسته، ساقه چوبی ضخیم و برگ‌های براق سوزنی گیاه لیندا، از شاخصه‌هایی است که نگهداری آن را در محیط‌های اداری، آپارتمان‌های اشرافی و هتل‌های لوکس می‌طلبد. لیندا گیاهی نسبتا مقاوم است؛ تنها حساسیت این گیاه، آبیاری بیش از حد است. این گیاه رشد آهسته و طول عمر بسیار زیادی خواهد داشت. برای نگهداری از گیاه لیندا، به یک محیط پرنور احتیاج دارید. غبارپاشی روزانه از نکاتی است که در نگهداری از گیاه لیندا باید مد نظر قرار گرفته شود.

گیاه لیندا

درختچه فیکوس لیراتا

درختچه‌ای بسیار زیبا، از خانواده توت‌ها و انجیر‌ها است. این درختچه زیبا جایزه انجمن باغبانی باغ سلطنتی را کسب کرده است. این درختچه در فضای آپارتمان رشد کمی خواهد داشت و میوه نخواهد داد. برای نگهداری از درختچه فیکوس لیراتا در آپارتمان، به محیطی پر نور با نور فیلتر شده، گرم تا معتدل و مرطوب نیاز دارید. برای رطوبت رسانی از غبارپاشی روزانه استفاده کنید.

فیکوس لیراتا

گیاه زامیفولیا

گیاه زامیفولیا، یکی از مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی است. گیاه زامیفولیا، به دلیل شاخ و برگ‌های متراکم و براق و مراقب آسان، همیشه مورد توجه بوده است. گیاه زامیفولیا، یکی از موثرترین گیاهان در تصویه هوا است. برای نگهداری از گیاه لوکس زامیفولیا، به محیطی با نور فیلتر متوسط، دمای ۲۲ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد و رطوبت زیاد نیاز دارید.

زامیفولیا

گیاه نخل اریکا

یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی نخل مانند، برای افراد خوش سلیقه برای تبدیل یک دکور ساده به مدرن است. نخل اریکا، یک تصفیه کننده محیط عالی هوا است. برای نگهداری و پرورش، به نور غیر مستقیم متوسط، هوای مرطوب و دمای نسبتا گرم نیاز دارد. خاک همیشه مرطوب و کاملا زهکشی و سبک، از شاخصه‌های مهم در نگهداری از این گیاه است.

نخل اریکا

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با چیدمان گیاهان در منزل مطلب “گیاهان آپارتمانی؛چگونه در دکوراسیون استفاده کنیم؟” را بخوانید.

دسترسی سریع و آسان به مطالب مجله، با دانلود رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
همین حالا دانلود کنید
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۲ معیار مهم در انتخاب رنگ اتاق نشیمن

معیار دیگری که اغلب هنگام انتخاب رنگ اتاق نشیمن نادیده گرفته می‌شود، میزان نور طبیعی است ک…