آخرین وضعیت اجاره آپارتمان در بازار مسکن پایتخت

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اجاره آپارتمان

به گزارش مجله دلتا، هر‌چند قیمت‌های پیشنهادی بابت رهن و اجاره آپارتمان در بازار مسکن به مراتب مناسب‌تر از ارقامی است که موجران در تابستان اعلام و پیشنهاد می‌کردند، اما در عین حال تعداد آپارتمان‌های اجاری عرضه شده در بازار مسیر کاهشی که از ابتدای مهر در پیش گرفته را ادامه می‌دهد و تعداد عرضه جدید در این بازار بسیار اندک است. واسطه‌های ملکی می‌گویند دامنه انتخاب مستاجران در بازار اجاره فعلی محدود شده و متقاضیان متراژ تا ۶۰ مترمربع و بزرگ‌تر از ۱۰۰ مترمربع بیشتر با کمبود فایل روبه‌رو هستند.

ویژگی تعداد قابل‌توجهی از فایل‌هایی که در این مقطع در بازار اجاره عرضه شده‌اند، محرومیت از یک یا دو امکان مهم ملکی یعنی پارکینگ و آسانسور است که سبب شده این املاک با رغبت کمتری برای انعقاد ‌قرارداد از سوی مستاجران درحال جست‌و‌جو روبه‌رو شوند و در عین حال موجب شده قیمت آن‌ها نسبت به سایر فایل‌های اجاری با تعدیل بیشتری نسبت به تابستان روبه‌رو شود. در نتیجه اکنون اجاره آپارتمان بدون امکانات را می‌توان قیمت ‌مناسب‌ترین فایل‌های موجود در بازار اجاره مسکن توصیف کرد.

به نظر می‌رسد با شروع آبان رفته رفته از تعداد فایل‌های رهن کامل در بازار اجاره نیز کاسته می‌شود، کمااینکه در چند روز اخیر تعداد این فایل‌ها نسبت به آپرتمان‌ها که با ترکیب پرداخت ودیعه و اجاره ماهانه فایل شده‌اند، کاهش محسوسی داشته است. واسطه‌های ملکی معتقدند این موضوع احتمالا متاثر از استمرار ناپایداری شاخص کل بورس و انصراف یک گروه از موجران سرمایه‌گذار از حضور در این بازار است.

در جدول زیر تازه‌ترین آگهی‌ بهای رهن و اجاره آپارتمان مسکونی در شهر تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

بهای اجاره آپارتمان

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “آپارتمان‌های ۲۰ سال ساخت؛ چند؟” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
 • معاملات در بازار مسکن

  کاهش معاملات در بازار مسکن

  دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…
 • تسهیلات بخش مسکن

  رشد ۴۰ درصدی تسهیلات بخش مسکن

  بررسی‌ها نشان می‌دهد در نیمه نخست سال جاری، حدود 39.4 هزار میلیارد تومان تسهیلات بخش مسکن …
 • آپارتمان‌های ۲۰ سال ساخت؛ چند؟

  طی یک‌سال و نیم اخیر به‌دلیل جهش قیمت مسکن و کاهش شدید قدرت خرید متقاضیان، سهم آپارتمان‌ها…
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…