اتاق خوابی به سبک مینیمال

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مینیمال‌ها با الگو قرار دادن "زیبایی در سادگی است" زندگی راحت‌تر و آرامش‌بخش‌تری برای خود ساخته‌اند.
اتاق خواب مینیمال

اتاق خواب مینیمال

طراحی دکوراسیون در زندگی امروزی اهمیت ویژه‌ای در بین افراد داشته و بسیاری از افراد هنگام تغییر دکوراسیون یا طراحی دکوراسیون خانه خود، به دنبال مطالعه درباره انواع سبک‌های دکوراسیون می‌روند تا با آشنایی کامل با این سبک‌ها و با توجه به سلیقه و روحیات خود، بهترین و مناسب‌ترین سبک را برای منزل خود انتخاب کنند. در این بین سبک‌های امروزی نظیر مینیمال یا مدرن، از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. در این نوشتار از مجله دلتا به معرفی ویژگی‌های اتاق خواب مینیمال پرداخته‌ایم. با گام‌های زیر شروع به ساخت یک اتاق خواب به سبک مینیمال خواهیم کرد.

 از بین بردن شلختگی و به هم ریختگی‌ها

وقت آن رسیده که اتاق را از شر لوازم اضافی و بلااستفاده‌ خلاص کنید. برای اینکه این کار را به خوبی پایان دهید ابتدای کار کمی وقت صرف کنید و سراسر اتاق را بررسی کنید و برای اجسام کوچک سبدی تهیه کرده و لوازم مازاد را جمع‌آوری کنید.

اتاق مینیمال

انتخاب تخت خواب مناسب اتاق خواب مینیمال

مهم‌ترین وسیله در هر اتاق خوابی، تخت خواب است و در طراحی اتاق خواب به سبک مینیمال نیز این وسیله مستثنی نخواهد بود. برای اتاق‌خواب مینیمال انتخاب یک تخت خواب که حاشیه نداشته و کاملاً مسطح باشد اصولی خواهد بود. با این انتخاب نقطه کانونی اتاق را به سمت تخت چرخانده‌اید و توجه به آن در اولویت قرار گرفته است.

تخت خواب مینیمال

پس از انتخاب فریم تخت نوبت به رنگ آن می‌رسد. بهترین انتخاب برای عالی دیده شدن تخت خواب مینیمال استفاده از رنگ‌های طبیعی و ملایم است. رنگ‌هایی هم چون خاکستری ملایم، سفید شیری، زرد کمرنگ و هر رنگی که پایه روشن و متمایل به سفید دارد.

از نورهای طبیعی استفاده کنید

در اتاق خوابی مینیمال نور مناسب می‌تواند به زیباتر جلوه کردن لوازم جانبی کمک فراوانی کند. با مبلمان موجود در اتاق رابطه برقرار کرده و فضایی بازتر را به نمایش دربیاورد. نورهای طبیعی که از ورودی‌های اتاق وارد می‌شوند انعکاس‌ها را به وجود آورده و سبب روشنایی بیشتر خواهند شد. توجه کنید که استفاده از نور طبیعی در این سبک، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دکوراسیون مینیمال به شمار می‌رود.

نورپردازی مینیمال

تابلوهای دیواری؛ کم ولی پربار

برای اتاق خواب مینیمال که دیوارها اهمیت بسیاری دارند، استفاده از تابلوها تا حدامکان، پیشنهاد نمی‌شود. مگر یک تابلو آن هم هنری و غنی از ذائقه‌های مدرنیته. خالی بودن دیوار، یکی از نمادهای مینیمالیستی بودن فضا است؛ حتی اگر تابلوهای استفاده شده روی دیوار ساده و مدرن بوده باشند.

تابلو مینیمال

سرسبزی اتاق را فراموش نکنید

یک گلدان یا گیاه زیبا در اتاق مدرن و مینیمالیستی، حس تازگی و طراوت و همین‌طور شادابی را به ارمغان خواهد آورد. در کنار این موارد اینکه پالت رنگی اتاق مدرن از رنگ‌های متنوع پرشده و مهم‌تر اینکه رنگ‌ها همگی طبیعی و زنده هستند. گلدان‌های سفید یا حتی شیشه‌ای بهترین انتخاب‌ها برای این کار هستند.

 

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب “۷ وسیله که اتاق خواب شما کم دارد!” را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

زیباترین‌ مدل‌های لوستر برای خانه شما

لوستر سقفی از نوع کریستالی یکی از انواع آویز و لوستر شیک است. این لوسترها به کمک کریستال‌ه…