چگونه لباس بپوشیم که جوان‌تر به‌نظر برسیم؟

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بالا رفتن سن نباید به‌هیچ عنوان باعث ناراحتی باشد. خانم‌ها با افزایش سن به اصطلاح پخته‌تر و جاافتاده‌تر می‌شوند و زیبایی آن‌ها روزبه‌روز بیشتر می‌شود.
چگونه با لباس جوان تر دیده شویم

یک خانم جاافتاده، حتی در چین‌های پیشانی و اطراف لبش نیز زیبایی‌هایی دارد که هرکدام نشان از یک تجربه، یک اتفاق مادرانه، همسرانه، دخترانه و… هستند. وقتی شما به سن ۳۵ یا بالاتر می‌رسید، با عقل و درایت و تجربه بیشتری رفتار می‌کنید و این مسئله به زیبایی‌تان اضافه می‌کند، پس نباید از افزایش سن ناراحت باشید. نگران لباس پوشیدنتان هم نباشید. درست است که هرچه موقرتر لباس بپوشید، شیک‌تر به‌نظر می‌آیید، اما موقر لباس پوشیدن به معنای پوشیدن لباس‌های تیره و بدون جذابیت و کاملا ساده نیست. ما در این مطلب مجله دلتا، نکاتی که چگونه با لباس جوان تر دیده شویم را با شما درمیان می‌گذاریم تا با رعایت آن‌ها استایلی شاد و درعین‌حال درخور جایگاه اجتماعی‌تان داشته باشید. با ما همراه باشید.

چگونه با لباس جوان تر دیده شویم

خاص باشید

در اکثر مواقع، موقر بودن استایل، ما را به‌سمت لباس‌های کسل‌کننده می‌برد. هر سنی که داشته باشید، به کمی خاص بودن، به‌خصوص در اکسسوری‌های استایل‌تان نیاز دارید. می‌توانید شال یا دستمال گردنی رنگی با رنگ‌های روشن ببندید، کلاهی خاص بر سر بگذارید یا لباسی با طرح خاص و رنگی بپوشید.

چگونه با لباس جوان تر دیده شویم شال

لباس‌های راه‌راه و خال‌خالی و رنگی را فراموش نکنید

لباس‌های راه‌راه به استایل نشاط می‌دهد و شما را شاداب‌تر و جوان تر جلوه می‌دهد، البته حواستان به طرح راه‌راه لباس باشد. اگر لاغر هستید، راه‌راه افقی مناسب است و اگر چاق هستید، راه‌‌راه عمودی. لباس‌های خال‌خالی در زمینه رنگ‌های شاد نیز انتخاب بسیار جذاب و جسورانه‌ای برای جوان تر دیده شدن هستند.

چگونه با لباس جوان تر دیده شویم رنگ 1

با اکسسوری‌های خاص، استایل شخصی خودتان را بسازید

از اکسسوری‌های خاص استفاده کنید تا بیشتر بدرخشید؛ یک گردنبند بزرگ، یک جفت گوشواره بزرگ و خاص یا دستبندی شیک و بزرگ.

چگونه با لباس جوان تر دیده شویم اکسسوری 2

البته اگر از اکسسوری بزرگ استفاده می‌کنید، تنها یکی را انتخاب کنید. اگر دوست دارید چند اکسسوری بیندازید، به سراغ سایز کوچک بروید.

چگونه با لباس جوان تر دیده شویم اکسسوری

چگونه با لباس جوان تر دیده شویم: رنگ روشن بپوشید

چرا همیشه باید به‌دنبال رنگ‌های تیره باشید؟ استفاده طولانی مدت از رنگ‌های تیره، احتمال افسردگی را زیاد می‌کند و نشاط و شادابی را از چهره‌ می‌گیرد. اگر دوست دارید که موقر لباس بپوشید، نیاز به رنگ‌های تیره مثل مشکی، سورمه‌ای، قهوه‌ای سوخته و… نیست. رنگ‌های روشن زیادی وجود دارند که به اصطلاح جلف نیستند. انواع سبزها، قرمز مرجانی، نارنجی تیره و… حتما این رنگ‌ها را امتحان کنید.

چگونه با لباس جوان تر دیده شویم رنگ 3

چگونه با لباس جوان تر دیده شویم: شلوار جین 

دیگر گذشت زمانی که می‌گفتند جین فقط برای دختران کم سن‌وسال است. اگر مدل شلوار جین را به ‌درستی و متناسب با اندامتان انتخاب کنید، خواهید درخشید.

نکات مهم 

نیازی به ست کردن تمام لباس‌ها نیست. پوشیدن بلوز و دامن، بلوز و شلوار، کت و شلوار، مانتو و شلوار و… یکدست، بیشتر مخصوص مراسم خاص، رویدادهای رسمی، مصاحبه‌های شغلی، فرم اداری و… است و سن را بالاتر می‌برد. از ترکیب کردن لباس‌های مختلف نترسید.

ترجیحا از پوشیدن لباس‌های پشمی، تویید و پارچه‌های مشابه آن، به‌خصوص به رنگ‌های تیره دوری کنید، زیرا سن را بیشتر از آنچه که هست، نشان می‌دهند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر “اصول لایه‌ لایه لباس پوشیدن در سرما” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

۱۰ مدل لباس مجلسی‌ آستین دار زیبا و جذاب

لباس‌های مجلسی زنانه در انواع مدل‌های جذابیت استایل بانوان را دو چندان می‌کنند در این مقال…