خانه دانستنی ها حضور همزمان در چند نقطه جهان با تصاویر هولوگرام

حضور همزمان در چند نقطه جهان با تصاویر هولوگرام

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پژوهشگران موفق به ساخت سیستمی برای ویدیو کنفرانس‌ها شدند که به‌وسیله آن حضور فیزیکی در چند نقطه از جهان امکان‌پذیر می‌شود.

پژوهشگران موفق به ساخت سیستمی برای ویدیو کنفرانس‌ها شدند که حضور فیزیکی در چند نقطه از جهان با استفاده از تصاویر هولوگرام امکان‌پذیر می‌شود.

بسیاری از افرادی که با ویدیو کنفرانس (برقراری ارتباط زنده صوتی و تصویری بین نقاط مختلف جغرافیایی دور و نزدیک) سر و کار دارند با این مشکل روبرو شده‌اند که ارتباط تصویر آنها بسیار بی کیفیت بوده است. در ادامه این مطلب از  مجله دلتا درباره کاربرد تصاویر هولوگرام برای ویدیو کنفرانس می‌خوانید.

ویدیو کنفرانس و تصاویر هولوگرام

برای رفع مشکل ویدیو کنفرانس به تازگی پژوهشگران و محققان  دانشگاه کویین کانادا موفق به ابداع  سیستمی  شدند که توسط آن افراد می‌توانند به صورت فیزیکی از طریق سیستم‌های ثبت تصاویر هولوگرام همزمان به چند نقطه جهان انتقال پیدا کنند.

این سیستم که «TeleHuman ۲»  نام دارد،  به عنوان “اولین سیستم کنفرانس ویدیویی واقعی هولوگرافی” شناخته  شده که به وسیله آن برای افراد این موقعیت فراهم شده که  در جریان کنفرانس ویدیویی حضور فیزیکی داشته باشند.

این سیستم با استفاده از چند دوربین حرفه‌ای از فرد یا اشیا تصاویر متحرک سه بعدی تهیه می‌کند که این کار با کمک پروژکتور‌ هوشمند انجام  شده که اطراف آن  یک غلاف استوانه‌ای قرار دارند. دوربین‌های تعبیه شده، تصاویری از تمام زاوایای شیء یا انسان گرفته و به پروژکتور‌ها انتقال می‌دهند، این پرژکتورها تصاویر هولوگرام را به لوله متصل کرده و در نهایت تصویر را  به طور همزمان انتقال می‌دهند.

مدیر این پژوهش ها درباره این نوآوری گفت: “ما در نهایت می‌توانیم مردم و البته اشیا را با کمک یک هولوگرام در اینترنت در فاصله زمانی بسیار کمی جا به جا کنیم. برای این کار  نیاز به کلاه یا لباس خاص و یا شرایط پیچیده نیست. ” در حال حاضر این طرح در مرحله آزمایش است.

بیشتر بخوانید: محققان دانشگاه “استنفورد” موفق شدند اولین تصویر دیجیتالی ۳۲۰۰ مگاپیکسلی را ثبت کنند. این دوربین روی تسلکوپ “LSST” متعلق به دانشگاه استنفورد نصب خواهد شد. مطلب «عکس ۳۲۰۰ مگاپیکسلی: واضح‌ترین عکس تاریخ» را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

عمیق‌‌ترین استخر جهان را می‌شناسید؟

عمیق ترین استخر جهان با 40 متر عمق است.این مکان عجیب در هتل چهار ستاره Terme Millepini د…