خانه مد و زیبایی راهنمای خرید انواع پیراهن مردانه

راهنمای خرید انواع پیراهن مردانه

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پیراهن مردانه طی سالها به یکی از اساسی‌ترین لباس‌های کمد آقایان تبدیل شده و تنوع در آن‌ها بسیار است.
انواع پیراهن مردانه

پیراهن مردانه طی سالها به یکی از اساسی‌ترین لباس‌های کمد آقایان تبدیل شده است. تنوع پیراهن‌های مردانه زیاد است و شما با هر بودجه‌ای می‌توانید پیراهن دلخواه خودتان را داشته باشید. انواع پیراهن مردانه چه ویژگی‌هایی دارد؟ همراه مجله دلتا باشید تا در مورد انواع پیراهن‌ بیشتر بدانید.

ویژگی‌ انواع پیراهن مردانه

پیراهن‌های مردانه معمولا از پارچه‌های نخی و پنبه‌ای دوخته می‌شوند و دارای الگوهای خاص که اغلب ساده و  بدون جزییات هستند. رنگ پیراهن‌ها نیز متنوع است و از یک قانون خاص تبعیت نمی‌کند. با تغییر هر کدام از ویژگی‌هایی که به شما گفتیم، پیراهن از یک لباس رسمی برای دیدار کاری به یک لباس اسپرت و کژوال می‌تواند تغییر کند.

جنس پیراهن مردانه

نخی: پارچه‌های پنبه‌ای و نخی، هدایت گرمایی، جذب رطوبت کافی، دوام و شکل‌پذیری نسبتا خوبی روی بدن دارند. همچنین به راحتی شسته و تمیز می‌شوند.

پیراهن مردانه الیاف مصنوعی: هیچ وقت الیاف مصنوعی نمی‌توانند جای پنبه را بگیرند. استفاده از الیاف ساخته دست انسان کیفیت خوبی ندارند اما در مقایسه با پیراهن‌های پنبه‌ای قیمت پایین‌تری دارند. الیاف مصنوعی در مقابل چروک و همچنین لکه‌های رایج پیراهن مقاومت خوبی دارند. اگر چه ما توصیه می‌کنیم که هیچ وقت پارچه‌ای که در آن الیاف مصنوعی بیش از ۵۰ درصد باشد را خریداری نکنید.

پیراهن مردانه ابریشمی: لوکس‌ترین نوع پیراهن‌ها مربوط به پیراهن‌های ابریشمی هستند. ظاهر این پیراهن‌ها شفاف و جذاب است ولی قیمت آن‌ها به اندازه زیبایی و شیک بودنشان، بالا است. همچنین باید از پیراهن‌های ابریشمی مراقبت‌های خاصی به عمل آورید.

رنگ پیراهن پیراهن مردانه

چهره، رنگ چشم و رنگ مو از مهمترین فاکتورهایی هستند که حین انتخاب یک بالاپوش باید به آن‌ها توجه کنید. متاسفانه اکثر آقایان با توجه به لباس‌های قبلی خود انتخاب می‌کنند و این موارد را در نظر نمی‌گیرند.

رنگ سفید: رنگ رایج پیراهن‌های مردانه سفید است. تا به امروز رنگ سفید نسبت به دیگر رنگ‌ها، بار رسمی بودن بیشتری داشته است و شما می‌توانید با خیال راحت برای قرارهای کاری و مجالس رسمی از پیراهن سفید استفاده کنید.

انواع پیراهن مردانه سفید

 

رنگ آبی: محبوبیت این رنگ به درصد بالایی تطبیق‌پذیری با رنگ پوست آقایان برمی‌گردد. رنگ آبی امروزه در ایران یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها است و کارخانه‌های دوخت پیراهن، هر روز یک الگو جدید برای رنگ آبی تولید می‌کنند. امروزه رنگ آبی جایگزین خوبی برای سفید شده است و متاسفانه انواع مختلفی از رنگ آبی در کمد لباس آقایان پیدا می‌شود. ما دوست نداریم که رنگ سفید فراموش شود!

پیراهن مردانه آبی

رنگ‌های دیگر پیراهن مردانه: صورتی، بژ، بنفش روشن، شیری، سبز تیره، زرشکی از جمله رنگ‌هایی هستند که آقایان می‌توانند آن را برای پیراهن خودشان انتخاب کنند. این رنگ‌های می‌توانند به صورت جداگانه در قالب الگو و طرح روی یکدیگر هم استفاده شوند تا تکراری به نظر نرسند. آمار نشان می‌دهد که ۱۰ درصد از آقایان از این رنگ پیراهن‌ها استفاده می‌کنند.

در مورد پیراهن‌ها، اجزای دیگری همانند نوع یقه، الگوهای بکار رفته روی پارچه (ساده، راه‌راه، چهارخانه)، نوع دوخت آستین و مچ پیراهن (دکمه‌ای، فرانسوی) و حتی دکمه‌های بکار رفته می‌توانند هر کدام به تنهایی قابل بحث باشند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با مطالب مد و زیبای “شلوار مناسب برای آقایان لاغر اندام” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

با سرهمی استایل خیابانی متفاوتی بسازید

جامپ‌سوت، انواع و مدل‌های مختلفی دارد که یکی از معروف‌ترین آن‌ها اورآل است که درواقع همان …