خانه مد و زیبایی ۶ قانون همیشگی در مد و استایل آقایان

۶ قانون همیشگی در مد و استایل آقایان

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر در لباس‌ها بیشتر از یک لباس طرحدار داشته باشید، نه تنها جذاب نمی‌شوید، بلکه ظاهرتان شلوغ و بهم ریخته نیز به نظر می‌رسد.
قوانین مد و استایل آقایان

همیشه آنچه مد و فشن در مورد شیوه لباس پوشیدن ما می‌گوید، درست نیست. باید گاهی درس‌هایی را که بزرگ‌ترها به ما می‌دهند، گوش کنیم. اگرچه برخی از قوانین دنیای مد منسوخ شده‌اند اما رعایت کردن برخی از آنها هنوز هم یک قانون است. در ادامه با قوانین مد و استایل آقایان که در لباس پوشیدن باید رعایت کنند، آشنا می‌شوید. با مجله دلتا همراه باشید.

قوانین مد و استایل آقایان

استایلی رسمی، کمربند و کفش‌ را با هم ست کنید: زمانی که می‌خواهید استایلی رسمی داشته باشید، باید این قانون را رعایت کنید. به عنوان مثال اگر کمربندتان قهوه ای است، کفش هم باید قهوه‌ای باشد، در غیر این صورت ظاهر شما شیکی و جذابیت خود را از دست خواهد داد.

قوانین مد و استایل آقایان کفش و کمربند

از پوشیدن چند لباس طرحدار با هم خودداری کنید: پوشیدن لباس‌های طرحدار بسیار جذاب است اما این دلیل نمی‌شود که در این کار زیاده روی کنیم. اگر در لباس‌ها بیشتر از یک لباس طرحدار داشته باشید، نه تنها جذاب نمی‌شوید، بلکه ظاهرتان شلوغ و بهم ریخته نیز به نظر می‌رسد و دیگر هیچ کدام از لباس‌ها به چشم نمی‌آید.

قوانین مد و استایل آقایان طرح دار

لباس را با توجه به موقعیت انتخاب کنید: مهم نیست که چه لباسی به شما می‌آید، باید با توجه به موقعیتی که در آن قرار دارید، لباس را انتخاب کنید. مثلا اگر به یک میهمانی رسمی دعوت شده‌اید، حتی اگر احساس می‌کنید که کت به شما نمی‌آید، باید آن را به تن کنید، در غیر این صورت در کنار دیگران به چشم نخواهید آمد، حتی اگر بهترین لباس را پوشیده باشید.

آخرین دکمه ژاکت را نبندید: یکی از مهمترین قوانینی که هر مردی باید بداند این است که دکمه آخر ژاکت نباید بسته باشد. در واقع با بستن دکمه آخر لباس، در قسمت کمر شما تنگ و چسبان شده و در قسمت بالای آن پف می‌کند و باعث می‌شود که اندام نامتناسب جلوه کند. بنابراین از بستن آخرین دکمه ژاکت خودداری کنید.

بستن ساسپندر و کمربند باهم، ممنوع: کمربند شلوار شما را بالا نگه می‌دارد. ساسپندر هم به همین منظور بسته می‌شود، بنابراین دیگر نیازی نیست که هر دو را با هم ببندید.

رنگ لباس را با فصل‌ها ست کنید: هر فصل رنگ لباس مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال شما در گرمای تابستان ترجیح می‌دهید که شلوار سفید و پیراهن آبی کمرنگ به تن کنید و برعکس، در زمستان به سراغ رنگ‌های تیره بروید. از این رو بهتر است که حتی اگر دلتان هوای لباس های تابستانه را کرد، آنها را در فصل زمستان به تن نکنید. هر چه با فصلی که در آن هستید هماهنگ تر باشید، جذاب تر خواهید بود.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “اشتباهات مردان در زمینه پوشش” را مطالعه کنید.

 • ست‌های نیمه رسمی آقایان

  برای بیشتر افراد کفش‌ها اولین چیزی است که در تماس چشمی قرار می‌گیرد، کیفیت و تمیزی مهم‌تری…
 • ست کردن لباس کمد خانم ها

  ست کردن لباس در کمد خانم ها

  ممکن است ساعت‌ها لباس‌ها را زیر و رو کنید و به انبوه لباس‌ها خیره بمانید اما در ست کردن لب…
 • هفته مد میلان 2021

  هفته‌ی مد میلان ۲۰۲۱

  هفته مد دو بار در سال در چهار پایتخت مد دنیا یعنی به ترتیب نیویورک، لندن، میلان و پاریس بر…
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

ست‌های نیمه رسمی آقایان

برای بیشتر افراد کفش‌ها اولین چیزی است که در تماس چشمی قرار می‌گیرد، کیفیت و تمیزی مهم‌تری…