انواع کت پاییزه و زمستانه آقایان!

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کت‌ پاییزه مردانه، انواع مختلفی دارد که هم در کلیات و هم در جزئیات مختلفی با یکدیگر متفاوت هستند.
انواع کت پاییزه و زمستانه آقایان

پاییز و زمستان که شروع می‌شود، علاوه بر گرم و خشک ماندن، مسئله شیک‌پوشی هم پیش کشیده می‌شود؛ به‌خصوص برای آقایان که تصور می‌کنند گزینه‌های کمتری برای انتخاب لباس دارند، اما اینطور نیست؛ مثلا کت‌ پاییزه مردانه، انواع مختلفی دارد که هم در کلیات و هم در جزئیات مختلفی با یکدیگر متفاوت هستند. ازطرفی داشتن حتی دو نمونه از این کت‌ها دست شما را در تنوع بخشیدن به استایلتان باز می‌گذارد. در این مطلب مجله دلتا قصد داریم تا شما را با انواع کت پاییزه و زمستانه آقایان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

انواع کت پاییزه و زمستانه آقایان

پی‌کت (Pea coat)

نوعی کت مردانه چهاردکمه بلند (تا ران) که اولین بار ارتشی‌ها از آن استفاده کردند و از همان‌جا محبوب شد. یقه این نوع کت‌ها عریض است و از پشم سنگین و ضخیم ساخته می‌شوند؛ البته در سال‌های اخیر از پشم نرم هم در تولید پی‌کت استفاده می‌شود.

پیکت را در موقعیت‌های رسمی و همراه با پیراهن یقه‌دار بپوشید و هم در موقعیت‌های کژوآل با تیشرت و شلوار جین.

پی‌کت

ترنچ (Trench)

توماس بربری (موسس برند بربری)، این کت را برای ارتش بریتانیا طراحی کرد و بعدها از پارچه ضدآب گاباردین در تولید آن استفاده کرد. این پارچه، مقاوم، سبک و ضدآب است، به‌همین بعدها دلیل ترنچ بسیار مورد استقبال مردم واقع شد.

ترنچ گزینه بسیار خوبی برای روزهای بارانی به‌شمار می‌آید هم در استایل کژوآل و استایل فرمال.

ترنچ

اورکت (Overcoat)

اورکت، کت بلندی است که معمولا آن را برروی کت‌مردانه تک می‌پوشند و برش‌های عریضی دارد. این نوع کت از پارچه‌های پشمی کیفیت بالا تولید می‌شوند که بسیار مناسب آب‌وهوای بسیار سرد است. اورکت معمولا دودکمه است، یقه برگردان دارد. به اورکت‌هایی که از پارچه‌های سبک‌تر تهیه می‌شوند و مناسب آب‌وهوای نه‌چندان سرد هستند، تاپ کت (Top coat) می‌گویند و اگر از پارچه ضخیم‌تر ساخته شود و سنگین‌تر باشد، به آن گریت کت (Great coat) می‌گویند.

معمولا اورکت مخصوص پوشیدن برروی کت رسمی است، بنابراین مناسب استایل رسمی می‌باشد.

اورکت

پارکا (Parka)

سال‌ها پیش برای تولید پارکا از پوست فک استفاده می‌کردند، اما امروزه از مواد شیمیایی سبک برای تولید آن استفاده می‌شود. استفاده از این مواد باعث می‌شود که پارکا حجم بگیرد و حالت پافی داشته باشد؛ به‌همین دلیل ممکن است گاهی آن را با پافر اشتباه بگیرید.

پارکا به استایل حالت ورزشی می‌دهد و برای استایل‌های کژوآل مناسب است.

کت بامبر (Bomber Jacket)

کتی چرم که درون آن در خطوط یقه و سرآستین از پشم سنگین استفاده شده است. قد این کت کوتاه و معمولا تا خط کمر است و در قسمت کمر و سرآستین کاملا فیت و اندازه بدن می‌شود. بهترین شیوه پوشیدن کت بامبر، همراهی آن با شلوار جین و تیشرت است.

کت بامبر

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “روش‌های ست کردن کت و شلوار طرح‌دار مردانه” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

مانتوهای تابستانی‌ که امسال باید بخرید

مانتوی تابستانه، معمولا در انواع مدل‌ها و طرح‌های رنگ روشن و با پارچه‌های نخی، ابروبادی و …