خانه مد و زیبایی ۸ راز افزایش طول عمر لباس ها

۸ راز افزایش طول عمر لباس ها

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طبیعتا اگر یک لباس را زیاد بپوشید، زودتر کهنه خواهد شد. برای این کار می‌توانید لباس‌ها را دسته‌بندی کنید تا مطمئن شوید هیچکدام را بیشتر از یک بار در هفته نمی‌پوشید.
افزایش طول عمر لباس

برای هر کسی پیش آمده است که لباس مورد علاقه‌اش در گذر زمان دیگر قابل استفاده نباشد. درست است که می‌توانید لباس‌های جدیدی بخرید اما به احتمال زیاد نمی‌توانید آن را به اندازه لباس قبلی دوست داشته باشید. مراقبت نکردن از لباس‌ها باعث خرابی آن‌ها می‌شود و واقعا حیف است که طول عمر لباس‌ ها را به علت سهل‌انگاری کاهش دهید. نکاتی که در این مطلب مجله دلتا به آن‌ها اشاره می‌کنیم، می‌توانند طول عمر لباس‌ ها را تا حد زیادی افزایش دهند.

افزایش طول عمر لباس

دسته بندی لباس‌ها

با اینکه این مسئله ممکن است خیلی بدیهی به نظر بیاید اما روی طول عمر لباس‌ ها تاثیر بسزایی دارد. خیلی از مردم همه چیز را با هم در ماشین لباسشویی می‌اندازند و رنگ، جنس پارچه و خصوصیات دیگر لباس‌ها را مد نظر ندارند. اگر پیراهنی  قرمز را با شلواری سفید همزمان بشویید، متوجه اهمیت دسته‌بندی خواهید شد.

افزایش طول عمر لباس رنگ دادن

جین‌ها را زود به زود نشویید

لباس‌های جین لازم نیست که بعد از هربار پوشیدن شسته شوند، مگر اینکه لکه گرفته باشند و یا گلی شده باشند. برای افزایش طول  عمر لباس ‌های جین ‌بهتر است بعد از سه بار پوشیدن، آن‌ها را بشویید؛ اما اگر کثیف به نظر نمی‌رسند می‌توانید چند دقیقه آن‌ها را در خشک‌کن قرار دهید.

نه به خشک‌کن!

با اینکه استفاده از خشک‌کن خیلی سریع و راحت است اما به بیشتر لباس‌ها آسیب می‌زند و طول عمر شان را کاهش می‌دهد؛ در واقع خشک‌کن می‌تواند بسیار سریع‌تر از حالت عادی، پارچه لباس‌ها را سست و شل کند. برای حفظ و افزایش طول عمر لباس‌ ها بهتر است صبور باشید و آن‌ها را آویزان کنید تا خشک شوند.

افزایش طول عمر لباس خشک کن

مواظب زیپ‌ها و دکمه‌ها باشید

همیشه قبل از انداختن لباس‌های زیپ‌دار در ماشین لباسشویی، زیپ آن‌ها را ببندید تا به لباس‌های دیگر گیر نکند و به آن‌ها آسیب نزند. در مقابل، بهتر است دکمه لباس‌ها را نبندید. اگر دکمه‌ها بسته باشند، به خود دکمه و جا دکمه‌ای، آسیب وارد می‌شود.

لباس‌ها را برعکس کنید

برعکس کردن لباس‌ها قبل از انداختن آن‌ها در ماشین لباسشویی و اتو کردن، می‌تواند کیفیت لباس را حفظ کند و از رنگ‌پریدگی آن جلوگیری کند. این نکته را حتما برای تی‌شرت‌ها و لباس‌هایی که پرز می‌دهنند، رعایت کنید تا طول عمرشان را افزایش دهید.

از سرکه سفید استفاده کنید

سرکه سفید می‌تواند به عنوان نرم‌کننده پارچه لباس‌ها عمل کند. سرکه سفید لکه و بویی برجای نمی‌گذارد. از سه چهارم پیمانه سرکه سفید هنگام شستشوی نهایی استفاده کنید.

عرق‌گیر بپوشید

پوشیدن عرق‌گیر یک راه حل ساده برای افزایش طول عمر لباس‌هاست. عرق‌گیر، عرق شما را می‌گیرد و باعث می‌شود زیر بغل لباس‌های لک نشود.

از چای و قهوه استفاده کنید

اگر می‌خواهید لباس‌های مشکی رنگ‌پریده نشوند، در شستشو از قهوه یا چای قوی استفاده کنید. این روش در کمال تعجب بسیار تاثیر گذار است.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “روش نگه داری لباس های پاییز و زمستانه” را مطالعه کنید.

 • راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه

  گرمکن و ست ورزشی مردانه باید مقاومت کمی در برابر تبخیر آب داشته باشد در عین اینکه نباید با…
 • چند استایل با کاپشن پفی

  چند استایل با کاپشن پفی

  کاپشن پفی ساخته شده است تا شما را از شر سرما در امان نگه دارد. پفی بودن کاپشن به واسطه شکل…
 • نگهداری از کت و پالتو‌ خز

  انتخاب کمد لباس تاریک با رطوبت بسیار کم و یا جدا کردن کت و پالتو خز از سایر لباس‌ها و پوشا…
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه

گرمکن و ست ورزشی مردانه باید مقاومت کمی در برابر تبخیر آب داشته باشد در عین اینکه نباید با…