روش نگه داری لباس های پاییز و زمستانه

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آیا همه چیز باید کاملا تمیز شود؟ آیا می­‌توان همه چیز را در معرض شستشو قرار داد؟ در مورد خشک کردن چطور؟ اگر سعی کنید آن را با دست بشویید چطور؟ ناگفته نماند که عدم دقت می‌­تواند لباس شما را از بین ببرد.
نگه داری لباس پاییز و زمستانه

جدا از این‌که شما علاقه­‌مند به خرید کردن باشید یا به هر قیمتی از خرید اجتناب ­‌کنید، مبلغ زیادی از درآمد سالانه صرف خرید و تهیه لباس می­‌شود. ماندگاری بیشتر لباس‌­ها به معنای کاهش هزینه­ است. پس می­‌توان گفت نگه داری لباس پاییز و زمستانه و مراقبت از آن‌ها بسیار مهم است. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

کشمیر: بهتر است پارچه‌های کشمیر را با دست بشویید. برای حفظ لطافت لباس و محافظت از تاثیرات مواد شیمیایی مختلف آن‌­ها را با آب سرد و شامپوی بچه بشویید. حداکثر دوبار در سال لباس‌های کشمیر باید شسته شود نه بیشتر. لباس را تا زمانی که خشک شود به صورت توده کنار هم قرار دهید، روی حوله‌­ای در سطح صاف پهن کنید و به آرامی فشار دهید تا آب آن خارج شود.

نگه داری لباس های پشمی (کت ، ژاکت و شلوار): در طول زمستان، کت­‌های پشمی را بعد از پوشیدن با یک برس تمیز کنید تا خاک سطحی و پرز­های آن برداشته شود. برای شستشوی لباس به صورت دستی، از یک ماده شوینده ملایم و آب ولرم استفاده کنید. اورکت پشمی را به چوب‌­رخت­ با استحکام آویزان کنید تا سنگینی وزن کت باعث کشیدگی لباس از ناحیه سرشانه نشود. این نوع لباس‌­ها را نباید در کمد­ها یا فضاهای بسته نگه ­داشت، زیرا جریان هوا باعث حفظ بافت پارچه می­‌شود

پشمی نگه داری لباس پاییز و زمستانه

مخمل: بعضی از مخمل‌‌ها را می­‌توان به صورت معمول شست اما بعضی دیگر را نه. هرگز لباس­‌های مخمل را مستقیم اتو نکنید. زیرا روی پارچه اثر گذاشته و بافت پارچه از بین می‌­رود. لباس‌­ها را برگردانید و از بخار اتو برای از بین بردن چروک‌های سطحی استفاده کنید. برای دیدن مطالب بیشتر بخش  مد و فشن مجله دلتا را دنبال کنید.

نگه داری لباس پاییز و زمستانه مخمل

نگه داری لباس‌ پاییز و زمستانه ضد آب: بهترین راه برای مراقبت از لباس‌های ضد آب شستن آن‌ها با آب سرد است. از مواد شوینده ملایم استفاده کنید که به لباس آسیب نمی‌زند.

چرم مصنوعی: نگه‌ داری از چرم مصنوعی خیلی ساده است. لکه‌ها معمولاً به وسیله یک پارچه نم‌دار جدا می‌شود. لیبل این لباس‌ها را بخوانید اما اغلب آن‌ها را می‌شود با ماشین لباس‌شویی شست. هرگز آن‌ها را در خشک‌کن قرار ندهید چرا که گرما ممکن است باعث ذوب شدن‌ چرم شود.

خز مصنوعی: آستر داخلی این نوع لباس زمستانی اغلب قابل شستشو نیست. یکی از دشمنان اصلی خز استفاده از گرمای زیاد است. لباس خزدار خود را از گرمای مستقیم دور کنید و هرگز برای خشک کردن آن از گرمای زیادی استفاده نکنید.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “چگونه از رنگ دادن لباس جلوگیری کنیم؟” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

چند راهکار که بدون حرارت، موهای شما را صاف می‌کند

داشتن موهای صاف مزایای زیادی دارد از جمله این که موهای شما درخشان و جذاب خواهند شد و شانه …