سفر به ماه روی زمین!!!

۱۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وادی روم جایی است که از آن به عنوان دره ماه هم یاد می‌شود و آن هم به دلیل شباهت بسیار عجیبی است که این منطقه به ماه دارد.
وادی روم اردن

وادی روم اردن یک بیابان در کشور اردن است که سطح نامنظم با صخره‌های پر فراز و نشیب آن باعث شده تا بسیاری آن را انعکاس ماه روی زمین بدانند. وادی روم یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌ های توریستی این کشور است که بازدید از آن می‌تواند دریچه‌ای جدید رو به منحصر به فردترین دیدنی‌های جهان باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از این مکان جذاب به دست بیاوریم.

خودتان را در وادی روم اردن غرق کنید

ممکن است در نگاه اول این بیابان مثل بعضی از بیابان‌های دیگر یک جای خشک و خالی به نظر برسد. محلی‌های این بیابان در برخوردهای اول خشک هستند و به نظر نمی‌آید خیلی صمیمی باشند ولی الزاما این به آن معنا نیست که آدم‌های ناخوشایندی باشند.

یکی از بهترین فعالیت‌هایی که در موقع رفتن به وادی روم می‌توان داشت کمپینگ در آن است که وقتی به آن جا بروید، می‌بینید تنها نیستید و کمپ‌های توریستی دیگری هم در آن جا هستند.

وادی روم اردن خودتان را در وادی روم اردن غرق کنید

یکی دیگر از جاهایی که در وادی روم ارزش دیدن دارد، بازدید از خانه‌هایی به سبک عربی است. در کنار آن، تپه One hulking red sand هم یکی دیگر از جذابیت‌های وادی روم است که گفته می‌شود میلیون‌ها سال پیش بر اثر پدیده فرسایش به وجود آمده است. این تپه با شیب خاصی که دارد، شکل جالبی پیدا کرده و معروفیت زیادی به دست آورده است.

البته در صورتی که خواستید از این تپه دیدن کنید بهتر است دور فصل تابستان را خط بکشید چرا که تابستان‌ها سطح این صخره به شدت داغ می‌شود به طوری که هر کسی نمی‌تواند گرمای آن را در زیر پایش تحمل کند.

خودتان را در وادی روم اردن غرق کنید

شب‌های عربی

کوه‌های این بیابان رنگارنگ و به رنگ‌های مختلف هستند. در قسمت‌هایی هلویی و در قسمت‌های دیگر صورتی و حتی قرمز تیره هستند. برای تجربه شب‌های این بیابان به بهترین شکل ممکن، می‌توانید در چادرهایی که در وادی روم به توریست‌ها ارائه می‌شود بمانید. امکانات آن ابتدایی ولی تمیز و راحت است.

در ماه‌هایی که هوا سرد باشد، چادرهای کمتری در دست است اما حتی خوابیدن با یک پتو در زیر کهکشان راه شیری تجربه‌ای است که به همه سختی‌ها می‌ارزد. آسمان این منطقه به اندازه‌ای پر ستاره و خیره‌کننده است که شب ممکن است یک لحظه هم خواب به چشمانتان نیاید.

شب های عربی

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های گردشگری مطلب عمیق ترین غار دنیا کجاست؟ را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

کشور کانگوروها را بهتر بشناسید

همچنین بخوانید: جزیره مرگباری که ورود به آن ممنوع است! وحشتناک‌ترین موزه‌های دنیا چه وسایل…