هزینه سفر به قبرس

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
قبرس، جزیره‌ای در دریای مدیترانه است که در جنوب ترکیه قرار دارد.
سفر به قبرس

قبرس چیزی فراتر از یک کشور جزیره‌ای آرام با سواحل زیباست. هزاران سال تاریخ و فرهنگ غنی، چشم‌اندازهای دیدنی و اهالی خونگرم و مهمان‌نواز در این کشور میزبان گردشگرانی هستند که روزبه‌روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود. برای اطلاع از هزینه‌های سفر به این جزیره با مجله دلتا همراه باشید.

هزینه‌ی اماکن اقامتی

برای اینکه در هتل‌های ارزان اقامت کنید بابت اتاق با حمام اشتراکی باید بین ۲۵ تا ۳۵ یورو بپردازید. اتاق‌های دوتخته در هتل‌های میان‌رده در حدود ۶۰ یورو هزینه دارند. اگر بخواهید در هتل‌های لوکس اقامت کنید باید شبی ۱۲۰ یورو بپردازید.

هزینه‌ی غذا

در قبرس می‌توانید در بازارچه‌های محلی و سوپرمارکت‌ها، مواد غذایی را با قیمت‌های ارزانی خریداری کنید و خودتان وعده‌های غذایی را آماده کنید. با این کار هزینه‌ی خورد و خوراک شما بسیار کاهش پیدا می‌کند. اگر بخواهید در رستوران غذا بخورید بابت یک وعده غذا به همراه نوشیدنی باید ۲۵ یورو برای یک رستوران خوب هزینه کنید. هزینه‌ی وعده‌های غذایی در رستوران‌های لوکس ۱۱۰ یورو است.

هزینه‌ی فعالیت‌های تفریحی

در قبرس جاذبه‌های رایگانی وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید و با این کار هزینه‌ی سفر خود را کاهش دهید. مثلا موزه‌های رایگان یا تورهای پیاده‌روی رایگان که توسط ادارات گردشگری برگزار می‌شود. هزینه‌ی ورودی موزه‌ها و گالری‌های عالی و سایر جاذبه‌ها در حدود ۵ یورو است.

میانگین هزینه‌ی روزانه

  • سفر ارزان: تا ۶۰ یورو
  • سفر میان‌رده: بین ۶۰ تا ۱۲۰ یورو
  • سفر لوکس: بیش از ۱۲۰ یورو

سفر به قبرس هزینه ها

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

قبرس به خاطر آب و هوای مدیترانه‌ای یک مقصد گردشگری محبوب است بنابراین امکانات گردشگری و اقامتی آن بسیار متنوع است. از هتل‌های لوکس با آخرین تجهیزات و امکانات گرفته تا هاستل‌ها و مهمان‌پذیرها.

در انتخاب اقامتگاه دقت کنید

با اقامت در آپارتمان‌هایی که دسترسی به آشپزخانه هم دارند می‌توانید به میزان قابل توجهی در هزینه‌های سفرتان صرفه‌جویی کنید. هم هزینه‌ی کمتری بابت اقامت می‌پردازید و هم وجود یک یخچال در محل اقامت شما باعث می‌شود که بتوانید خودتان مواد غذایی را تهیه و آشپزی کنید.

در انتخاب اقامتگاه دقت کنید

در هزینه‌ی خورد و خوراکتان صرفه‌جویی کنید

برای اینکه تا جایی که ممکن است هزینه‌های سفر خود را کاهش دهید باید مثل اهالی زندگی کنید و در مورد غذا خوردن هم باید از آنها تبعیت کنید. مثلا به جای رفتن به رستوران‌های شلوغ و توریستی، از رستوران‌های کوچک محلی غذا بگیرید یا حتی غذای خیابانی بخورید.

فعالیت‌های تفریحی مختلف را امتحان کنید

دلیل اصلی سفر بسیاری از گردشگران به قبرس، سواحل زیبا و بی‌نظیر این جزیره‌ی زیبا است. ورود به این سواحل رایگان است اما برای اجاره‌ی تخت و چتر و سایر خدمات باید هزینه‌ی جداگانه بپردازید. توصیه‌ی ما این است که در سفر به قبرس، اصرار به ماندن در ساحل نداشته باشید و جاذبه‌های گردشگری متعدد و متنوع را تجربه کنید.

فعالیت‌های تفریحی مختلف را امتحان کنید

از اتوبوس استفاده کنید

ارزان‌ترین وسیله‌ی حمل و نقل عمومی در قبرس به خصوص در سفرهای بین شهری، اتوبوس است. کرایه‌ی خودرو هم ارزان تمام می‌شود به شرطی که از قبل رزرو کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری قبرس مطلب “قبرس؛ سرزمین دیدنی مدیترانه” را بخوانید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

رمانتیک‌ترین مقصد جهان برای ماه عسل کجاست؟

اکثر مردم، بورا بورا را یک جزیره رمانتیک می‌دانند. این جزیره یک مکان عالی برای متاهل‌ها و …