خانه مد و زیبایی تجلی طرح فرش در کیف‌های برند

تجلی طرح فرش در کیف‌های برند

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قصه‌هایی که در خمیدگی بته جقه و پیچ و تاب خطوط اسلیمی و ختایی فرش‌های ایرانی وجود دارد، فراتر از آن است.

بی‌شک تاریخ و فرهنگ هر کشوری پشتوانه‌ی هنر آن مرز و بوم است. اما قصه‌هایی که در خمیدگی بته جقه و پیچ و تاب خطوط اسلیمی و ختایی فرش‌های ایرانی وجود دارد، فراتر از آن است که فقط به زیر پای ایرانیان نقش بسته شود. در طی این دهه‌ی اخیر خانه‌های مد مانند Hermes ،Gucci ،Givenchy و Tory Burch با الهام از فرش‌های ایرانی چه در تزیین مسیر ران وی و چه در طراحی لباس، کالکشن‌های بی‌نظیری را خلق کردند. با این مطلب مجله دلتا درباره طرح فرش در کیف‌ های برند همراه ما باشید.

طرح فرش در کیف‌ های برند ران وی

تجلی طرح فرش در کیف‌ های برند

در این کالکشن‌ها چیزی که به شکل مشترک جذابیت این مجموعه‌ها را دو چندان می‌کند، تلفیق نقوش سنتی فرش با طرح و سبک‌های مدرن مد است. ناگفته نماند که حرفه‌ی فرش‌بافی یکی از حرفه‌های معتبر در قاره آسیا بوده و حتی به شمال آفریقا (مراکش) راه پیدا کرده است.

طرح فرش در کیف‌ های برند غربی

طرح فرش در کیف‌ های برند

وقتی منبع الهام، فرش باشد هنرمندان و طراحان لباس همچون Ralph Lauren به سادگی از این هنر اصیل گذر نمی‌کنند. Ralph Lauren آمریکایی که با لباس مردانه پا به دنیای مد گذاشت، رویکردی را اتخاذ کرد که بر کاربردی بودن لباس و اکسسوری، تمرکز داشته باشد. در مجموعه‌ی پاییز ۲۰۱۳، این برند که اغلب به سبک preppy کار می‌کرد، کیف‌هایی را به دست مدل‌هایش داد که حس و حال سبک boho-chic را داشت.

طرح فرش در کیف‌ های برند مراکش

مجموعه لباسی که پارچه‌ی غالبش مخمل بود و تک رنگ؛ در کنار کیف‌هایی با رنگ‌های پر جنب و جوش فرش‎های قدیمی، بسیار چشم نواز بود. برخی از این کیف‌های چهل تیکه در آمریکا و برخی دیگر به دست هنرمندان ایتالیایی ساخته شده بود. چرم‌های دباغی شده‌ی قدیمی، قطعات برنجی و الیاف پشمی از دیگر متریال‌هایی بود که در این کیف‌ها از آن استفاده شد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر “چگونه با کتونی استایل بهتری داشته باشید؟” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

راهنمای شستشو لباس‌های ضدآب

سعی کنید برای شستشو لباس‌های رنگی به جای استفاده از پودر شستشو لباس از شوینده‌های مایع است…