خانه دانستنی ها فناوری جدید تبدیل کاغذ به تبلت

فناوری جدید تبدیل کاغذ به تبلت

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پژوهشگران "دانشگاه پردو"، فناوری جدیدی ابداع کرده‌اند که به ورقه‌های کاغذ این امکان را می‌دهد تا مانند تبلت، موسیقی پخش کنند و هوشمند باشند. 

پژوهشگران “دانشگاه پردو” (Purdue University)، فناوری جدید تبدیل کاغذ به تبلت را ابداع کرده‌اند که ورقه کاغذ به رابطی برای پخش موسیقی تبدیل می‌شود و حتی بسته‌بندی‌های غذا را به حالت تعاملی درآورد. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره این فناوری جدید بخوانید.

فناوری تبدیل کاغذ به تبلبت

آن‌ها در این پژوهش، یک فرآیند ساده چاپ ابداع کرده‌اند که می‌تواند هر نوع کاغذ یا بسته‌بندی مقوایی را به صفحه‌کلید یا هر نوع رابط ساده دیگر میان انسان و ماشین تبدیل کند. “رامسس مارتینز” (Ramses Martinez)، استادیار بخش مهندسی صنعتی دانشگاه پردو گفت: این نخستین بار است که یک ابزار الکترونیکی مبتنی بر ورقه کاغذ معرفی می‌شود.

وی افزود: ما روشی ارائه داده‌ایم که کاغذ را به دافع آب، روغن و غبار تبدیل می‌کند. برای این کار، ما کاغذ را با لایه‌ای از مولکول‌ها پوشاندیم تا امکان چاپ چندین لایه از مدارها را روی کاغذ فراهم کنیم.

به گفته مارتینز، این نوآوری می‌تواند به ساخت راحت‌تر حسگرهای فشار کمک کند که نیازی به باتری خارجی‌ ندارند زیرا انرژی را از تماس با کاربر به دست می‌آورند.

فناوری تبدیل کاغذ به تبلت با فرآیندهای متداول چاپ بزرگ مقیاس، سازگاری دارد و شاید بتوان به سادگی از آن برای تبدیل بسته‌بندی‌های مقوایی یا کاغذ به بسته‌بندی‌های هوشمند یا رابط هوشمند میان انسان و ماشین استفاده کرد. این فناوری می‌تواند به کاربر کمک کند تا با بررسی بسته‌بندی هوشمند غذا، از سالم بودن آن مطمئن شود.

مارتینز گفت: همچنین ما در این بررسی نشان داده‌ایم که ورقه‌های ساده یک دفترچه را می‌توان به یک رابط پخش موسیقی تبدیل کرد تا کاربر با کمک آن، امکان پخش موسیقی و تغییر سطح صدا را داشته باشد.

این پژوهش، در مجله “Nano Energy” به چاپ رسید.

بیشتر بخوانید: گوگل با همکاری شرکت بزرگ تولید پوشاک Levie’s، یک ژاکت هوشمند طراحی و تولید کرده است که قابلیت‌های جدید و جذابی داراست. در مقاله «ژاکت هوشمند گوگل» بیشتر بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

نکات مهم هنگام خرید پاوربانک

اگر به دنبال خرید بهترین پاوربانک هستید، حتما مدل‌هایی را انتخاب کنید که به چراغ LED یل نم…