خانه گردشگری چشمه آبگرم گنو در بندرعباس

چشمه آبگرم گنو در بندرعباس

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چشمه آبگرم گنو و بخش‌های اطراف آن مکانی مناسب برای استراحت و تفرج‌های خانوادگی است.
چشمه آبگرم گنو

با وجود اینکه سواحل دریای خلیج فارس و عمان در این منطقه شهرت زیادی دارد و بسیاری از مردم آن را با سواحل زیبا و جزایر دوست داشتنی‌اش می‌شناسند، اما این منطقه دارای جاذبه‌های گردشگری دیگری نیز هست که در این مقاله از مجله دلتا سعی داریم تا با چشمه آبگرم گنو از جاهای دیدنی بندرعباس بیشتر آشنا شویم.

معرفی چشمه آبگرم گنو

چشمه آبگرم گنو در کوه گنو واقع شده که در فاصله ۳۴ کیلومتری از شمال شرقی بندرعباس قرار دارد. این چشمه و بخش‌های اطراف آن مکانی مناسب برای استراحت و تفرج‌های خانوادگی است.

معرفی چشمه آبگرم گنو چشمه آبگرم گنو

 

با وجود اینکه آب و هوای استان هرمزگان در اغلب مواقع سال گرم و شرجی است، اما محیط اطراف کوه گنو به‌دلیل ارتفاع زیادش آب و هوای معتدلی دارد و البته باید بدین نکته نیز توجه داشت که دلیل شرجی بودن هوای این استان همین کوه گنو است.

ویژگی‌های خاص

هیدروژن سلفوره و کلر از جمله ترکیبات آب‌های گرم هستند که این مواد به‌همراه دمای بالای آب محیطی را ایجاد می‌کنند که تنها گیاهان و حیوانات اندکی می‌توانند در آن زندگی کنند. اما نکته جالب اینجا است که در شرایط این‌چنینی چشمه گنو نوعی ماهی به نام آوینیوس گینویس دارد که این نوع ماهی در کل دنیا فقط در چمشه مذکور یافت می‌شود.

چشمه آبگرم گنو ویژگی های خاص

امکانات و خدمات رفاهی

برای بهره بردن از آبگرم چشمه گنو دو استخر مردانه و زنانه در این منطقه ایجاد کرده‌اند که گردشگران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. چندین مجتمع نیز برای استراحت و اقامت مسافران در این محل تعبیه شده است و فروشگاه‌هایی نیز برای خرید وسایل مورد نظر در این منطقه یافت می‌شود.

چشمه آبگرم گنو امکانات و خدمات رفاهی

آلاچیق‌هایی در محیط اطراف این بخش وجود دارند که گردشگران می‌توانند در آن‌ها بنشینند و از مناظر و هوای خوب منطقه استفاده کنند. آب استخر‌های مذکور از طریق چشمه گنو تامین می‌شود و پساب استخر‌ها نیز مثل رودخانه از استخر خارج شده و سپس به‌شکل آبشاری کوچک به پایین می‌ریزد. لازم به ذکر است که از این پساب جهت آبیاری نخلستان‌های موجود در اطراف این منطقه استفاده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری هرمزگان “ساحل زیبای بندر مقام هرمزگان” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

فستیوال‌های رنگارنگ‌ تایلند

تایلند نه تنها سواحل درخشان و جنگل‌هایی بکر با درختان سر به فلک کشیده‌ای دارد، بلکه دارای …