خانه دکوراسیون خانه‌ بزرگ را چگونه چیدمان کنیم؟

خانه‌ بزرگ را چگونه چیدمان کنیم؟

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مهم‌ترین نکته که در طراحی اتاق‌پذیرایی در نظر گرفته می‌شود این است که بدون اینکه فضا را شلوغ و به هم ریخته کنید، از تمام قسمت‌های فضا استفاده کنید.
دکوراسیون نشیمن بزرگ

دکوراسیون خانه‌های بزرگ

یک اتاق نشیمن بزرگ می‌تواند چندین کاربری را با هم داشته باشد، بدون این که احتیاجی باشد برای هر کاربری، یک اتاق جداگانه را در نظر گرفت. در این نوشتار از مجله دلتا به بررسی نکاتی پیرامون این موضوع می‌پردازیم تا راحت‌تر بتوانید دکوراسیون خود را بچینید.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

فضاهای مجزا تعریف کنید

در مورد دکوراسیون نشیمن بزرگ باید خلاقیت خود را بکار گیرید و با توجه به اندازه و شکل اتاق استفاده‌های متنوعی از فضا داشته باشید. اتاق نشیمن می‌تواند به بخش‌های مختلفی تقسیم شود که هر کدام کاربردهای منحصربه فرد خود را دارند. مثلا می‌توانید بخشی از اتاق را به دورهمی و گفتگو، بخشی را به تماشای تلویزیون، میز ناهارخوری، مطالعه‎ کتاب و سرگرمی و بازی اختصاص دهید. حتما قبل از هر چیزی در مورد چگونگی استفاده از فضای خود فکر کنید و سپس اقدام کنید.

تفکیک نشیمن بزرگ

فضا را از لحاظ بصری تقسیم‌بندی کنید

می‌‌توانید از فرش، پرده‌ها، کاغذدیواری یا مبلمان بدین منظور استفاده کنید. می‌توانید از ایده‌های متنوعی برای تقسیم فضای نشیمن استفاده کنید. مبل شزلون به خوبی می‌تواند به عنوان پارتیشن عمل کرده و فضای نشیمن را به بخش‌های مختلف تقسیم کند. همینطور می‌توانید از مبل ال به عنوان تقسیم‌کننده‎ فضا استفاده کنید. مبل ال می‎تواند به راحتی فضای نشیمن و ناهارخوری را از هم جدا کند. استفاده از یک میز کنسول برای جداسازی فضای اتاق نشیمن‌ نیز می‌تواند ایده‎ی بسیار جالبی باشد. می‌توانید مبل را در وسط اتاق و میز کنسول را پشت سر آن قرار دهید.

نشیمن بزرگ

مقیاس در دکوراسیون خانه‌های بزرگ بسیار مهم است

اتاق‎های نشیمن بزرگ با مبلمان‌هایی با سایزهای کوچک می‌توانند فضای ناخوشایندی را بسازند. مبل ال بهترین انتخاب برای اتاق‌های نشیمن بزرگ است زیرا که به راحتی می‌تواند فضای بزرگ را پر کند. سعی کنید از کاناپه و میزهای جلومبلی با اندازه‎های بزرگ استفاده کنید.

پذیرایی بزرگ

از رنگ‌ها استفاده کنید

تونالیته رنگ‌های روشن نور را منعکس کرده و باعث می‎شوند فضا بزرگ‌تر به نظر برسند. این در حالی است که رنگ‌های تیره فضای اتاق را کوچک‌تر نشان می‌دهند. پس بهتر است برای دیوارهای فضاهای بزرگ از تونالیته رنگ‎های گرم و تیره مثل سبز تیره، قهوه‌ای ملایم و آبی سیر استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب “نکاتی برای مدرن‌تر دیده شدن اتاق‌نشیمن” را بخوانید.

 • کاغذ دیواری دکوراسیون پذیرایی

  کاغذ دیواری در دکوراسیون پذیرایی

  کاغذ دیواری‌ها امروزه در انواع مدل‌های مختلف طرح‌دار، ساده و … موجود هستند. انتخاب هر یک ا…
 • چیدمان شلف آشپزخانه

  همه چیز در مورد شلف های آشپزخانه

  در آشپزخانه به جای استفاده از کابینت‌های معمولی، می‌توانید از شلف و طبقات مختلف استفاده کر…
 • استفاده آینه در دکوراسیون اتاق خواب

  آینه در دکوراسیون اتاق خواب

  خیلی مهم است که در دکوراسیون اتاق‌خواب آینه وجود داشته باشد. معمولا با سرویس خواب‌های امرو…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

کاغذ دیواری در دکوراسیون پذیرایی

کاغذ دیواری‌ها امروزه در انواع مدل‌های مختلف طرح‌دار، ساده و … موجود هستند. انتخاب هر یک ا…