دیدنی های ماسوله ، روستای پلکانی

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روستای ماسوله گیلان یکی از مناطق تاریخی و معروف‌ترین شهر پلکانی ایران است.
دیدنی های ماسوله

زندگی شهری برای هر کسی درجه‌ای از یک نواختی را به وجود می‌آورد که برای رهایی از آن می‌توان به مناطق و جاهایی با طبیعت خاص و مناظری بکر پناه برد. کافیست کوله بارتان را بردارید و چند روزی را میهمان جایی مثل ماسوله شوید. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا با دیدنی های ماسوله آشنا شوید.

طبیعت ماسوله

دیدنی‌های ماسوله فقط به معماری و آثار تاریخی آن ختم نمی‌شوند. در این‌جا آبشارها، جنگل ها، کوهستان‌های مرتفع، رودخانه ها و … را در یک مکان تجربه خواهید کرد.

طبیعت ماسوله دیدنی های ماسوله

بیشتر موارد بالا، در پارک جنگلی ماسوله دور هم جمع شده‌اند. آبشارهای ماسوله رودخان، لارچشمه، کوشم و تریشوم از جمله معروف‌ترین جاذبه‌های طبیعی روستای ماسوله هستند که می‌توانید به بازدیدشان بروید.

اگر اهل کوه‌نوردی باشید می‌توانید به قله‌های مرتفع این منطقه از جمله قله شاه معلم بروید و یا شبی را در ییلاق کوربار ماسوله به صبح برسانید. به طور کلی، با وجود رودخانه‌ها و چشمه‌های فروان در این ناحیه، طبیعت آن بسیار منحصر به فرد است. کافیست کمی همت کنید و از روستا فاصله بگیرید تا به تماشای شگفتی‌های طبیعت بکر گیلان بنشینید.

موزه‌های روستای ماسوله

سه موزه تاریخ طبیعی ماسوله، میراث فرهنگی و عون ابن علی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری روستای ماسوله هستند. در موزه تاریخ طبیعی با حیات وحش این منطقه از گیلان آشنا خواهید شد. درون این موزه حیوانات بومی این منطقه به صورت خشک شده در معرض نمایش قرار دارند.

موزه میراث فرهنگی، در یکی از خانه‌های تاریخی معروف ماسوله به نام “خانه درزی” برپا شده است. این خانه تاریخی از دوران پهلوی به یادگار مانده، ولی در آن آثاری از عهد قاجار به نمایش گذاشته شده است.

دیدنی های ماسوله موزه‌های روستای ماسوله

موزه عون ابن علی نیز در واقع جزئی از مقبره امام زاده عون ابن علی است. خود بنای این امام زاده هم از جمله آثار تاریخی ارزشمند ماسوله است که قدمتش را به قرن دوم یا سوم هجری نسبت داده‌اند. درون موزه مجاور این امام زاده هم آثاری از دوران تیموریان و صفویان به چشم می‌خورد.

بازار ماسوله، معروف‌ترین جاذبه‌ی این منطقه‌ی گیلانی

از بازار ماسوله گیلان اصولا به عنوان مرکز و قلب این منطقه یاد می‌شود. این بازار ۴ سطح مجزا از هم دارد و مغازه‌های ماسوله دقیقا به خاطر وجود همین بازار به وجود آمده‌اند.

بازار ماسوله، معروف‌ترین جاذبه‌ی این منطقه‌ی گیلانی دیدنی های ماسوله

این بازار ۲ طبقه‌ای است و مغازه‌هایش در سطوح بالا و پایین شکل گرفته است. در این بازار انواع سوغاتی‌های مختلف گیلان و ماسوله به فروش می‌رسد. می‌توانید انواع زیورآلات دست‌ساز، تزئینی‌جات، خوراکی ها، ترشیجات و حتی رستوران‌های محلی با غذاهای بسیار خوشمزه را در این بازار بیابید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

اقامت در رویایی‌ترین کلبه‌های خنک‌ترین ییلاق ایران

ییلاق سوئه چاله یکی از زیباترین تفرجگاه‌های شمال کشور، ییلاقی خوش‌منظره با کلبه‌های چوبی و…