خانه دکوراسیون نکات کاربردی در دکوراسیون اتاق‌خواب کوچک

نکات کاربردی در دکوراسیون اتاق‌خواب کوچک

۰
0
یکی از مهمترین قسمت‌هایی که در خانه وجود دارد و بیش از یک سوم عمر خود را در این قسمت می‌گذرانید اتاق‌خواب است که باید در چیدمان دکوراسیون اتاق‌خواب‌ها به موارد زیادی توجه کنید.
اتاق‌خواب کوچک

دکوراسیون اتاق‌خواب ‌کوچک

یکی از مشکلات در دکوراسیون اتاق‌خواب‌ها متراژ کوچک آن‌ها است. بنابراین در دکوراسیون اتاق‌خواب کوچک نیاز است تا دقت بیشتری برای طراحی و انتخاب وسایل به کار برده شود. این نوشتار از مجله دلتا به بررسی نکاتی کمک‌کننده در دکوراسیون اتاق‌خواب کوچک پرداخته است. پس با ما همراه باشید.

رنگ‌ در دکوراسیون اتاق‌خواب

رنگ مهم‌ترین المان در دکوراسیون اتاق‌خواب کوچک است زیرا استفاده از رنگ‌های نامناسب می‌تواند فضای اتاق‌خواب را گرفته و کلافه‌کننده نشان دهد. از طرفی رنگ‌هایی مانند سفید، آبی روشن، طوسی روشن، سبز بسیار روشن می‌توانند فضای اتاق‌خواب را از اندازه واقعی خود بزرگ‌تر نشان دهند.

دکور اتاق خواب کوچک

استفاده از رنگ‌های تیره فضای اتاق‌خواب را به شدت کوچک و دلگیر می‌سازند.اگر علاقه به استفاده از رنگ‌های پرانرژی در دکوراسیون اتاق‌خواب کوچک می‌توانید رنگ‌های اصلی و قالب را رنگ‌های روشن و خنثی انتخاب کنید و برای کوسن‌های روی تخت، قاب عکس‌ها، از رنگ‌های شاد و پرانرژی استفاده کنید.

تخت در دکوراسیون اتاق‌خواب

سعی کنید تخت‌خواب‌ها را در گوشه‌ای از اتاق قرار دهید تا مسیر رفت‌و‌آمد و همچنین فضای قرارگیری دیگر وسایل دچار مشکل نشود. در دکوراسیون اتاق‌خواب کوچک بهترین محل برای قرار‌گیری تخت‌خواب در کنج‌ است.

 

چیدمان اتاق خواب کوچک

کاغذدیواری در دکوراسیون اتاق‌خواب

اگر قصد دارید اتاق‌خواب را کاغذدیواری کنید از کاغذدیواری‌هایی با طرح‌های ساده استفاده کنید. سعی کنید از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا فضای اتاق خواب بزرگ‌تر دیده شود.

نورپردازی در دکوراسیون اتاق‌خواب

از دیگر عوامل مهم در دکوراسیون اتاق‌خواب کوچک، نورپردازی اتاق است. در این اتاق‌ها می‌توانید از لوسترهای تک در مرکز سقف یا دیوارکوب‌ها با لامپ‌های کم‌مصرف استفاده کنید. اما اگر به دنبال دکوراسیون‌های مدرن هستید و می‌خواهید تا حد امکان اتاق‌خواب دلبازتر نشان داده شود، می‌توانید از نور‌های مخفی استفاده کنید.

نورپردازی اتاق خواب

ترجیحا سعی کنید از نورهای سفید و زرد استفاده کنید. برای نورپردازی بهتر در دکوراسیون اتاق‌خواب کوچک می‌توانید از پرده‌های توری و نازک استفاده کنید. تا اتاق دلباز‌تر دیده شود. پرده‌های تجملاتی و والان‌دار علاوه بر تاریک کردن اتاق‌، فضا را شلوغ نشان می‌دهند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب “دکوراسیون اتاق خواب بی نقص!” را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

مبل مناسب خانه کوچک

یکی از سخت‌ترین کارها انتخاب مبل متناسب با فضای داخلی خانه است این مسئله زمانی‌که فضای خان…