خانه گردشگری جاذبه های گردشگری جزیره هنگام

جاذبه های گردشگری جزیره هنگام

۰
0
در سال‌های اخیر جنوب کشور یکی از مقاصد اصلی  مسافران و گردشگران است.
جاذبه های گردشگری جزیره هنگام

هنگام جزیره‌ای با مساحت بسیار کوچک در شهر قشم است و برای رفتن به این جزیره باید از قشم عبور کنید و سپس به جزیره‌ای بسیار زیبا وارد شوید. هنگام از نظر موقعیت جغرافیایی در میانه خلیج فارس و نزدیکی تنگه هرمز و قشم قرار گرفته است و از نظر نظامی اهمیت بسیاری دارد. به همین دلیل در صدسال گذشته مورد توجه کشورهای اروپایی قرار گرفته شد. مطلب شگفت‌انگیز این است که چطور یک خشکی در وسط دریا بوجود می‌آید. جذابیت این جزیره‌ها زمانی چندین برابر می‌شود که سرسبز و دارای درختان بسیاری است. اگر علاقمند به سفر به این جزیره هستید، مجله دلتا اطلاعات زیادی در مورد جاذبه های گردشگری جزیره هنگام در اختیار شما قرار می‌دهد.

جاذبه های گردشگری جزیره هنگام بهترین فصول برای سفر به جنوب

جزیره هنگام در پاییز

 

برای سفررفتن به جنوب کشور بهترین زمان در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار است. از جاذبه های گردشگری جزیره هنگام در فصل پاییز دیدن دلفین‌هاست که در اوایل آبان و آذر به این جزیره وارد می‌شوند و تجربه‌ی خاطره‌انگیزی برای هر بیینده‌ ایجاد می‌کنند. اما شانس دیدن هر دلفین یک به چند صد است. بدین منظور باید به نزدیکی ساحل خلیج فارس بروید و منتظر آنها شوید، اگر آنها را دیدید با یک منظره‌ی عالی روبرو خواهید شد.

جاذبه های گردشگری جزیره هنگام جزیره هنگام در پاییز

زمستان بهترین زمان برای سفر به هنگام

اگر علاقمند هستید که در یک هوای بسیار عالی به جنوب کشور و مخصوصا جزیره هنگام سفر کنید بهتر است سفرتان را در فصل زمستان با ۱۵ درجه سانتی گراد در یک هوای دلچسب و خنک تجربه کنید.

جنوب کشور در ماه‌های دی، بهمن و اسفند بهترین زمان برای گردش در جزیره هنگام هستند و می توانید به جزیره هنگام سفر کنید. اما در این فصل آب‌های خلیج فارس کمی سرد است و برای انجام تفریحات دریایی بهتر است فصل‌های دیگر را انتخاب کنید.

بهار فصل زیبای ها در جزیره هنگام

فصل بهار در تمام کشور با وجود زنده شدن گیاهان حال و هوای خاصی به خود می‌گیرد. جنوب کشور در فصل بهار و در ماه‌های فروردین و اردیبهشت به یک بهشت غیر قابل توصیف تبدیل می‌شود. با برخورداری از هوای خوب‌ جزیره هنگام دارای جذابیت‌های دیدنی بسیار است که بهشتی کوچک را توصیف می‌کند و اقامتی بسیار عالی برای شما رقم خواهد زد.

 

دیدنی جذاب جزیره هنگام دربهترین فصل سال

ساحل درخشان هنگام

 

هنگام ساحلی شگفت انگیز دارد که می‌توانید ساعت‌ها آنجا بشینید و از هوا و منظره عالی از خلیج فارس لذت ببرید. ماسه‌های ساحل جزیره هنگام در شب نورهای بسیاری از خودشان ساطع می‌کنند و فضایی رویایی را ایجاد می‌کنند. البته به دلیل مشکلات زیست محیطی محدودیت‌هایی برای دسترسی به این سواحل اعمال شده است.

جاذبه های گردشگری جزیره هنگام ساحل درخشان هنگام

دیدن افسانه‌های جزیره هنگام

 

در جزیره هنگام سنگ‌هایی وجود دارد که شبیه انسان هستند و در این مورد افسانه‌های بسیاری وجود دارد.  برای دیدن چنین سنگ‌هایی باید از مردم بومی آنجا کمک بگرید تا شما را راهنمایی کنند.

جاذبه های گردشگری جزیره هنگام دیدن افسانه های جزیره هنگام

ماهی‌های آکواریومی جزیره هنگام

 

اگر به جزایر کیش یا قشم سفر کرده باشید‌، برای دیدن اعماق دریا باید از غواصی استفاده کنید تا بتوانید زیبایی انتهای دریا را ببینید اما در جزیره هنگام سوار قایق می‌شوید و با دور زدن در دریا تمام موجودات دریای این جزیره خواهید دید و شگفت‌های جدیدی از دنیای زیر آب را  مشاهده می‌کنید.

جاذبه های گردشگری جزیره هنگام ماهی های آکواریومی جزیره هنگام

اهمیت جزیره هنگام برای استعمارگران

 

در گذشته جزیره هنگام برای اروپا اهمیت ویژه‌ای داشته است. اگر به این منطقه سفر کردید بقایای کشتی از پرتغال و انگلیس را خواهید دید. در زمان قاجار استعمارگران از اهمیت این جزیره آگاه شده‌اند و اکثر نیروهای خود را آنجا مستقر کرده‌‎اند. سال‌ها بعد رضا خان آنها را از جزیره اخراج کردند و در حال حاضر بقایایی از کشتی آنها وجود دارد و می‌تواند یک اثر تاریخی با ارزش به حساب بیاید.

اهمیت جزیره هنگام برای استعمارگران

غذاهای لذیذ از جزیره هنگام

 

غذاهای بسیار لذیذ و خوشمزه به دست مادران این جزیره پخت می‌شود و می‌توانید طعم کاملا متفاوت و دلچسبی را تجربه کنید. تمام غذاها با مواد اولیه تازه پخت می‌شود و همچنین با گردش در جزیره هنگام در فصل ماهیگیری؛ طعم ماهی تازه با ادویجات مختص به جنوب را می‌چشید.

غذاهای لذیذ از جزیره هنگام

 

بیشتر ببینید در گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

غار خربس قشم؛ پناهگاهی در برابر دزدان دریایی

غار خربس ادامه رشته‌کوه زاگرس است طی سال‌ها سر از آب بیرون آورده. غار خربس بر روی کوه‌های …