خانه دکوراسیون چگونه لوستر پذیرایی را انتخاب کنیم؟

چگونه لوستر پذیرایی را انتخاب کنیم؟

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
وجود نور در هر فضایی از خانه ضروری است و هرچه استفاده از نور در خانه بیشتر باشد آرامش و زیبایی بیشتری به خانه می‌بخشد.
لوستر پذیرایی

لوستر پذیرایی

از مهم‌ترین وسایل منزل که تاثیر فوق‌العاده‌ای در دکوراسیون‌داخلی دارد لوستر است. لوسترها در سال‌های اخیر از نظر طراحی تنوع زیادی پیدا کرده‌اند. در ادامه این نوشتار از مجله دلتا نکاتی در ارتباط با انتخاب مناسب‌ترین لوستر برای پذیرایی را بررسی خواهیم کرد.

حباب لوستر

در مورد حباب لوستر باید توجه داشته باشید که حباب شفاف چراغ‌ها از جنس شیشه، روشنایی بیشتری را ایجاد می‌کند. در مقابل حباب‌هایی با شیشه‌های کدر روشنایی دلپذیرتری را به وجود می‌آورند.

لوستر کریستالی

مدل لوستر پذیرایی

پذیرایی یکی از مکان‌های مهم در هر منزل است و طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی از اهمیت زیادی برخوردار است. توجه داشته باشید که هر مدلی برای پذیرایی مناسب نیست و لوستری که استفاده می‌شود باید کاملا متناسب با دکوراسیون خانه باشد.

پذیرایی با ابعاد کوچک

اگر فضای پذیرایی کوچک است بهتر است لوسترهایی را انتخاب کنید که شاخه‌ها و چراغ‌های کمتری دارند. ممکن است لوستری با شاخه زیاد را انتخاب کنید و بعد به خاطر کوچک بودن فضای پذیرایی‌ مجبور شوید برخی از چراغ‌ها یا شاخه‌ها را باز کنید در این صورت نمای لوستر پذیرایی نامطلوب می‌شود.

لوستر مدرن

انتخاب لوستری متناسب با ارتفاع سقف

اگر سقف پذیرایی بلند نیست بهتر است که از انتخاب مدل لوستر بلند صرف نظر کنید. این لوسترها اگر در سقف‌های کوتاه نصب شوند سقف را کوتاه‌تر نشان می‌دهند. می‌توایند از انواع لوسترهای سقفی و کم‌ارتفاع برای سقف‌های کوتاه استفاده کنید و در فضای دیگری از پذیرایی‌ یک چراغ دیوارکوب یا آباژور هماهنگ با طراحی لوستر قرار دهید. اما اگر سقف پذیرایی بلند است می‌توانید سراغ لوسترهای آویز چند طبقه و بلند بروید.

لوستر پذیرایی مدرن

مدل لوستر متناسب با دکوراسیون داخلی

اگر دکوراسیون داخلی پذیرایی کلاسیک است، بهترین ایده برای انتخاب لوسترهای کریستالی با طرح‌های کلاسیک است. این مدل لوسترها قطعه‌های مبلمان کلاسیک را به یک میزان روشن نشان می‌دهند. لوسترهایی که روی میز ناهارخوری نصب می‌شوند بهتر است آویز و بلند باشند تا همه فضای میز را روشن کنند.

انتخاب رنگ لوستر

علاوه بر مدل رنگ لوستر نیز در زیبایی و جذابیت دکوراسیون پذیرایی تاثیرگذار است. انتخاب رنگ‌های جدید که با چند نوع دکوراسیون داخلی مختلف مطابقت دارند می‌توانند بهترین ایده برای انتخاب لوستر باشند.

رنگ لوستر

همچنین رنگ چراغ‌های موجود و نحوه نورپردازی لوستر از اهمیت زیادی برخوردار است. چراغ‌های آفتابی و مهتابی با رنگ‌های متفاوت بهترین مدل‌ها به شمار می‌روند. این چراغ‌ها با رنگ‌های متنوعی که دارند چشم را اذیت نمی‌کنند و دکوراسیون پذیرایی را شیک و زیبا می‌سازند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب “نورپردازی سالن پذیرایی” را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تغییر دکوراسیون اتاق غذاخوری با اقدامات ساده

اتاق غذاخوری در برخی از خانه‌ها می‌تواند بر اساس ساختار معماری خانه، به عنوان یک اتاق مستق…