جلوه‎گری‎ هنرهای سنتی در چیدمان جدید خانه‎ی ایرانی

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

فرهنگ غنی ایران زمین سرشار ازوجود هنر و هنرمندان قابلی است که از گذشته تا به امروز برای رشد و شکوفایی هنر و صنایع دستی این مرز و بوم تلاش کرده‎اند.

به گزارش مجله دلتا به نقل از ایسنا ایده‎ی بکارگیری عناصر ایرانی در چیدمان خانه برای نخستین بار در هفتمین نمایشگاه معماری، خانه مدرن و دکوراسیون داخلی اجرا شد و هدف اصلی آن فرهنگ سازی و بهره‎گیری از صنایع دستی ایرانی در چیدمان منازل ایرانیان علی الخصوص زوج‎های جوان بود.

 

صنایع دستی ایرانی

سرانجام تمام برنامه ریزی‎ها برای انجام این پروژه‎ی ویژه، اختصاص ۱۰۰ متر مربع فضای خالی در نمایشگاه ملی صنایع دستی بود تا از صفر تا صد یک خانه‎ی اصیل ایرانی را با چیدمان سنتی به نمایش بگذارد. اما نکته قابل توجه در این زمینه بحث هزینه‎های بسیار بالای این چیدمان بود. علی رغم ظاهر بسیار زیبا و فریبنده‎ای که صنایع دستی ایرانی به این فضا بخشیده بود گویا به علت هزینه‎های بالا زیاد مورد اقبال مردم واقع نشد.

در نهایت این طرح در نمایشگاه‌های صنایع دستی، بعنوان نخستین خانه‎ی ایرانی به شکل ثابت در «رویداد تبریز ۲۰۱۸» در خانه تاریخی صلح جو افتتاح شد و پویا محمودیان معاون صنایع دستی با ابراز خوشحالی از به ثمر نشستن این ایده‎ی خلاقانه قول افتتاح خانه‎هایی از این دست را در تمامی استان های ایران داد که حدودا ۳۱ استان را دربر می‎گیرد.

خانه سنتی ایرانی

همچنین براساس توافقات صورت گرفته قراراست غرفه خانه‎ی ایرانی در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی و هدایای میلان ـ ایتالیا نیز حضور داشته باشد. و به گفته‎ی محمودیان  سازمان صنایع دستی کشور آمادگی دارد، تا مدل خانه ایرانی را در کره جنوبی به نمایش بگذارد.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

سلب حضانت چیست و در چه مواردی اتفاق می‌افتد؟

حضانت که در عرف به معنای نگهداری، سرپرستی و پرورش دادن یک کودک است، بعد از جدایی یا فوت وا…