اصول انتخاب رومیزی برای میز غذاخوری

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شاید رومیزی از کوچک‌ترین انتخاب‌ها باشد، اما این از میزان اهمیتی که در دکوراسیون منزل دارد، چیزی کم نمی‌کند.
رومیزی ناهار خوری

یکی از مهم‌‌ترین بخش‌های دکوراسیون غذاخوری انتخاب رومیزی ناهارخوری است. این موضوع می‌تواند در زیبایی دکوراسیون این فضا نقش به‌سزایی داشته باشد. برای انتخاب رومیزی مناسب، باید نکاتی را در نظر بگیرید. این نکات عبارتند از: اندازه، شکل، رنگ. در این نوشتار از مجله دلتا تصمیم داریم به این موضوع بپردازیم. همچنین انواع رومیزی برای میز غذاخوری را معرفی می‌کنیم.

اندازه و شکل رومیزی

قبل از هر چیز باید اندازه و شکل میز غذاخوری را به طور دقیق در نظر بگیرید. معمولا میزهای غذاخوری در قالب یکی از شکل‌های مستطیل، بیضی، دایره و مربع است. این مسئله تاثیر بسیار زیادی در انتخاب رومیزی غذاخوری مناسب دارد.

برای اولین مرحله در انتخاب رومیزی باید میز ناهارخوری خود را اندازه بگیرید. معمولا استانداردی که برای رومیزی‌ها در نظر گرفته می‌شود به گونه‌ای است که از هر طرف میز حدودا ۲۰ تا ۲۵ سانتی‌متر آویزان باشد. در این صورت نمای کلی میز و رومیزی بسیار زیباتر می‌شود.

رومیزی نخی

جنس مناسب برای رومیزی میز ناهارخوری

رومیزی غذاخوری در معرض لکه‌های بسیاری قرار می‌گیرد. باید در انتخاب جنس رومیزی دقت بالایی را به کار ببرید. ماندگاری بعضی از لکه‌ها روی پارچه و پاکسازی سخت آن‌ها باعث می‌شود، عمر مفید رومیزی خیلی زود به پایان برسد.

رومیزی

پارچه لینن برای رومیزی

می‌توان گفت که هیچ پارچه‌ای به اندازه پارچه‌های لینن نمی‌تواند برای مهمانی‌ها مناسب باشد. این نوع پارچه‌ها از الیاف درخت کتان تهیه می‌شوند و الیاف بلندتری نسبت به پارچه‌های پنبه‌ای دارند. به همین دلیل است که مقاومت بالاتری از خود نشان می‌دهند.

پارچه نخی برای رومیزی

پارچه‌های نخی می‌توانند به راحتی تنوع رنگی بالایی را به وجود آورند. این نوع پارچه‌ها نگه‌داری و مراقبت بسیار ساده‌ای دارند و می‌توانید آن‌ها را در ماشین لباسشویی قرار دهید.

رومیزی غذاخوری

رومیزی با پارچه پلی‌استر

در نهایت می‌توان به پارچه‌های ترکیبی نخ و پلی‌استر اشاره کرد که دوام و مقاومت بالایی دارند. در عین حال می‌توانند ظاهری مشابه با پارچه‌های نخی داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب نکاتی مهم برای چیدمان صحیح مبل و تلویزیون را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این کاغذ دیواری خانه شما را مدرن می‌کند

کاغذ دیواری‌ها در شخصی‌سازی فضاها عالی هستند و اغلب به‌عنوان گزینه‌ای برای افرادی که می‌خو…