انواع رومیزی برای میز ناهارخوری

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شاید رومیزی از کوچک‌ترین انتخاب‌ها باشد، اما این از میزان اهمیتی که در دکوراسیون منزل دارد، چیزی کم نمی‌کند.
رومیزی ناهار خوری

رومیزی مناسب برای میز ناهارخوری

یکی از مهم‌‌ترین بخش‌های دکوراسیون ناهارخوری که می‌تواند در زیبایی دکوراسیون این فضا نقش به‌سزایی داشته باشد رومیزی ناهارخوری است. برای آن که بتوانید رومیزی مناسبی را انتخاب کنید باید نکاتی را در نظر بگیرید. این نکات عبارتند از: اندازه، شکل، رنگ. در این نوشتار از مجله دلتا تصمیم داریم به این موضوع بپردازیم و با انواع رومیزی برای میز ناهارخوری آشنا شویم.

رومیزی طرح دار

اندازه و شکل رومیزی

قبل از هر چیز باید اندازه و شکل میز ناهارخوری را به طور دقیق در نظر بگیرید. معمولا میزهای ناهارخوری در قالب یکی از شکل‌های مستطیل، بیضی، دایره و مربع است. این مسئله تاثیر بسیار زیادی در انتخاب رومیزی ناهار خوری مناسب دارد. برای اولین مرحله در انتخاب رومیزی باید میز ناهارخوری خود را اندازه بگیرید. معمولا استانداردی که برای رومیزی‌ها در نظر گرفته می‌شود به گونه‌ای است که از هر طرف میز حدودا ۲۰ تا ۲۵ سانتی‌متر آویزان باشد تا نمای کلی میز و رومیزی بسیار زیباتر شود.

رومیزی نخی

جنس مناسب برای رومیزی میز ناهارخوری

از آن جایی که رومیزی ناهار خوری در معرض لکه‌های بسیاری قرار می‌گیرد باید در انتخاب جنس رومیزی دقت بالایی را به کار ببرید، چرا که ماندگاری بعضی از لکه‌ها روی پارچه یا شست‌وشو و پاکسازی سخت آنها باعث می‌شود تا عمر مفید رومیزی خیلی زود به پایان برسد.

رومیزی

پارچه لینن برای رومیزی

طبیعتا می‌توان گفت که هیچ پارچه‌ای به اندازه پارچه‌های لینن نمی‌تواند برای مهمانی‌ها مناسب باشد. این نوع پارچه‌ها از الیاف درخت کتان تهیه می‌شوند و الیاف بلندتری نسبت به پارچه‌های پنبه‌ای دارند که به همین دلیل است که مقاومت بالاتری از خود نشان می‌دهند.

پارچه نخی برای رومیزی

پارچه‌های نخی می‌توانند به راحتی تنوع رنگی بالایی را به وجود آورند. این نوع پارچه‌ها نگهداری و مراقبت بسیار ساده‌ای دارند و می‌توانید آنها را در ماشین لباسشویی قرار دهید.

رومیزی غذاخوری

رومیزی با پارچه پلی‌استر

در نهایت می‌توان به پارچه‌های ترکیبی نخ و پلی‌استر اشاره کرد که دوام و مقاومت بالایی دارند و در عین حال می‌توانند ظاهری مشابه با پارچه‌های نخی داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب “اتاق غذاخوری لوکس و پرجلوه” را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

رنگ مبل با چه چیزهایی باید ست شود؟

 اصلی ترین آیتم رنگی که برای مبلمان سلطنتی در نظر گرفته می شود رنگ طلایی است. این مهم برای…