خانه دکوراسیون اصولی برای چیدمان مبلمان کلاسیک

اصولی برای چیدمان مبلمان کلاسیک

۰
0
مبلمان کلاسیک زیبایی‌ها و جذابیت‌های خاص خود را دارد و یکی از بهترین انتخاب‌ها جهت چیدمان منزل و دکور داخلی آن بشمار می‌آید.
مبلمان کلاسیک

نحوه چیدمان مبل کلاسیک

اگر جزو افرادی هستید که به مبل‌های کلاسیک علاقه‌مندید باید بدانید اگر چیدمان مبل کلاسیک طبق اصول آن انجام نشود، چیزی جز یک خانه شلوغ و کلافه‌کننده به وجود نخواهد آمد. در این نوشتار از مجله دلتا با نحوه چیدمان مبل کلاسیک و اصول چیدمان آن آشنا خواهیم شد.

اصول چیدمان مبل کلاسیک

  • در قدم اول بهتر است برای استفاده از مبلمان کلاسیک، از متراژ پذیرایی خود و ابعاد مبل اطلاع پیدا کنید.
  • یک سرویس از این مبل‌ها را در خانه استفاده کنید. استفاده از دو دست مبل در خانه‌هایی با متراژ زیر ۱۰۰متر، حتی زمانی که تمام اصول چیدمان مبل کلاسیک رعایت شده باشد، باز هم نه تنها به زیبایی خانه کمک نمی‌کند بلکه احساس کلافگی را در خانه به وجود می‌آورد.

چیدمان مبل کلاسیک

  • برای چیدمان مبلمان کلاسیک، نقطه‌کانونی و مرکزی پذیرایی را پیدا کنید. به طور مثال می‌توانید چیدمان مبل کلاسیک را بر اساس شومینه طراحی کنید. اما توجه داشته باشید که فاصله خیلی کم با شومینه در طولانی مدت می‌تواند به مبل‌ها آسیب وارد کند.
  • حد قانونی را در چیدمان مبل درنظر بگیرید. به بیان ساده‌تر، اگر خانه خیلی بزرگ است نباید فاصله بین مبل‌ها را زیاد کنید؛ زیرا مکالمه میان افراد و احساس صمیمیت میان آنها از بین می‌رود یا کمرنگ می‌شود. از طرفی مانند خانه‌های قدیمی مبل‌ها را کاملا به دیوارها نچسبانید و کمی آنها را از دیوار فاصله دهید.

مبل کلاسیک

  • یکی از اصول چیدمان مبل کلاسیک، وجود تقارن در چیدمان است. این مبل‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که اگر مطابق با اصول و متقارن چیده نشوند فضای اشغال شده در خانه را بیشتر می‌کنند و موجب کوچک شدن فضای پذیرایی می‌شوند. همچنین استفاده از تقارن در چیدمان مبل کلاسیک، به شیک و تشریفاتی بودن دکوراسیون پذیرایی خانه کمک می‌کند.
  • در چیدمان مبلمان کلاسیک ، باید آن را به گونه‌ای بچینید. که بتواند به راحتی فضاها را تفکیک شده نشان دهد.
  • یکی از نکات مهم در چیدمان مبل این است که از چیدن مبل‌ها به صورت اداری و همه کنار هم جدا خودداری کنید. این کار بیشتر باعث از بین رفتن احساس راحتی و صمیمیت می‌شود.
  • بهتر است در چیدمان مبل، آنها را تلفیقی بچینید. یعنی تمام یک نفره‌ها کنار هم تمام دو نفره‌ها کنار هم نباشد.

 

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب “مبل راحتی و ویژگی‌های آن” را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

تزیین دیوار خانه با ایده های جذاب

آثار هنری بزرگ بسیار گران است. حتی حمل‌ونقل آن‌ها نیز می‌تواند مشکل‌ساز باشد. در عوض، با ا…