اصول استفاده از مبل رنگارنگ در دکوراسیون داخلی

۱۹
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
استفاده از مبل‌های رنگارنگ، انتخابی بسیار جسورانه است که هر خانواده‌ای نمی‌تواند از آن‌ها استفاده کند. 
مبل رنگی

استفاده از مبل رنگی در دکوراسیون داخلی مدرن، می‌تواند بسیار جذاب و چشم‌نواز باشد. اما استفاده از مبل رنگی باید با توجه به اصول کلی خود مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه این نوشتار از مجله دلتا با ترکیب‌های رنگی مناسب و هماهنگ در مبل رنگارنگ، آشنا خواهیم شد.

رعایت اصول‌ رنگی در مبل رنگارنگ

یکی از مواردی که در استفاده از مبل رنگی باید به آن توجه ویژه داشت، نحوه هماهنگی رنگ‌ها در کنار هم است. مبل رنگارنگ کاملا متفاوت از مبل‌های معمولی است. به همین دلیل کاربرد مبل‌های معمولی در دکوراسیون‌های داخلی در مقایسه با مبل‌های رنگارنگ کاملا متفاوت است.

مبل‌های رنگارنگ مبل‌هایی هستند که در آن‌ها چندین رنگ را مشاهده می‌کنید. به همین دلیل است که هماهنگی پرده، فرش، آباژور و تابلوها، با رنگ مبل‌ها امری ضروری است.

مبلمان رنگی در دکوراسیون

اگر به مبل‌هایی با رنگ‌های خنثی علاقه‌مندید، از مبل‌های سفید یا تک‌رنگ در کنار کوسن‌های رنگی، استفاده کنید.

اگر مایل نیستید مبل ها رنگارنگ باشند، از مبل‌هایی با دو رنگ اصلی استفاده کنید. در اینصورت المان‌های اطراف آن، مانند فرش، آباژور، پرده و … را رنگی انتخاب کنید.

مبلمان سبز

سبز از رنگ‌های کم کاربرد در مبلمان رنگی است. افراد بخصوصی به این رنگ از مبلمان علاقه نشان می‌دهند. این رنگ، محدودیت‌هایی را برای دکوراسیون و المان‌های اطراف مبلمان به وجود می‌آورد.

مبلمان رنگی در دکوراسیون

مبلمان قرمز

اگر از مبل‌های قرمز به تنهایی استفاده کنید ممکن است بعد از زمان کوتاهی از رنگ آن خسته شوید.

اگر قصد استفاده از مبل رنگارنگ در دکوراسیون داخلی خانه را دارید از مبل‌های قرمز استفاده نکنید. استفاده از این مبل‌ها، زمانی مناسب است که خانه دارای یک فضای پذیرایی با متراژ بالا باشد. می‌توانید، فقط قسمت کوچکی از پذیرایی را با مبل‌های قرمز دکوراسیون کنید.

مبلمان رنگی در دکوراسیون

مبلمان زرد

یکی دیگر از رنگ‌های زیبا در مبل رنگی، استفاده از رنگ زرد یا لیمویی است. این رنگ موجب نشاط و انرژی بالا در فضا می‌شود. این مبل‌ها می‌توانند در کنار مبل‌های تک نفره کرمی، رنگ زیبایی به فضای پذیرایی بدهند.

مبلمان رنگی در دکوراسیون

مبلمان آبی

آبی یکی از رنگ‌های بسیار پرطرفدار در مبل رنگارنگ است. این رنگ را معمولا می‌توان با تمامی رنگ‌های اطراف ست کرد. برای ایجاد فضایی آرام‌بخش در اتاق پذیرایی‌، از مبل‌های آبی در کنار کوسن‌های رنگارنگ استفاده کنید.

مبلمان رنگی در دکوراسیون

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب روانشناسی رنگ‎ها در دکوراسیون داخلی را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این کاغذ دیواری خانه شما را مدرن می‌کند

کاغذ دیواری‌ها در شخصی‌سازی فضاها عالی هستند و اغلب به‌عنوان گزینه‌ای برای افرادی که می‌خو…