ترسناک‌ترین و عجیب ترین گیاهان دنیا

۱۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در طبیعت گیاهانی وجود دارد که بسیار کمیاب و عجیب و غریب هستند و ظاهری ترسناک دارند در ادامه این مطلب ترسناک ترین و عجیب ترین گیاهان دنیا را بشناسید.
عجیب ترین گیاهان

گیاهانی که موش خوار هستند، قارچ های عجیب و برگ هایی که در کنار یکدیگر می رقصند و گل هایی که بوی جسد های فاسد می دهند. همه این شگفتی های طبیعت درمیان نادرترین، عجیب و غیر معمول ترین گونه های گیاهی در جهان هستند. برخی از آن ها به طرز شگفت آوری زیبا هستتند و بعضی از آن ها هم مانند فیلم های ترسناک هستند ؛ در این بخش از دانستنی‌های مجله دلتا با ما همراه باشید تا با عجیب ترین گیاهان روی کره ی زمین آشنا شوید.

۱. گیاه موشخوار پارچی (NEPENTHES ATTENBOROUGHII)

حتی ساده ترین نوع این گیاه هم عجیب و جالب است. این گونه در سال ۲۰۰۹ کشف شده و گوشتخوار است. اعتقاد بر این است که این گیاه بزرگ ترین گیاه گوشتخوار شناخته شده در جهان می باشد و قادر به هضم موش صحرایی نیز است. دانشمندان آن را در کوه فیلیپین یافته اند.

عجیب ترین گیاهان گوشتخوار

۲. سروپگیا (CEROPEGIA WOODI)

سروپگیا یکی دیگر از عجیب ترین گیاهان دنیا است که یک گل عجیب با گلبرگ های آمیخته شده دارد. گل شبیه به لوله ای است که با موهای کوچک ردیف شده که حشرات را به سمت گیاه جذب می کند و به دام می اندازد.

عجیب ترین گیاهان دنیا

۳. گل پلیکان( ARISTOLOCHIA GRANDIFLORA)

این گل ها به طرز شگفت انگیزی زیبا هستند؛ با رگه های رنگارنگ و الگوهای پیچیده به جای گلبرگ. اما خیلی به آن نزدیک نشوید، که برای ساعت ها بوی موش مرده از بینی تان خارج نخواهد شد. این گیاه از بوی جوندگان فقط جهت جذب گرده افشان ها استفاده می کند.

عجیب ترین گیاهان گل پلیکان

۴. گیاه فلای پپر (PINGUICULA GIGANTEA)

گیاه فلای پپر یکی از عجیب ترین گیاهان دنیا است. هر چیزی که در برگ هایش بنشیند را نگه میدارد و بلافاصله آن را هضم می کند. سطح بالایی گیاه پوشیده شده از آنزیم های هضم کننده برای به دام انداختن قربانیانی همچون پشه ها و حشرات دیگر است اما این گیاه همچنین میتواند مواد مغذی گرده ها را جذب کند.

گیاه فلای پپر

۵. گل جسد

گل بدبو یا گل جسد بزرگترین گل جهان و یکی از عجیب ترین گیاهان دنیا است. است. این گل که بومی جنگل های سوماترا است، بوی تندی دارد که بوی گوشت فاسد شده را می دهد. ارتفاع این گیاه ممکن است تا ۳ متر برسد.

گل بد بو

بیشتر بخوانید: دنیای حیوانات بی حد و مرز اسـت. هرچه درباره آن‌ها تحقیق کنیم باز هم هرروز حقایق بیشتری را درباره حیوانات و رفتارشان کشف می‌کنیم. اگر مطلب عجیب ترین گیاهان دنیا برای شما جالب بود مقاله «آنچه درباره حیوانات و رفتارشان نمی‌دانید!» را نیز بخوانید.

 • چگونگی یخ نزدن پنگوئن ها

  چگونه پنگوئن‌ها یخ نمی‌زنند!

  جالب است بدانید پنگوئن‌ها می‌توانند دو ماه به صورت مداوم روی یخ بایستند و در بادهای سردی ک…
 • نابغه برتر تاریخ

  با ۶ نابغه برتر تاریخ بشریت آشنا شوید

  داوینچی بیشتر با شاهکار هنری‌اش، مونالیزا برای جهانیان شناخته شده است. داوینچی علاوه بر ای…
 • پایان یافتن جهان

  جهان چگونه پایان می‌یابد؟

  یک روز جهان به پایان خواهد رسید و دانشمندان ایده‌های مختلفی درباره چگونگی وقوع آن دارند، ا…
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه پنگوئن‌ها یخ نمی‌زنند!

جالب است بدانید پنگوئن‌ها می‌توانند دو ماه به صورت مداوم روی یخ بایستند و در بادهای سردی ک…