خانه دکوراسیون انتخاب آباژور مناسب برای دکوراسیون

انتخاب آباژور مناسب برای دکوراسیون

۰
0
یک آباژور باید با مکان و موقعیت متناسب بوده و بدون اشغال کردن فضای زیاد، دکوراسیون داخلی خانه را تکمیل کند.
آباژور در دکوراسیون

انتخاب آباژور

آباژورها هرگز از کار نمی‌افتند، به خاطر اینکه هم شید و هم لامپ آن‌ها قابل تعویض است. از آن‌جایی که انتخاب آباژور در دکوراسیون از بین این همه تنوع، کار سختی است به همین جهت در این نوشتار از مجله دلتا سعی شده است تا پروسه انتخاب آباژور نه تنها ساده شود، بلکه جذابیت بیشتری هم داشته باشد.

آباژور مناسب دکوراسیون

در انتخاب آباژور باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

مهمترین نکته در انتخاب آباژور در دکوراسیون ، سبک شخصی ، هدف از خرید آن، کاربرد آباژور و محل قرار گیری آن در منزل است. برای اینکه بهتر این موضوع را متوجه شوید، قبل از اقدام به خرید این سوالات را از خود بپرسید؛

آیا به سبک مینیمال علاقه دارید یا سنتی یا تلفیقی؟ آیا آباژور قرار است نقطه کانونی برای جلب توجه باشد؟ یا قرار است فقط یک عنصر زیبا مثل تابلوی نقاشی باشد؟ آیا آباژور را برای نورپردازی خریداری می‌کنید یا صرفاً جنبه دکوراتیو دارد؟

  • برای دریافت روشنایی بیشتر از آباژور باید شید آن، حدالامکان شفاف با دهانه‌های بزرگ باشد.
  • برای استفاده تزیینی، بیشتر از آباژورهایی با شیدهای رنگی و جنس مات استفاده کنید.

انتخاب آباژور

 

هنگام انتخاب آباژور به سه مورد شکل، سایز و جنس، به صورت زیر دقت کنید:

  • برای آباژورهای رومیزی، ارتفاع شید باید دو سوم ارتفاع پایه باشد و عرض آن باید ۱.۲ برابر از هر طرف، بزرگتر از بزرگترین قسمت پایه باشد.
  • اگر هدف از خرید آباژور، ایجاد یک جلوه‌ خاص و زیبا با نور و سایه در محیط‌ است و به روشنایی خیلی احتیاج ندارید، استفاده از یک متریال متراکم و تیره که باعث می‌شود نور از شید رد نشود و فقط از بالا و پایین بتابد مناسب است.
  • اگر هدف از آباژور تامین روشنایی و نور زیاد در محیط است باید از یک پارچه شفاف و غیر متراکم که معمولا از الیاف طبیعی و فیبر است، استفاده کنید.

انتخاب شید آباژور

به طور کلی اینکه چه متریالی مناسب شید آباژور است، به نوع استفاده و همچنین دکوراسیون اسباب و اثاثیه، رنگ دیوار، رنگ کاغذدیواری، نحوه قرارگیری پنجره‌ها برای تامین روشنایی و رنگ کف مرتبط است.

 

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب”چراغ دیواری، عنصر تزیینی درخشان” را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

تزیین دیوار خانه با ایده های جذاب

آثار هنری بزرگ بسیار گران است. حتی حمل‌ونقل آن‌ها نیز می‌تواند مشکل‌ساز باشد. در عوض، با ا…