انتخاب آباژور مناسب برای دکوراسیون

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یک آباژور، باید با مکان و موقعیت تناسب داشته باشد. همچنین بدون اشغال کردن فضای زیاد، دکوراسیون داخلی خانه را تکمیل کند.
آباژور در دکوراسیون

آباژورها از کار نمی‌افتند، چرا که هم شید و هم لامپ آن‌ها قابل تعویض است. انتخاب آباژور در دکوراسیون از بین این همه تنوع، کار سختی است. در این نوشتار از مجله دلتا سعی شده است تا پروسه انتخاب آباژور نه تنها ساده شود، بلکه جذابیت بیشتری هم داشته باشد.

آباژور مناسب دکوراسیون

در انتخاب آباژور باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

مهم‌ترین نکته در انتخاب آباژور در دکوراسیون؛ سبک شخصی، هدف از خرید آن، کاربرد آباژور و محل قرار‌گیری آن در منزل است. برای درک بهتر این موضوع، قبل از اقدام به خرید این سوالات را از خود بپرسید:

آیا به سبک مینیمال علاقه دارید یا سنتی یا تلفیقی؟ آیا آباژور قرار است نقطه کانونی برای جلب توجه باشد؟ یا قرار است فقط یک عنصر زیبا مثل تابلوی نقاشی باشد؟ آیا آباژور را برای نورپردازی خریداری می‌کنید یا صرفاً جنبه دکوراتیو دارد؟

  • برای دریافت روشنایی بیشتر از آباژور باید شید آن، تا حد امکان شفاف با دهانه‌ بزرگ باشد.
  • برای استفاده تزئینی، بیشتر از آباژورهایی با شیدهای رنگی و جنس مات استفاده کنید.

انتخاب آباژور

 

هنگام انتخاب آباژور به سه مورد شکل، سایز و جنس، بصورت زیر دقت کنید:

  • برای آباژورهای رومیزی، ارتفاع شید باید دو سوم ارتفاع پایه باشد. همچنین عرض آن باید ۱.۲ برابر از هر طرف، بزرگتر از بزرگترین قسمت پایه باشد.
  • ممکن است هدف از خرید آباژور، ایجاد یک جلوه‌ خاص و زیبا با نور و سایه در فضا باشد. در این صورت به روشنایی زیاد احتیاج ندارید. از یک متریال متراکم و تیره که باعث می‌شود نور از شید رد نشود، استفاده کنید. بهتر است نور فقط از بالا و پایین بتابد.
  • ممکن است هدف از آباژور تامین روشنایی و نور زیاد در فضا باشد. در این مواقع از یک پارچه شفاف و غیر متراکم که معمولا از الیاف طبیعی و فیبر است، استفاده کنید.

انتخاب شید آباژور

اینکه چه متریالی مناسب شید آباژور است، به نوع استفاده، دکوراسیون اسباب و اثاثیه، رنگ دیوار، رنگ کاغذدیواری، نحوه قرارگیری پنجره‌ها برای تامین روشنایی و رنگ کف بستگی دارد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب نکاتی برای انتخاب تابلو در دکوراسیون را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

در خانه ژل حالت‌دهنده ابرو بسازید

ساختن ژل ابرو در خانه به شما کمک می‌کند همیشه ابروهای مرتبی داشته باشید. ژل ابرو برای زیبا…