مکان‌های عجیب دنیا که از آن بی‌خبرید!

۸
3
زمان مطالعه: 4 دقیقه
مکان های عجیب زیادی در دنیا وجود دارند که شما را حیرت‌زده می‌کند، در این مطلب 7 مکان اعجاب انگیز را می‌بینید.
مکان های عجیب

دنیا پر از مکان های عجیب ، دیدنی و فوق العاده است، جاهایی که شاید فکرش را نمی‌کنید که چقدر می‌تواند شگفت‌انگیز باشد. طبیعت بی‌نظیری که از چشم بشر، دور مانده و در نقاط مختلف زمین و در کشورها و شهرهای مختلف، مخفی شده است. شاید اطراف مقصدی که برای سفرتان انتخاب می‌کنید، پر از جاذبه های توریستی دیدنی و ناشناخته باشد که شناختن آن‌ها باعث می‌شود تا زیبایی‌های دنیا را بیشتر ببینید. در این مقاله از  مجله دلتا شما را با ۷ تا از بی‌نظیر ترین و عجیب‌ترین مکان‌های دنیا آشنا می‌کنیم.

دریاچه‌های پلیتویس (The Plitvice Lakes) در کرواسی

اینجا یکی از مکان های عجیب دنیا در کرواسی به حساب می‌آید. جایی که باید حداقل یک بار در عمرتان از آن دیدن کنید. پارکی با دریاچه‌های فوق العاده دیدنی و آب‌هایی کریستالی و مجموعه‌ای از آبشارهای حیرت‌انگیز که باید از آن‌ها دیدن کنید تا اوج زیبایی و شگفتی را از نزدیک لمس کنید.

دریاچه‌های پلیتویس (The Plitvice Lakes) در کرواسی از مکان های عجیب در دنیا

غار سنت مارسل حیرت‌انگیز در فرانسه

غاری افسانه‌ای در فرانسه که از شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های دنیا به حساب می‌آید. گنجینه‌ای چشمگیر با سنگ‌های قیمتی و اشکال عجیب و حوض‌های جادویی آب که به صورت پله‌ای، نمای فوق‌العاده‌ای به غار داده‌اند. یکی از مکان های عجیب دنیا که با درخشش نور روی این حوضچه‌ها و شکل‌های عجیبی که سنگ‌ها و دیواره ‌های غار دارد، هوش از سرتان می‌برد!

غار سنت مارسل حیرت‌انگیز در فرانسه از مکان های عجیب در دنیا

جزیره ایزولا بلا (Isola Bella) در ایتالیا

اگر به دیدن ناشناخته‌ها و کشف جزیره‌های جذاب دنیا علاقه داشته باشید، جزیره ایزولا بلا یکی از بهترین مقاصد برای شما می باشد. جزیره‌ای ۵۰ هکتاری در شمال ایتالیا که کاخ زیبایی مانند مروارید در دل آن می درخشد. در این جزیره، یک روستای کوچک ماهیگیری که باغ‌های فوق‌العاده‌ای دارد و مثل یک گنج پنهان ارزشمند است، وجود دارد.

جزیره ایزولا بلا (Isola Bella) در ایتالیا از مکان های عجیب دنیا

هتل Kakslauttanen در فنلاند

یکی از مکان های عجیب و البته زیباترین هتل‌های دنیا، در فنلاند و در ۱۵۵ مایلی شمالی دایره قطب شمال، قرار دارد. این هتل شبیه به خانه‌های یخی قطبی،‌ ساخته شده است. هتل‌های شیشه‌ای در محیطی فوق‌العاده سرد و برفی با چشم‌انداز زیبای آسمان که به طور حیرت‌انگیزی جذاب است، قرار دارند.

هتل Kakslauttanen در فنلاند از مکان های عجیب دنیا

برج معکوس Quinta De Regaleira در پرتغال

برجی عجیب و با شکوه در پرتغال و نزدیک به شهر تاریخی sintra وجود دارد که بخاطر موقعیت برعکس و تونل مانندی که دارد، به برج معکوس معروف است. در واقع این برج چاه عمیق، آنقدر عجیب و زیبا ساخته شده که شما را حیرت‌زده می‌کند. معمولا وقتی فردی اولین‌بار از این برج دیدن می‌کند، دچار سردرگمی می‌شود.

برج معکوس Quinta De Regaleira در پرتغال از مکان های عجیب دنیا

معدن نمک Yekaterinburg در روسیه

در روسیه و درست نزدیک مرز اروپا و آسیا، غارهای شگفت‌انگیزی وجود دارند که نقش و اشکال دیواره‌های آن واقعا حیرت‌انگیز و عجیب است. در نگاه اول هر طور که این طرح‌ها را نگاه می‌کنید، به نظر می‌رسد که هنرمندی خبره دست آن‌ها را کشیده و رنگ‌آمیزی کرده است. الگو‌های توهم‌زا و پیچ در پیچ در طرح‌ها تکرار شده که بخاطر همین به این غار، معدن نمک توهم‌زا هم گفته می‌شود. این غار به عنوان یکی از زیبا‌ترین و ‌خاص‌ترین مکان های عجیب و حیرت‌انگیز دنیا شناخته می‌شود. همه طرح و رنگ‌های آن به صورت طبیعی و در گذر زمان ایجاد شده است.

معدن نمک Yekaterinburg در روسیه از مکان های عجیب دنیا

بهشتی در قلب کویر (Oasis Surrounded by Dunes) در پرو

شهری عجیب و کوچک در جنوب غربی پرو که در یکی از خشک‌ترین منطقه‌های دنیا و دقیقا اطراف برکه‌‍ای کوچک وجود دارد. در این شهر تنها ۹۶ نفر زندگی می‌کنند. جالب است که تنها جای سبز و قابل سکونت هم دقیقا همین منطقه است و همه اطراف آن پر از شن و زمین خشک و بیابانی است.

Oasis Surrounded by Dunes در پرو از مکان های عجیب دنیا
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های جهانگردی، “کوچک‌ترین بیابان جهان اینجاست!” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

رمانتیک‌ترین مقصد جهان برای ماه عسل کجاست؟

اکثر مردم، بورا بورا را یک جزیره رمانتیک می‌دانند. این جزیره یک مکان عالی برای متاهل‌ها و …