خانه دکوراسیون دیوار پشت مبل را چگونه تزیین کنیم؟

دیوار پشت مبل را چگونه تزیین کنیم؟

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
معمولا مبل و کاناپه اصلی جلوی بزرگ‌ترین دیوار قرار میگیرد که بیشترین مساحت عمودی سالن را به خود اختصاص میدهد.
دیوار پشت مبل

دیوار پشت کاناپه

یکی از مهمترین دیوارهای خانه که تزیین آن بر طراحی فضا بسیار تاثیرگذار خواهد بود، دیوار پشت مبل است. زیرا این دیوار بسیار در معرض دید بوده و تزیین آن می‌تواند سلیقه شخصی را به نمایش گذاشته و حتی به یک نقطه‌کانونی در طراحی‌داخلی تبدیل شود. پس اگر می‌‌خواهید دیوار پشت کاناپه را به زیبایی طراحی کنید با این بخش از مجله دلتا همراه باشید.

رنگ تیره

اگر مبل دارای رنگ روشن است، برای آن که جلوه بیشتری به آن بدهید، بهترین راه این است که دیوار پشت آن را به یک رنگ تیره رنگ‌آمیزی کنید.

رنگ دیوار پشت مبل

شلف یا طاقچه

نصب چندین تابلو متعدد در شکل‌ها، فرم‌ها، سبک‌ها و رنگ‌های متفاوت و ترکیب‌بندی آن‌ها با یکدیگر نیز از جمله روش‌های کلاسیک تزیین این ‌دیوار به شمار می‌رود. برای استفاده از تابلوها در پشت کاناپه می‌توانید از شلف‌ها و طاقچه‌های دیواری استفاده کنید و تابلوها را روی آن قرار دهید. این روش علاوه بر این که مانع از سوراخ شدن بیش از اندازه دیوار می‌شود، این امکان را می‌دهد تا هر وقت که خواستید چیدمان تابلو‌ها را تغییر داده یا حتی آن‌ها را تعویض کنید.

دکوراسیون پشت مبل

چراغ دیواری

اگر دیوار پشت کاناپه بزرگ‌ترین دیوار خانه است، با تزیین آن می‌توانید وسعت بیشتری به خانه ببخشید. به همین دلیل یک تابلوی بزرگ یا یک آینه بزرگ انتخاب مناسبی خواهند بود، اما بهتر است که در کنار این تابلو یا آینه و در دو طرف آن چراغ‌های دیواری نصب کرده یا دو عدد آباژور قرار دهید. این چراغ‌ها می‌توانند هم این دیوار را تبدیل به یک نقطه‌کانونی کرده و هم روشنایی مکان را افزایش دهند و جلوه زیباتری به محیط زندگی خواهند بخشید.

تزیین دیوار

آینه

یکی از روش‌های استفاده از آینه به جای آینه‌‌های کوچک این است که دیوار پشت کاناپه را به طور کامل با آینه بپوشانید. این روش علاوه بر این که جلوه زیبایی به دیوار می‌‎بخشد، باعث می‌شود تا مکان حس دلبازتری یافته و روشنایی موجود در آن افزایش یابد.

تزیین دیوار پشت مبل

چیدمان افقی و عمودی

این موضوع را در نظر داشته باشید که هر عنصری که برای تزیین دیوار پشت کاناپه مورد استفاده قرار می‌دهید، اگر به شکل افقی چیدمان شده باشند باعث می‌شوند دیوار وسعت بیشتری یافته و اگر به صورت عمودی قرار داده شوند، باعث می‌شوند تا ارتفاع دیوار بیشتر احساس شود. با توجه به این موارد می‌توانید فضایی را که به دنبال آن هستید روی دیوار ایجاد کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب”نکاتی برای مدرن‌تر دیده شدن اتاق‌نشیمن” را بخوانید.

 • کوسن مناسب مبلمان نشیمن

  کوسن مناسب برای مبلمان نشیمن

  علاوه بر انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون منزل، باید توجه خاصی به انتخاب کوسن مناسب برای…
 • نکات نورپردازی نشیمن

  ترفندهای نورپردازی اتاق نشیمن

  یکی از ارکان اصلی طراحی اتاق نشیمن، نورپردازی است. نورپردازی مناسب تاثیر بسزایی در آرامش ر…
 • رنگ مناسب مبلمان

  نکاتی برای انتخاب رنگ مبلمان

  مبلمان یکی از مهم‌ترین اثاثیه اتاق پذیرایی است؛ پس انتخاب رنگ و طرح مناسب آن نقش مهمی در ز…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

کوسن مناسب برای مبلمان نشیمن

علاوه بر انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون منزل، باید توجه خاصی به انتخاب کوسن مناسب برای…