با خوردن قهوه لاغر شوید!

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خوردن قهوه برای لاغری زمانی که بدون شیر و شکر و خامه باشد می‌تواند موثر باشد و در کنار ورزش و رژیم لاغری به کاهش وزن کمک کند. نوشیدن قهوه‌‌های پر کافئین مثل اسپرسو، قهوه فرانسه و قهوه سبز صبح قبل از تمرینات ورزشی بهترین زمان برای خوردن قهوه برای لاغری است.
falling coffee beans 88281 920 با خوردن قهوه لاغر شوید!

 قهوه به کاهش وزن کمک می‌کند؟

قهوه یک معجون لاغری معجزه‌گر که در دسترس شماست! در صورتی که فشار خون ندارید یا باردار نیستید می‌توانید روزانه ۲ تا ۴ فنجان قهوه ساده مصرف کنید و از خواص آن برای لاغری کمک بگیرید. در این مطلب از مجله دلتا همه جوانب خوردن قهوه برای لاغری را بررسی کرده ایم با ما همراه باشید.

آیا خوردن قهوه برای لاغری موثر است؟

بله خوردن قهوه برای لاغری می‌تواند موثر باشد زیرا سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد و اشتها را کم می‌کند و در عین حال کالری قهوه بسیار ناچیز است به طوری که در یک فنجان قهوه ساده بدون شیر و خامه، تنها ۲ واحد کالری وجود دارد و در ضمن قهوه فاقد چربی است. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که قهوه به تنهایی لاغر نمی‌کند بلکه در کنار ورزش و رژیم لاغری، به کاهش وزن شما کمک خواهد کرد.

خواص قهوه

قهوه و کاهش اشتها

به تازگی در تحقیقاتی مشخص شده است که افراد پس از نوشیدن قهوه کمتر احساس گرسنگی می‌کنند و معمولا غذای کمتری مصرف می‌نمایند. مکانیسم این اثر احتمالا ناشی از اثر این نوشیدنی بر مرکز سیری در مغز است. در واقع وجود کافئین و دیگر ترکیبات موجود در قهوه به عنوان یک مهار کننده‌ اشتها عمل کرده و باعث می‌شود فرد کمتر سراغ خوراکی برود.

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری

همانطور که پیش از این گفتیم مصرف کافئین پیش از ورزش موجب افزایش عملکرد ورزشی می‌شود. در گزارش‌های پزشکی ورزشی منتشر شده، از کافئین به عنوان «کمکی قدرتمند نیروزا» نام می‌برند که ورزشکاران می‌توانند پس از مصرف کافئین با نیروی بیشتری به فعالیت ورزشی‌شان ادامه دهند. این موضوع به ورزشکاری که در رژیم لاغری است، کمک می‌کند تا بتواند زمان بیشتری به ورزش بپردازد و کالری و چربی بیشتری بسوزاند.

فواید قهوه

خوردن قهوه صبح ناشتا: خوب یا بد؟

البته که نوشیدن کافئین در صبح، به حفظ کالری شما در طول روز کمک می‌کند و شما را سیر نگه می‌دارد. افرادی که صبح قهوه می‌نوشند، نسبت به دیگران ۷۲ واحد کالری کمتری مصرف می‌کنند. اما بهترین زمان نوشیدن قهوه در صبح، یک ساعت بعد از بیدار شدن از خواب است.

اما نوشیدن قهوه بلافاصله بعد از بیدار شدن و صبح ناشتا توصیه نمی‌شود؛  نوشیدن قهوه بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب میزان مقاومت در برابر کافئین را افزایش داده و کاملا بی‌اثر است. همچنین از آنجا که هورمون کورتیزول سطح هوشیاری بدن را بالا می‌برد و زمانی که از خواب بیدار می‌شوید هورمون کورتیزول در بدن در اوج است، عملا نوشیدن قهوه برای کسب هوشیاری بی‌ نتیجه خواهد بود.

راه های کاهش وزن

از طرفی نوشیدن یک فنجان قهوه سیاه در زمان هایی که معده خالی است، ترشح اسید معده را افزایش می‌دهد. بنابراین اگر عادت دارید که صبح را با نوشیدن قهوه شروع کنید، حداقل قبل از نوشیدن قهوه، کمی شیر بنوشید یا تکه ای نان بخورید و یا اینکه قهوه را به صورت کاملاً خالص و سیاه مصرف نکنید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

درد خود را با ۶ خوراکی تسکین دهید

باید بدانید که عوارض جانبی انواع تسکین دهنده‌های التهاب و درد، ممکن است تا سال‌ها بعد خود …