خانه دانستنی ها عجیب‌ترین پدیده‌های هواشناسی

عجیب‌ترین پدیده‌های هواشناسی

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پیش‌بینی آب و هوا به طور دقیق امکان‌پذیر نیست و بسیاری از نوسانات ممکن است در یک آن رخ دهد. اما بعضی اوقات یک پدیده هواشناسی از چهارچوب عقل خارج می‌شود!
پدیده هواشناسی

در این مطلب از مجله دلتا در مورد عجیب ترین پدیده هواشناسی که تاکنون ثبت شده صحبت می‌کنیم.

باران خون

می‌توان گفت که باران‌های خون در سال‌های مختلفی به چشم خورده‌اند، مثل آنچه در سال ۲۰۰۱ میلادی در ایالت کرالای هند اتفاق افتاد. البته نگران این پدیده هواشناسی نباشید. دلایلی که منجر به ریزش باران شده است ناشی از دخالت خارجی یا بیگانگان فرا زمینی نبوده است. بلکه دانشمندان دریافتند شکوفه‌های جلبک قرمز مسئول ریزش باران‌های قرمز بوده‌اند.

پدیده هواشناسی باران خون

باران قورباغه، پرندگان، ماهی

در اینجا نوعی باران عجیب دیگر وجود دارد که البته نادر نیست! ‌انگار شانس انگلستان برای ریزش باران دوزیستان از سایر کشورها بیشتر است. در سال ۱۹۹۶ قورباغه‌ها بر فراز آسمان منطقه Llandewi ولز شروع به باریدن کردند. در سال ۱۹۹۸ در لندن و در سال ۲۰۱۰ باران قورباغه در آرکانزاس باریدن گرفت.

این پدیده بارها‌ در شهرهای مختلف دنیا تکرار شده است و دانشمندان دلایل مختلفی برای وقوع آن یافته‌اند که مهم‌ترین آن‌ها این است که طوفان‌ها و وزش باد شدید، حیوانات را از جای خود می‌کند و آن‌ها را به مکانی دیگر منتقل می‌کند. بدین ترتیب مانند باران در آن مناطق سقوط می‌کنند.

پدیده هواشناسی باران قورباغه

طوفان حشرات

یکی از بدترین کابوس‌هایی که ممکن است تصور کنید طوفان حشرات یا معروف به بوگنادو bugnado ، است که از حشرات کوچک تشکیل شده و با سرعت خطرناکی حرکت می‌کند اما آسیب دائمی نخواهد داشت، با این‌ وجود از نظر روانی روی مردم تأثیر می‌گذارد! اما یکی از پدیده‌های ترسناک هواشناسی و ناشی از عملکرد نقاط داغ روی زمین است که هوا را به صورت مارپیچی به سوی بالا سوق می‌دهد و حشرات و موجودات زنده را با خود حمل می‌کند.

برای خواندن مطالب جالب و به روز به مجله دانستنی دلتا مراجعه کنید.

پدیده هواشناسی باران حشرات

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطلب «تاثیر مخرب شبکه ۵G روی پیش‌بینی آب و هوا» را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

نان داغ را در کیسه‌های پلاستیکی قرار ندهید!!

استفاده از کیسه‌های پلاستیکی برای مصرف و نگهداری مواد غذایی مجاز نیست. بهتر است نان داغ را…