خانه دانستنی ها عجیب‌ترین پدیده‌های هواشناسی

عجیب‌ترین پدیده‌های هواشناسی

۰
0
از آن‌جا که پیش‌بینی آب و هوا به طور دقیق امکان‌پذیر نیست، بسیاری از نوسانات ممکن است در یک آن رخ دهد. اما بعضی اوقات یک پدیده هواشناسی از چهارچوب عقل خارج می‌شود!
پدیده هواشناسی

در این مطلب از مجله دلتا در مورد عجیب ترین پدیده هواشناسی که تاکنون ثبت شده صحبت می‌کنیم و باران خون تازه شروع کار است!

باران خون

می‌توان گفت که باران‌های خون در سال‌های مختلفی به چشم خورده‌اند، از جمله آنچه در سال ۲۰۰۱ میلادی در ایالت کرالای هند اتفاق افتاد. البته نگران این پدیده هواشناسی نباشید. دلایلی که منجر به ریزش باران شده است ناشی از دخالت خارجی یا بیگانگان فرا زمینی نبوده است. بلکه دانشمندان دریافتند شکوفه های جلبک قرمز مسئول ریزش باران‌های قرمز بوده‌اند.

پدیده هواشناسی باران خون

باران قورباغه، پرندگان، ماهی

در اینجا نوعی باران عجیب دیگر وجود دارد که البته نادر نیست! ‌انگار شانس انگلستان برای ریزش باران دوزیستان از سایر کشورها بیشتر است. در سال ۱۹۹۶ قورباغه‌ها بر فراز آسمان منطقه Llandewi ولز شروع به باریدن کردند. در سال ۱۹۹۸ در لندن و در سال ۲۰۱۰ باران قورباغه روی آرکانزاس باریدن گرفت. این پدیده بارها‌ در شهرهای مختلف دنیا تکرار شده است و دانشمندان دلایل مختلفی برای وقوع آن یافته‌اند که مهم‌ترین آن‌ها این است که طوفان‌ها و وزش باد شدید، حیوانات را از جای خود می‌کند و آن‌ها را به مکانی دیگر منتقل می‌کند. بدین ترتیب مانند باران در آن مناطق سقوط می‌کنند.

پدیده هواشناسی باران قورباغه

طوفان حشرات

یکی از بدترین کابوس‌هایی که ممکن است تصور کنید! طوفان حشرات یا معروف به بوگنادو bugnado ، ستونی عظیم در هوا است که از حشرات کوچک تشکیل شده و با سرعت خطرناکی حرکت می کند اما آسیب دائمی نخواهد داشت، با این‌ وجود از نظر روانی روی مردم تأثیر می‌گذارد! اما یکی از پدیده های ترسناک هواشناسی و ناشی از عملکرد نقاط داغ روی زمین است که هوا را به صورت مارپیچی به سوی بالا سوق می‌دهد و حشرات و موجودات زنده را با خود حمل می‌کند.

پدیده هواشناسی باران حشرات

باران ژله

در سال ۱۹۹۴ طوفانی شهر واشنگتن را درنوردید و به جای باران معمولی، طوفان با باران ژله‌های شفاف همراه بود. این پدیده مردم را به وحشت انداخت، به ویژه پس از تحلیل یکی از این قطعه‌ها به که نشان می‌داد ژله‌ها پر از سلول هستند. یک نظریه که در آن زمان محبوبیت پیدا کرد این بود که این پدیده از طوفانی تشکیل شده است که بخش‌هایی از عروس دریایی را حمل می‌کند که ممکن است در طی آزمایشات ارتش در اقیانوس منفجر شده باشند و با باران به زمین باریده‌اند.

باران ژله

بیشتر بخوانید: شبکه ۵G به عنوان نسل جدید سیستم‌های ارتباطی که سرعت اتصال ما را به اینترنت افزایش می‌دهد در راه است. اما این شبکه ممکن است باعث پیش‌بینی نادرست آب و هوا شود. در مقاله «تاثیر مخرب شبکه ۵G روی پیش‌بینی آب و هوا» درباره این تحقیقات بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

وسایلی که ساخت آن‌ها را مدیون سفرهای فضایی هستیم

آیا می دانستید خیلی از اختراعاتی که هر روز از آن ها استفاده می کنیم در واقع به دست دانشمند…