دانلود اپلیکیشن مجله دلتا
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

وضعیت قیمت مسکن در ۸ منطقه مهم تهران

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وضعیت قیمتی در بازار مسکن مناطق یک تا هشت نشان می‌دهد که رشد قیمت مسکن در نیمه شمالی تهران در چند هفته گذشته ناچیز بوده است.

تازه‌ترین قیمت‌ فروش آپارتمان مسکونی در مناطق نیمه شمالی پایتخت به ترتیبی اعلام شده که به نظر می‌رسد فاصله بازار مسکن با نقطه توقف رشد قیمت کوتاه‌تر شده است.

به گزارش مجله دلتا در تازه‌ترین آگهی‌های ملکی مربوط به املاک واقع در نیمه شمالی پایتخت، قیمت‌های پیشنهادی فروشندگان نسبت به سطح قیمت آگهی‌های مشابه در ماه گذشته یا بدون تغییر بوده یا بعضا رشد بسیار ناچیزی داشته است. این روند بر خلاف روش اعلام قیمت پیشنهادی در ماه‌های تابستان است؛ چراکه در تابستان عموما میزان رشد قیمت اعلامی فروشنده‌ها محسوس‌تر بود و در نتیجه میانگین قیمت معاملات مسکن در تهران نیز ماه به ماه با رشد حداقل یکی دو میلیون تومانی روبه‌رو بود.

از طرفی این مدل اعلام قیمت پیشنهادی فروش در نیمه شمالی شهر و مشخصا مناطق یک تا هشت پایتخت بیشتر رواج داشت و فروشندگان ملک در مناطق ۹ به بعد که تقریبا در نیمه جنوبی شهر (با در نظر گرفتن محدوده محور خیابان انقلاب اسلامی) واقع می‌شود، کمتر دنباله‌روی شتاب در رشد قیمت‌های اعلامی خود بودند.

البته همچنان در برخی از محله‌ها به ویژه در منطقه پنج تهران قیمت‌های اعلامی دور از انتظار وجود دارد، اما فراگیری آن در عرضه جدید به مراتب کمتر شده است. واسطه‌های ملکی می‌گویند از نیمه دوم شهریور ترمز رشد قیمت پیشنهادی فروش مسکن به کار افتاده و محدوده قیمت‌های جدید فاصله چندانی با قیمت‌های اعلامی در نیمه اول شهریور ماه ندارد؛ ضمن اینکه این وضعیت در هفته‌های سپری شده از مهر ماه نیز ادامه پیدا کرده است.

در جدول زیر تازه‌ترین قیمت‌ فروش آپارتمان مسکونی در مناطق شمالی تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.
قیمت-آپارتمان-در-شمال-تهران قیمت‌ فروش آپارتمان مسکونی

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “چرا آپارتمان‌های نقلی فروش نمی‌روند؟” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

تبلیغات

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر