نکاتی برای ایجاد اتاق نشیمن مدرن

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای این که خانه‌ای با ظاهر مدرن‌تر داشته باشید، نیازی نیست که تغییری بزرگ در داخل خانه ایجاد کنید.
اتاق نشیمن مدرن

اتاق‌نشیمن پرکاربردترین مکان و عمومی‌ترین نقطه خانه است که در آن اعضای خانواده دور هم جمع شده و هم چنین از مهمان‌ها در آن پذیرایی می‌شود. دکوراسیون مدرن، به خصوص به دلیل این که می‌تواند به بهترین شکل با سبک زندگی امروزی و معماری خانه‌های شهری سازگار شود، ایده‌آل‌ترین فضای زندگی و از نظر زیبایی شناسی نیز آخرین ترند‌های طراحی را ایجاد می‌کند. در این نوشتار از مجله دلتا نکات کاربردی را خواهیم گفت که باعث می‌شود تا اتاق نشیمن مدرن داشته باشید.

کفپوش

کفپوش در تمام سبک‌های طراحی داخلی، نقش قابل توجهی را ایفا می‌کند. اما در سبک مدرن به دلیل چیدمان‌های ساده و مینیمالیستی، نقش و تاثیر کفپوش چندین برابر می‌شود. البته برای این منظور نیازی نیست که کفپوش اتاق را تعویض کنید. یک فرش زیبا و مدرن نیز می‌تواند همین تاثیر را ایجاد کند.

کفپوش مدرن

طیف‌های رنگ طوسی

زمانی که صحبت از سبک مدرن در طراحی‌داخلی می‌شود، اگر چه ممکن است گاهی با استفاده از رنگ‌های قابل توجه یک نقطه کانونی ایجاد شود، اما معمولا رنگ‌های اصلی و رنگ‌های حاکم بر طراحی، رنگ‌های خنثی، به خصوص طیف‌های مختلف رنگ طوسی است. در واقع رنگ طوسی یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های خنثی در چیدمان اتاق نشیمن مدرن به شمار می‌رود.

تزیینات چیده شده روی زمین

در گذشته معمولا تزیینات یا روی دیوارها یا روی مبلمانی مانند کنسول‌ها و قفسه‌ها به نمایش گذاشته می‌شدند، اما امروزه مفهوم جدیدی از تزیینات به میان آمده است که در آن اشیا مختلف روی زمین چیده شده و این گونه ارتفاع سقف اتاق نیز بلند‌تر جلوه می‌کند.

تابلوهای مدرن در دکوراسیون

نور در اتاق نشیمن مدرن

دکوراسیون مدرن باید همیشه بسیار روشن و دلباز به نظر برسد و برای این که بتوانید چنین فضایی را ایجاد کنید، بدون شک نور طبیعی روز بهترین گزینه خواهد بود. برای این منظور تا جای ممکن از پرده‌های نازک‌ و رنگ‌های روشن‌تر استفاده کرده و مبلمان را به گونه‌ای قرار دهید که مانع ورود نور به داخل اتاق نشود.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب”اتاق نشیمن مهم‌ترین بخش دیزاین خانه” را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۷ ایده جذاب چیدمان نشیمن باریک

فکر می‌کنید چیدمان نشیمن باریک کار سخت و غیرممکنی است؟ فکر می‌کنید اگر نشیمن باریکی داشته …