ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا اپلیکیشن مجله دلتا را دانلود کنید
خانه گزارش های ملکی رهن آپارتمان‌های نقلی چقدر تمام می‌شود؟

رهن آپارتمان‌های نقلی چقدر تمام می‌شود؟

۰
0
آخرین گزارش‌های میدانی از وضعیت معاملات در مناطق مختلف شهر تهران نشان می‌دهد که رهن آپارتمان‌های نقلی از اجاره پیشی گرفته است.
قیمت آپارتمان ‌های تا 60 متر
افزایش عرضه «رهن کامل» در بازار آپارتمان ‌های تا ۶۰ متر مربع و نقلی در فصل پاییز قدری بیشتر از فصل تابستان مشهود شده است. به‌طوری که برخی از واسطه‌های ملکی فعال در مناطقی که کانون عرضه آپارتمان‌های نقلی به شمار می‌آید، می‌گویند از هر سه آگهی اجاره نزد آنها، دو مورد رهن کامل یا رهن و اجاره قابل تبدیل به رهن کامل است.

به گزارش مجله دلتا در روزهای اخیر تعداد آپارتمان‌های اجاره‌ای تا ۶۰ متر مربع که با بهای پیشنهادی رهن کامل به بازار عرضه شده‌اند از آپارتمان‌هایی که با ترکیب رهن و اجاره ماهانه آگهی شده‌اند، پیشی گرفته است. در عین حال تمایل به دریافت اجاره‌بهای ماهانه با ارقام ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان نیز در میان موجران در این گروه متراژی وجود دارد.

اغلب قیمت‌های پیشنهادی در این بخش از بازار مسکن نیز، رهن ۲ میلیون تومانی به بالا به ازای هر مترمربع است؛ به این معنا که یک واحد آپارتمان ۵۰ مترمربعی به‌طور میانگین با پرداخت ودیعه ۱۰۰ میلیون تومانی برای مدت یک سال اجاره می‌شود و اگر هم قرار باشد بخشی از این رقم به‌صورت اجاره‌بها دریافت شود، فرمول «هر یک میلیون تومان ودیعه، معادل ۳۰ هزار تومان اجاره» برای تبدیل استفاده می‌شود.

اما آن‌طور که از بازار اجاره بر می‌آید، دست‌کم در مناطقی که آپارتمان‌های نقلی پرتعداد است، تمایل به دریافت ودیعه نسبت به اجاره بیشتر است. بخشی از این تمایل نشات گرفته از این واقعیت است که ارزش رهن کامل این آپارتمان‌ها با توجه به متراژ محدود، در مقایسه با سایر آپارتمان‌های اجاره‌ای کمتر است و رهن کامل دریافتی، به نوعی حداقل رقم سرمایه‌گذاری در بازارهای دیگر به‌شمار می‌آید.

در جدول زیر تازه‌ترین قیمت آپارتمان ‌های تا ۶۰ متر مربع و نقلی ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.
رهن-آپارتمان-های-60-متر-مربع

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “چرا آپارتمان‌های نقلی فروش نمی‌روند؟” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

قیمت روز آپارتمان در شرق تهران

با بودجه کمتر از میلیارد تومان برای خرید خانه در یک محله آرام و بدون ترافیک در تهران به حت…

پیشنهاد سردبیر

لباس متولدین هر ماه

متولدین هر ماه چه لباسی می‌پوشند؟

لباس متولدین هر ماه در بین خانم‌ها متفاوت است و هر ماه استایل خاص خود را دارد. تا به حال با خود فکر کرده‌اید چرا همیشه یک نوع لباس خاص می‌خرید یا چرا به استایل خاصی علاقه دارید؟ با مد و زیبایی مجله دلتا همراه باشید تا با لباس متولدین هر ماه و استایل خاص آنها آشنا شوید.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر
وب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملک