خانه دانستنی ها دانستنی‌های جالب از قلب انسان

دانستنی‌های جالب از قلب انسان

۰
1
شگفت انگیز است اگر بدانید قلب انسان یک فضای الکترومغناطیسی دارد که قوی تر از مغز عمل می کند؛ این به آن معناست که اطرافیان می توانند انرژی های قلب ما را دریافت کنند؛ بنابراین، عشق و نفرت، عواطفی غیر منطقی و یا انفعالات لحظه ای نیستند.
قلب انسان

ما مغز را مرکز تفکر و عقل می‌دانیم که بدون آن قادر به ادراک و یادآوری چیزی نیستیم. از سوی دیگر، قلب عضله ای به اندازه یک مشت است، شعرا و ادبای بسیاری قصاید و غزل هایی را برای قلب سروده اند و از آن به عنوان منبع عشق و شور و عواطف صادقانه و پاک یاد کرده اند. در ادامه این مطلب از مجله دلتا از دانستنی‌های جالب قلب انسان بخوانید.

دانستنی‌های قلب انسان

قلب یک پمپ عضلانی توخالی است که بدون توقف خون را به سراسر بدن پمپ می کند. رگ‌های خونی بزرگی که به قلب متصل‌اند، خون را به ری‌ ها و بدن می‌برند و بازمی‌گردانند. رگ‌های خونی کوچک روی قلب نیز غذا و اکسیژن را به آن می‌رسانند و دی اکسید کربن و محصولات دفعی دیگر را از آن خارج می‌کنند. اما کارکرد قلب چیزی فراتر از پمپاژ خون است. قلب نقش مهمی در یادگیری، تفکر و ادراک نیز دارد و به عبارتی دیگر، از نظر عملکرد شبیه مغز کار می‌کنند.

دانشمندان دریافته‌اند که قلب انسان حاوی دستگاه عصبی مستقل و پیشرفته‌ای متشکل از ۴۰۰۰۰ سلول عصبی و شبکه پیچیده از انتقال دهنده‌های عصبی و پروتئین‌هاست که اطلاعات بسیاری از شخصیت، تاریخ و حافظه را در برمی‌گیرند.

البته شگفت انگیز است اگر بدانید، قلب یک فضای الکترومغناطیسی دارد که قوی‌تر از مغز عمل می‌کند؛ این به آن معناست که اطرافیان می‌توانند انرژی‌های قلب ما را دریافت کنند؛ بنابراین، عشق و نفرت، عواطفی غیر منطقی و یا انفعالات لحظه‌ای نیستند، بلکه زبان مخصوصی هستند که به شکل نیرویی در قلب ایجاد می‌شوند و به نوعی آگاهی‌های هوشمندانه به شمار می‌روند.

میدان مغناطیسی قلب انسان

دکتر «پل پرسال» خلاصه‌ای از تجارب و پژوهش‌های خود را در زمینه قلب و پیوند آن در کتابی به نام «راز و رمزهای قلب» گردآوردی کرده است. بنا بر ادعای دکتر پرسال، افراد دریافت کننده قلب در برخی توانمندی‌ها به افراد اهدا کننده شباهت می‌یابند؛ از جمله داستان‌های شگفت انگیز او درباره یک پسر هجده ساله و نوازنده موسیقی بود که بر اثر تصادف از دنیا رفت و قلب او را به دختری همسال خودش پیوند زدند. نکته جالب این بود که دختر مورد نظر توانست در مقابل پدر و مادر پسر متوفی موسیقی زیبایی را همچون پسرشان بنوازد، به گونه ای که تعجب همگان را برانگیخت.

پیوند قلب انسان

قلب پیش از مغز در جنین انسان شکل می‌گیرد و تا روز مرگ و آخرین روز حیات ضربان دارد. با وجود اینکه دانشمندان بر این باورند که مغز انسان ضربان قلب او را تنظیم می‌کند، در یک مورد عجیب و در یک فرآیند پیوند قلب، زمانی که قلب جدید را در سینه بیمار گذاشتند، به سرعت شروع به زدن می کند، بدون آنکه فرصت گرفتن فرمان از مغز را داشته باشد.

در حالی که علم پزشکی، پیشرفت های چشمگیری را در عصر جدید به خود دیده است، هنوز اسرار بسیاری از بدن و طبیعت انسان ناشناخته مانده است.

بیشتر بخوانید: تشنج ناشی از حملات صرع در برخی افراد موجب می‌شود تا روند طبیعی زندگی آن‌ها دچار مشکل شود. در مقاله «پیش‌بینی حملات صرع با فناوری پوشیدنی» درباره این فناوری بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

تاریخ مأموریت سرنشین دار بعدی اسپیس‌ایکس مشخص شد

اسپیس‌ایکس در حال آماده شدن برای یک پرتاب تاریخی دیگر در هفته‌های آینده است تا برای نخستین…