خانه دانستنی ها حقایق باورنکردنی از زندگی حیوانات

حقایق باورنکردنی از زندگی حیوانات

۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
علی رغم پیشرفت های خیره کننده و کشف از بسیاری از رموز هستی، در این کره خاکی هنوز هم مسائل ناشناخته‌ و شگفت انگیزی درباره زندگی حیوانات وجود دارد.

این مسائل ناشناخته در مورد بسیاری از گونه های جانوری صدق می کند و چند وقت یک بار دانشمندان و محققان زیست جانوری در مورد رفتارها و ویژگی های ذاتی و اکتسابی این موجودات چیزهایی را کشف می کنند که همه را شگفت زده می‌کنند. در ادامه این مطلب از مجله دلتا با حقایقی جالب و خیره کننده در مورد گونه‌های جانوری مختلف و زندگی حیوانات آشنا خواهید شد.

زندگی حیوانات عروس دریایی

نوعی عروس دریایی وجود دارد که هرگز نمی میرد

این جانور دریایی می تواند با استفاده از سلول های بنیادی بدن خود اعضای از بین رفته یا نقص شده خود را ترمیم کند به نحوی که انگار عضو تازه به وجود آمده است.

زندگی حیوانات وال ها

آهنگ های وال ها نیز مانند انسان ها منتشر می شوند

یکی از عجایب زندگی حیوانات درباره وال‌ها است. هنگامی که چند وال با هم در یک مکان حضور دارند همه با هم یک آهنگ مشترک را خواهند خواند بدین ترتیب ممکن است آهنگ دنباله دار شود . نکته ی جالب این که اگر آهنگ اجرا شده به اندازه کافی جالب و گیرا باشد به دیگر مناطق نیز سرایت کرده و وال های دیگر نیز آن را یاد گرفته و از آن لذت خواهند برد.

زندگی حیوانات صدف ها

صدف ها می توانند تغییر جنسیت دهند

صدف ها بسته به این که در فصل جفتگیری حاضر کدام جنس مفیدتر خواهد بود جنسیت خود را تغییر می دهند.

اسب دریایی

اسب های دریایی نر مسئول به دنیا آوردن بچه ها هستند

اسب های دریایی زندگی تک همسری دارند. وقتی که زمان جفتگیری فرا می رسد اسب آبی نر تخم های بارور شده را در یک کیسه در بدن خود نگهداری خواهد کرد تا زمانی که نوزادان به دنیا بیایند. همچنین اسب های دریای نر و ماده در هنگام شنا دم های یکدیگر را می گیرند درست مانند انسان ها که دست در دست هم قدم می زنند.

پنگوئن

پنگوئن ها از یکدیگر خواستگاری می کنند

پنگوئن ها نیز تنها یک بار ازدواج می کنند و وقتی پنگوئن نر یک همنوع ماده را برای ازدواج انتخاب می کند با دادن یک سنگریزه از او خواستگاری خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: پژوهشگران برای نخستین بار به‌صورت علمی نشان داده‌اند که مانند برخی موجودات دیگر، گربه‌ها نیز دارای توانایی تقلید رفتار انسان هستند. در مقاله «تقلید رفتار انسان توسط گربه‌ها» را بخوانید تا با رفتار گربه‌ها بیشتر آشنا شوید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

نکات مهم هنگام خرید پاوربانک

اگر به دنبال خرید بهترین پاوربانک هستید، حتما مدل‌هایی را انتخاب کنید که به چراغ LED یل نم…