چند اختراع شگفت انگیز و خلاقانه

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
از زمان های گذشته تا به حال، بشر همواره تلاش نموده که نیازهای روزمره خود را برطرف کند. به همین منظور، اختراع شگفت انگیزی وجود داشته که زندگی انسان امروزی را تغییر داده است.
اختراع شگفت انگیز

در این میان، اختراع های جالبی به ثبت رسیده که اگر چه از نظر اهمیت به پای وسایلی مانند تلفن نمی‌رسند، اما توانسته اند مسائل روزانه ما را به شیوه‌ای جالب و خلاقانه حل نمایند. در این مقاله مجله دلتا قصد داریم شما را با چند اختراع شگفت انگیز و خلاقانه آشنا سازیم.

دستگاهی که وضعیت آب و هوای فردا را نشان می دهد

کِن کاواموتو مهندس نرم افزاری است که آرزو دارد دنیای دیجیتال و واقعی را با یکدیگر ترکیب کند. وی دستگاهی اختراع کرده که می تواند به صورت بصری آب و هوای فردا را به شما نشان دهد. او نام محصولش را «Tempescope» گذاشته است. اگر طوفان در شرف رخ دادن باشد، دستگاه فلش هایی شبیه به رعد و برق واقعی می زند. در صورت پیش بینی بارش باران نیز قطرات آب دیده می شوند. تنها مشکل این دستگاه جذاب، عدم توانایی در نشان دادن برف است.

اختراع شگفت انگیز آب و هوا

ساعت های متنی به شکل تقویم

بر خلاف ساعت های معمولی که به وسیله اعداد ما را از زمان آگاه می کنند، این وسایل جالب توسط متن ها باعث می‌شوند که ما به لحظه چک کردن ساعت فکر کنیم.

ساعت های متنی به شکل تقویم

ترفند نوری آرمسترانگ

این لامپ زیبا علاوه بر زیبایی، ماهیتی اسرار آمیز دارد. شما می توانید میزان نور مصرفی را به وسیله باز و بسته کردن حفره ها تنظیم کنید. علی رغم آن که چراغ به افتخار نیل آرمسترانگ نامگذاری شده، اما طراحان روس آن را ساخته اند.

ترفند نوری

یک اختراع شگفت انگیز: صفحه کلید نامرئی

به نظر می رسد جادویی خاص برای ساخت این اختراع شگفت انگیز به کار رفته باشد. صفحه کلید نامرئی «نوکی» از دو دست بند ساده ساخته شده که حرکات انگشتان شما را مانیتور می کنند. علی رغم خارق العاده بودن این ایده، اگر به تایپ بدون نگاه کردن به صفحه کلید تسلط نداشته باشید، نمی توانید از آن بهره بگیرید.

اختراع شگفت انگیز کیبورد

اسکیت های گرد دوگانه

بر خلاف اسکیت های معمولی، این مدل می تواند کاری کند که شما به آسانی حرکات چرخشی و برگشتی پا را مدیریت کنید. در قلب اسکیت ها، دو چرخ با قطر ۲۵ سانتیمتر همراه با سطحی نرم برای راحتی بیشتر پا قرار گرفته است.

اختراع شگفت انگیز اسکیت

بیشتر بخوانید: تا امروز فناوری چاپگر سه بعدی برای ساخت ابزار و تجهیزات مختلف استفاده شده است. محققان با این فناوری خانه‌ ای ارزان ساخته‌اند که سازگار با محیط زیست است. در مقاله «ساخت خانه ارزان با چاپگر سه بعدی» بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

فلسفه هفت سین نوروز چیست؟+ویدیو

از مشهورترین مراسم نوروزی ایرانیان، گستردن سفره هفت سین است. با فلسفه سفره هفت سین در این …