خانه مد و زیبایی در مهمانی های رسمی چه بپوشیم؟

در مهمانی های رسمی چه بپوشیم؟

۷
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در مهمانی های رسمی، باید لباس رسمی بپوشید. اما لباس رسمی را چطور می‌توان از سایر لباس‌ها تشخیص داد و با توجه به چه نکاتی باید انتخاب کرد؟
مهمانی رسمی چه بپوشیم

ممکن است ده‌ها لباس داخل کمدتان وجود داشته باشد؛ اما باز هم وقتی قرار است در مهمانی های رسمی مهم رسمی شرکت کنید، ندانید کدام مدل‌ها برای مهمانی‌های رسمی مناسب هستند و باید کنار کدام کیف، کفش، مانتو یا زیورآلات قرارشان دهید. در این مقاله ابتدا بعضی ویژگی‌های انتخاب لباس‌های مجلسی زنانه را بررسی می‌کنیم و بعد در نحوه انتخابشان کمکتان خواهیم کرد. با مجله دلتا همراه باشید.

ویژگی‌های لباس مهمانی های رسمی

در مهمانی های رسمی، باید لباس رسمی بپوشید. اما لباس رسمی را چطور می‌توان از سایر لباس‌ها تشخیص داد و با توجه به چه نکاتی باید انتخاب کرد؟

لباس مهمانی های رسمی رنگ

 • توجه به قد لباس: ممکن است انواع و اقسام پیراهن‌های زنانه میدی (Mid) یا کوتاه را داخل کمد داشته باشید؛ اما بهتر است در مهمانی‌های رسمی به جای پوشیدن پیراهن‌های کوتاه ترجیحا سراغ دامن‌های بلند بروید. به عبارت دیگر نوعی رابطه مستقیم بین قد لباس و میزان رسمیت مهمانی وجود دارد؛ یعنی هر چه مهمانی رسمی‌تر باشد، بهتر است قد لباس هم بلندتر باشد.
 • توجه به جنس پارچه: جنس پارچه پیراهن مجلسی دومین المانی است که باید به آن دقت کنید. پارچه باید از جنس مرغوبی تهیه شده باشد. ساتن، ابریشم، تور، گیپور و مخمل جزو پارچه‌های رسمی هستند.
 • لباس مهمانی های رسمی مخمل
 • توجه به زرق و برق: استفاده از سنگدوزی، منجوق، پولک و سایر مواردی که باعث بالا رفتن ارزش لباس می‌شوند، پیراهن شما را به بیشتر به سمت مجلسی شدن پیش می‌برند.
 • توجه به فرم بدن و صورت: یکی از نکات مهمی که موقع خرید و انتخاب لباس مجلسی زنانه باید به آن دقت داشته باشید، فرم بدن و صورتتان است.
 • توجه به رنگ لباس: کد مشخص کننده لباس‌های مجلسی، پوشیدن بعضی رنگ‌هاست. رنگ‌هایی مثل مشکی یک‌دست، بژ، طلایی و لاجوردی معمولا بیشتر از سایر رنگ‌ها در مهمانی‌ های رسمی دیده می‌شوند.
 • لباس مهمانی های رسمی زرق برق

چطور همه موارد را با هم ترکیب کنیم؟

 • هماهنگی در رنگ: یکی از اشتباهات بزرگی که می‌توان موقع ست کردن لباس برای مهمانی های رسمی انجام داد، هماهنگ نبودن رنگ‌ها با هم است؛ به خصوص هماهنگی بین روسری، مانتوی رسمی و پیراهن اهمیت بسیار زیادی دارد. سعی کنید بین رنگ‌های به کار رفته در مانتو و شال یا روسری‌تان هماهنگی برقرار کنید.
 • هماهنگی در فرم: نمی‌توانید یک پیراهن کاملا کلاسیک را با مانتو مدرن بپوشید. سنخیتی با پیراهن ندارند. لازم است همه عناصر استایل را در هماهنگی کامل انتخاب کنید.
 • ترکیب ساده و شلوغ: برای اینکه استایل شیک داشته باشید، بهتر است یک قانون مهم را رعایت کنید. جز در شرایطی که طرح پارچه پیراهن با کفش یکی است، به هیچ وجه سراغ ترکیب طرح‌های شلوغ با هم نروید.
 • هماهنگی در مدل: یکی از نکات ریزی که می‌تواند باعث شود در مهمانی های رسمی زیباتر به نظر برسید، توجه به مدل کیف، کفش، پیراهن، مانتو و حتی موهاست!

لباس مهمانی های رسمی مدل

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “لباس مجلسی کوتاه، بایدها و نبایدهای آن” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

اصول ست کردن رنگ زرد

رنگ زرد با خنده، خوش‌حالی و خوش‌بینی همراه است و روا‌‌‌نشناسان معتقدند که استفاده و ست کرد…