در مهمانی‌های رسمی چه بپوشیم؟

۱۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در مهمانی های رسمی، باید لباس رسمی بپوشید. اما لباس رسمی را چطور می‌توان از سایر لباس‌ها تشخیص داد و با توجه به چه نکاتی باید انتخاب کرد؟
مهمانی رسمی چه بپوشیم

ممکن است ده‌ها لباس داخل کمدتان وجود داشته باشد؛ اما باز هم وقتی قرار است در مهمانی های رسمی مهم شرکت کنید، ندانید کدام مدل‌ها برای مهمانی‌ رسمی مناسب است و باید کنار کدام کیف، کفش، مانتو یا زیورآلات قرارشان دهید. در این مقاله ابتدا بعضی ویژگی‌های انتخاب لباس‌های مجلسی زنانه را بررسی می‌کنیم و بعد در نحوه انتخاب به شما کمک خواهیم کرد. با مجله دلتا همراه باشید.

ویژگی‌های لباس مهمانی‌های رسمی

  • توجه به قد لباس: ممکن است انواع و اقسام پیراهن‌های زنانه میدی (Mid) یا کوتاه را داخل کمد داشته باشید؛ اما بهتر است در مهمانی‌های رسمی به جای پوشیدن پیراهن‌های کوتاه ترجیحا سراغ دامن‌های بلند بروید. به عبارت دیگر نوعی رابطه مستقیم بین قد لباس و میزان رسمیت مهمانی وجود دارد؛ یعنی هر چه مهمانی رسمی‌تر باشد، بهتر است قد لباس هم بلندتر باشد.
  • توجه به جنس پارچه: جنس پارچه پیراهن مجلسی دومین المانی است که باید به آن دقت کنید. پارچه باید از جنس مرغوبی تهیه شده باشد. ساتن، ابریشم، تور، گیپور و مخمل جزو پارچه‌های رسمی است.

 

لباس مهمانی های رسمی مخملتوجه به زرق و برق: استفاده از سنگ‌دوزی، منجوق، پولک و سایر مواردی که باعث بالا رفتن ارزش لباس می‌شوند، پیراهن شما را به سمت مجلسی شدن پیش می‌برند.

  • توجه به فرم بدن و صورت: یکی از نکات مهمی که موقع خرید و انتخاب لباس مجلسی زنانه باید به آن دقت داشته باشید، فرم بدن و صورت است.
  • توجه به رنگ لباس: کد مشخص کننده لباس‌های مجلسی، پوشیدن بعضی رنگ‌ها است. رنگ‌هایی مثل مشکی یک‌دست، بژ، طلایی و لاجوردی معمولا بیشتر از سایر رنگ‌ها در مهمانی‌ های رسمی دیده می‌شوند.

چطور همه موارد را با هم ترکیب کنیم؟

  • هماهنگی در رنگ: یکی از اشتباهات بزرگی که می‌توان موقع ست کردن لباس برای مهمانی های رسمی انجام داد، هماهنگ نبودن رنگ‌ها با هم است. بخصوص هماهنگی بین روسری، مانتو و پیراهن اهمیت بسیار زیادی دارد. سعی کنید بین رنگ‌های به کار رفته در مانتو و شال یا روسری‌ هماهنگی برقرار کنید.
  • هماهنگی در فرم: نمی‌توانید یک پیراهن کاملا کلاسیک را با مانتو مدرن بپوشید. لازم است همه عناصر استایل را در هماهنگی کامل انتخاب کنید.
  • ترکیب ساده و شلوغ: برای اینکه استایلی شیک داشته باشید، بهتر است یک قانون مهم را رعایت کنید. جز در شرایطی که طرح پارچه پیراهن با کفش یکی است، به هیچ وجه سراغ ترکیب طرح‌های شلوغ با هم نروید.
  • هماهنگی در مدل: یکی از نکات ریزی که می‌تواند باعث شود در مهمانی های رسمی زیباتر به نظر برسید، توجه به مدل کیف، کفش، پیراهن، مانتو و حتی موهاست!

لباس مهمانی های رسمی مدل

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “لباس مجلسی کوتاه، بایدها و نبایدهای آن” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

چند راهکار که بدون حرارت، موهای شما را صاف می‌کند

داشتن موهای صاف مزایای زیادی دارد از جمله این که موهای شما درخشان و جذاب خواهند شد و شانه …