خانه مد و زیبایی دکمه سردست و آنچه باید بدانید

دکمه سردست و آنچه باید بدانید

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دکمه سر‌دست انواع و شکل و رنگ‌های بسیار متفاوتی دارد و معمولا متناسب با رنگ کت و شلوار یا کراوت دکمه سر‌دست مناسب را انتخاب می‌کنند.
دکمه سردست

دکمه سردست جزء اکسسوری‌هایی بسیار شیک و زیباست که برای آقایان خوش پوش بسیار حائز اهمیت است. دکمه ها دارای انواع مختلفی است که یکی از مدل‌های اصلی آن به وسیله یک میله و یک دایره کوچک به یک دایره تزئینی بزرگتری متصل شده است. انواع دکمه سردست ها می‌تواند تاثیر زیادی در ظاهر کت شلوار و پیراهن بگذارد. با مجله دلتا همراه باشید.

دکمه سردست اکسسوری برای آقایان

در کنار اکسسوری‌های متنوع و خاصی که برای خانوم ها طراحی شده، اکسسوری‎هایی هم وجود دارند که مختص استایل آقایون طراحی و تولید شده‌اند. دکمه سرآستین استایلی شیک و منحصر‌به‌فرد به آقایان می‌دهد.

دکمه سرآستین چیست؟

ابزار ساده و شیک برای چفت کردن لبه آستین پیراهن مردانه هست و باعث می‌شود استایل رسمی آقایان را خیلی شیک‌تر نشان دهد. این دکمه زینتی یه جایگزین خیلی خوب و مناسب برای دکمه‌های معمولی است با این تفاوت که این دکمه زینتی روی لباس دوخته نمی‌شوند و قابلیت جابه‌جایی نیز دارند و با یک گیره مخصوص روی لباس قرار می‌گیرند.

انواع دکمه سردست

دکمه سرآستین هم مثل بقیه دکمه‌ها مدل ها و طرح های متنوع و خاصی داره که می‌توانید با توجه به استایل و سلیقه بهترین مدل را انتخاب کنید. دکمه‌ها معمولا برای استایل‌های رسمی و با کت و شلوار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با قسمت چرخان (Bullet Back Cufflinks)

قفل دار (Whale Back Cufflinks)

گل میخی (Stud or Button Style Cufflinks)

زنجیر دار (Chain Link Cufflinks)

دو انتهای گرد (Ball Return Cufflinks)

انواع دکمه سردست

دکمه سرآستین رو می‌توانید برای آستین‌های ساده استفاده کرد اما معمولا این دکمه زینتی برای پیراهن‌هایی که دارای دو درز باز در دو طرف آستین هستند مناسب‌تر است. البته آستین‌های دو طرفه فرانسوی هم گزینه‌ مناسبی برای استفاده از دکمه آستین است.

پیشنهاد مطالعه: برای  آشنایی با اصول ست کردن انواع کت و شلوار “با کت و شلوار سورمه‌ای چه پیراهنی بپوشیم؟ “ را مطالعه کنید.

دسترسی سریع و آسان به مطالب مجله، با دانلود رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
همین حالا دانلود کنید
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

ست کردن رنگ نود و همه آنچه باید بدانید!

رنگ نود (Nude) شامل تمامی تناژهای رنگ پوست می‌شود؛ از گلبهی کم‌رنگ، بژ، برنزه و... در مجمو…