خانه گردشگری ۷ مکان ممنوعه جهان!

۷ مکان ممنوعه جهان!

۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هنوز هم در این جهان مکان‌هایی وجود دارند که قانونا نمی‌توانید به آنجا بروید و این موضوع دلایل مختلفی دارد.
مکان های ناشناخته جهان

مکان های ممنوعه جهان

مکان‌های ممنوعه جهان که در این نوشتار از مجله دلتا قصد معرفی آنها را داریم، جزایر، پایگاه‌های نظامی، جاذبه‌های طبیعی و… است که برای مردم عادی قدغن شده‌اند. بیایید در یک سفر چند دقیقه‌ای سری به مکان های ناشناخته جهان بزنیم که احتمالا در دنیای واقعی هیچ وقت شانسی برای دیدن آن‌ها نخواهید داشت.

 

غارهای Lascaux در فرانسه

این غارها در جنوب غربی کشور فرانسه واقع شده‌اند و شامل ۹۰۰ نقاشی ماقبل تاریخ است. از سال ۱۹۶۳ تا حالا این غارها از دسترس عموم مردم خارج شده‌اند چرا که وجود هر انسانی در این غارها به شدت تخریب‌کننده اعلام شده است، این غارها فقط هفته‌ای یک بار برای چند دقیقه آن هم برای نیروهای امنیتی باز می‌شوند.

غار لاسکو

منطقه ۵۱ نوادا در آمریکا

این منطقه در صحرای نوادا قرار دارد و در واقع یک پایگاه نظامی سری است که هیچ وقت هدف از ساخت آن برای عموم مردم نه روشن شده است و نه توضیحی درباره آن داده شده است. پس یک چیز روشن وجود دارد و آن هم این است که هر اتفاقی که در این منطقه می‌افتد نباید توسط کسی دیده شود و به همین خاطر دسترسی به آن به شدت محدود شده است و از مکان های ناشناخته و ممنوعه جهان است.

جزیره سورتسی در ایسلند

سورتسی یک جزیره کوچک آتشفشانی در سواحل جنوبی ایسلند است که زمانی به عنوان جوان‌ترین جزیره جهان شناخته می‌شد، این جزیره طی انفجار آتشفشانی به وجود آمده بود اما در حال حاضر توسط هیچ کسی قابل دسترسی نیست مگر گروهی خاص از دانشمندان. آن‌ها می خواهند تغییرات اتفاق افتاده روی این جزیره را بدون دخالت انسان‌های دیگر مورد بررسی قرار بدهند.

جزیره سورتسی

طاق سوالبرد در نروژ

این طاق که در کوهستان‌های سرد و پوشیده از برف نروژ قرار دارد، در یکی از جزیره‌های بسیار دوردست مجمع الجزایر سوالبرد واقع شده است و بین کشور نروژ و قطب شمال قرار دارد. در این مرکز گیاهان بسیار خاصی کاشته می‌شود تا در شرایط بحران جهانی از آن‌ها استفاده شود. در حال حاضر ۱ میلیون گیاه ناشناخته در آن وجود دارد.

اشناخته های جهان

مترو دوم در روسیه

متروی دوم که به نام کد D-6 هم شناخته می‌شود، یک سیستم سری زیر زمینی است که به موازات سیست متروی مسکو ساخته شده است. این شبکه ساختمان‌های بسیار مهم دولتی و ادارای مسکو را به هم وصل می‌کند، از جمله آن‌ها کاخ کرملین و آکادمی General Staff و خانه Zheltovsky است.

اتاق سری کوکاکولا

فرمول افسانه‌ای کوکاکولا… فرمولی که همه شرکت‌های رقیب سعی کرده‌اند تا از آن سر در بیاورند، در یکی از سری‌ترین جاهای دنیا قرار دارد، در اتاق سری کوکاکولا در آتلانتای جرجیا قرار دارد. فرمول سری کوکاکولا ۱۲۵ سال است به تاریخ پیوسته است.

اتاق سری کوکالا

جزیره مارها در برزیل

این جزیره در نزدیکی سواحل سائوپائولو قرار گرفته است و به خاطر تعداد خارج از حد تصور مارهایش مشهور شده است، این جزیره تنها جایی روی کره زمین است که Golden Lancehead Viper در آن زندگی می‌کند، نوعی مار بسیار قدرتمند که می‌تواند گوشت انسان را به راحتی ذوب کند! پس جای تعجب نیست که دولت برزیل تصمیم گرفته تا این جزیره در لیست مکان‌های ممنوعه جهان قرار دهد.

مکان های ممنوعه جهان

پیشنهاد مطالعه : برای مطالعه بیشتر نوشتار “جاذبه هایی دیدنی ناشناخته!را بخوانید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

سی تیر، قدیمی‌ترین خیابان خوشمزه تهران!

این خیابان از گذشته‌های دور تا به امروز قسمتی جدانشدنی از قطب‌های گردشگری کشور بوده است و …