خانه گردشگری کوله گردی؛ سفری ارزان و ماجراجویانه

کوله گردی؛ سفری ارزان و ماجراجویانه

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
حس ماجراجویانه را در خود بیدار کنید چرا که راهی ارزان و پر از چالش‌های شیرین را پیش رو دارید.

به احتمال زیاد در دوران کودکی خودتان را در یک سفر کوله گردی و ماجراجویانه تصور می‌کردید ولی احتمالا آرزویتان را فراموش کردید یا فکر می کنید که این رویا برای شما خیلی دور است کوله گردی یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های سفر است که به دو بخش تقسیم می‌شود کوله گردی (backpacking) و هیچهایک (hitchhike) با مجله دلتا همراه باشید تا کوله خود را برای اولین سفر ماجراجویانه خود ببندید.

همسفر

یکی از مهم‌ترین مواردی که در سفرهای کوله گردی باید به آن توجه کنید، پیدا کردن یک همسفر با تجربه و به اصطلاح خوش سفر است. اینکه فردی همراهتان باشد که واقعا به این نوع سفرهای علاقمند باشد و البته تجربه هم داشته باشد یک نعمت بسیار بزرگ است.اما اگر کسی را پیدا نکردید به هیچ وجه نگران نباشید، شاید ۶۰% بک‌پکرها تنها سفر می‌کنند و همسفرشان راهنمای سفر، نقشه و کتاب است.

سفرهای کوله گردی

کوله گردی (backpacking)

این نوع از سفر کردن به ویژه در میان جوانان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. کوله گردی واژه‌ای است که مقدار زیادی هیجان و ماجراجویی را در خود جای داده است. البته این واژه به معنای سفری ارزان و آسان هم هست، در این سبک از سفر رفتن خبری از رزرو هتل‌های لوکس، مجلل نیست و کسانی که به این شیوه سفر می‌کنند خود را برای سختی‌های شیرین مسیر آماده کرده‌اند. کوله گردی یعنی انتخاب خوابگاه‌های ارزان، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و دیگر راه‌هایی که سفری ارزان و ساده را پیش روی شما قرار خواهند داد. پس اگر روزی تمام وسایل‌تان را در یک کوله‌پشتی جمع کرده و دل به جاده زدید، به شما کوله گرد می گویند.

سفرهای کوله گردی

مهارت‌هایی که کوله گردی به شما اضافه می کند

با بک‌پکینگ شما مهارت‌هایی را یاد می‌گیرید که تا به حال در زندگیتان حتی به آنها توجه هم نمی‌کردید. افزایش اعتماد به نفس از مهم‌ترین مزایای این نوع از سفر کردن است. باور بیشتری به توانایی‌ها و شایستگی‌‎ها از دیگر مزایای کوله گردی است.با این نوع از سفر کردن شما یاد می‌گیرید با مشکلات رو به رو شده و خودتان آنها را مدیریت کنید. راه‌‌حل‌های خلاقانه بیابید و از حل یک مشکل به تنهایی لذت ببرید. شما با رفتن به سفرهای بک‌پکینک صبورتر خواهید شد و آمادگی بیشتری برای مقابله با اتفاقات غیرقابل پیش بینی پیدا می‌کنید.سفرهای کوله گردی

غریبه‌ها در سفر

همچنین یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این نوع سفرها ، آشنایی با افراد مختلف و افزایش ارتباطات میان فردی است. در سفرتان قرار است با آدم‌های غریبه زیادی برخورد کرده و از آنها چیزهای مختلفی یاد بگیرید. پس مطمئن باشید این روش سفر تنها انتخاب سبکی متفاوت از سفر کردن نیست، این شیوه از سفر قرار است نگاه شما را به زندگی عوض کرده، تجربیات تازه بسیاری را در اختیارتان قرار داده و تحولات بسیاری را در زندگیتان ایجاد کند.

سفرهای کوله گردی

کوله گردی همراه با بچه‌‌ها

اگر همراه خود بچه‌های قد و نیم‌قد می‌برید، تجربه‌ منحصر‌به‌فردی برای آنها فراهم کرده‌اید. به این ترتیب هم بچه‌ها با کوله گردی عاشق طبیعت می‌شوند و هم شما از تجهیزات و لوازم مورد نیاز بچه‌ها برای کوله گردی آگاه می‌شوید.

  • مسیر کوتاهی را انتخاب کنید (مثل سه کیلومتر) و بعد از آن بایستید و به گل‌ها، صخره‌ها، حیوانات و… نگاه کنید.
  • با دادن کوله به بچه، خوداتکایی را به او بیاموزید.
  • چند اسباب‌بازی که در کوله جا می‌شوند، برای بازی بچه‌ها بیاورید.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری بیشتر ۷ سیاره بر روی زمین را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

گردابی از جنس سنگ در خرم آباد!

درشمال غربی شهر خرم‌ آباد و در استان لرستان، جاذبه‌ای بسیار زیبا در انتظار شماست. بنایی که…