گورستان عروسک‌ها، ترسناک‌ترین منطقه توریستی

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
جزیره عروسک‌ها در مکزیک، یکی از وحشتناک‌ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می‌رود که کمتر کسی می‌تواند بدون احساس ترس از آنجا دیدن کند.
جزیره عروسک ها

جزیره عروسک ها در مکزیک یکی از وحشتناک‌ترین جاذبه های توریستی در جهان به شمار می‌رود. این جزیره نفرین‌‌شده، میزبان هزاران عروسک است. این عروسک‌ها به طرز وحشتناکی از شاخ و برگ درختان حلق‌آویز شده‌اند! با این بخش از مجله دلتا همراه باشید.

داستان جزیره عروسک ها

این جزیره کوچک در شبکه گسترده‌ای از آبراه‌ها در جنوب مکزیکو سیتی واقع شده است. طبق یک افسانه محلی، داستان این جزیره به سال‌ها قبل باز می‌گردد. در سال‌های دور یک دختربچه فقیر در آب‌های اطراف این جزیره غرق شد. مردی به نام «دُن خولیان» جسد او را پیدا کرد. این مرد، به تنهایی و جدا از خانواده خود در این جزیره زندگی می‌کرد.

بر اساس این افسانه، خولیان اندکی پس از پیدا کردن جسد آن کودک، یک عروسک را نیز در همان نزدیکی پیدا می‌کند. او به احترام آن دختر بچه، آن را از آب می‌گیرد. وی عروسک را از شاخه یک درخت آویزان می‌کند. پس از انجام این کار، روح دختر بچه در جسم خولیان رسوخ می‌کند. درنتیجه او مجبور می‌شود برای تسکین روحش هر روز عروسک‌های بیشتری را به درختان آویزان کند.

داستان جزیره عروسک ها

آیا داستان جزیره عروسک ها حقیقت دارد؟

برخی نیز مدعی‌اند این داستان ساخته و پرداخته ذهن خولیان بوده است. آن‌ها می‌گویند او اساساً هیچ دختربچه‌ای را به همراه عروسکش در این جزیره پیدا نکرده است. خولیان فقط برای فرار از تنهایی، این داستان را گفته است. اما در هر حال، امروزه صدها عروسک با ظاهری ترسناک از شاخ و برگ درختان این جزیره آویزان شده‌اند. عروسک‌هایی که دست و پا یا سرشان بریده شده است.

جزیره عروسک ها در مکزیک

سرنوشت خولیان چه شد؟

خولیان در سال ۲۰۰۱ پس از ۵۰ سال جمع‌آوری عروسک و حلق‌آویز کردن آن‌ها از درختان، فوت کرد. جسد او دقیقا در همان نقطه‌ای پیدا شد که پیش از این گفته بود جسد دختربچه را در آنجا پیدا کرده است. از آن زمان به بعد این جزیره به یک مقصد گردشگری تبدیل شده است. اما هنوز هم افرادی هستند که با پا گذاشتن به این مکان، دچار ترس می‌شوند. آنان باور دارند که روح دختربچه و خولیان هنوز در این جزیره سرگردان است. در حقیقت روح آن‌هاست که باعث شنیده شدن صداهای عجیب در این جزیره می‌شود!

جزیره عروسک ها کجاست؟

گورستان عروسک‌ها، ترسناک‌ترین منطقه توریستی

بسیاری از مردم محلی باور دارند که ارواح در این جزیره زندگی می‌کنند. حیواناتی هم که در این جزیره وجود دارند در واقع انسان‌هایی هستند که به شکل حیوان درآمده‌اند. برخی افراد محلی که با قایق از کنار این جزیره رد شده‌اند، مدعی‌اند که صدای حرف‌زدن عروسک‌ها را با یکدیگر شنیده‌اند. برخی نیز ادعا می‌کنند که با چشم خود دیده‌اند که عروسک‌ها چشم‌هایشان را باز و بسته می‌کنند!

آژانس‌های گردشگری می‌گویند بسیاری از افرادی را که با خود به این جزیره می‌آورند، پس از مشاهده عروسک‌ها یا فرار می‌کنند یا از شدت ترس به گریه می‌افتند و برخی دیگر نیز با چشمان کاملا بسته از میان درختان عبور می‌کنند.

جزیره عروسک ها در مکزیک، گردشگری وحشت

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های جهانگردی، ۷ مکان ممنوعه جهان! را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

رمانتیک‌ترین مقصد جهان برای ماه عسل کجاست؟

اکثر مردم، بورا بورا را یک جزیره رمانتیک می‌دانند. این جزیره یک مکان عالی برای متاهل‌ها و …