خانه دکوراسیون طوسی، رنگی که در دکوراسیون هرگز نمی‌میرد!

طوسی، رنگی که در دکوراسیون هرگز نمی‌میرد!

۰
0
چیدمان دکوراسیون منزل با رنگ غالب طوسی انتخابی مطمین و مدرن است.
رنگ طوسی در دکوراسیون

رنگ طوسی در دکوراسیون

وقتی به سبک طراحی خانه خود فکر می‌کنید چه کلماتی به ذهن شما خطور می‌کند؟ شیک، مدرن، امروزی، آرامش بخش… اگر به دنبال این خصوصیات هستید، طوسی رنگ شماست! رنگ طوسی برای دکوراسیون همانند دکوراسیون سفید، یک رنگ خنثی است که با قرار گرفتن در کنار دیگر رنگ‌ها، در فضا تعادل ایجاد می‌کند. با این بخش از مجله دلتا همراه باشید.

روانشناسی رنگ طوسی

تاثیر رنگ طوسی در فضا، وابسته به سایه آن در طیف رنگی است. برای نمونه اگر طوسی سایه‌ای از زرد در خود داشته باشد، محیط را افسرده می‌کند، به ویژه اگر با المان‌های قهوه‌ای در اتاق همراه شود. اما حضور رنگ طوسی در کنار رنگ سفید، فضایی تمیز و با طراوت ایجاد می‌کند. اگر بیش از حد از رنگ طوسی و خاکستری در طراحی داخلی استفاده شود، محیط خسته کننده می‌شود.

طیف رنگ طوسی

طوسی نیز مانند دیگر رنگ‌ها، طیف متنوعی از سایه‌ها را دربرمی‌گیرد. دودی، زغالی، خاکستری، گرافیتی، سربی، نقره‌ای و ده‌ها سایه دیگر در طیف رنگ طوسی قرار دارند.
رنگ طوسی در خانه

رنگ‌های مکمل طوسی در دکوراسیون

نکته مهم در چیدمان فضای داخلی، انتخاب درست رنگ‌ و بافت‌ است. از آنجا که طوسی رنگی خنثی است، به راحتی می‌توانید آن را با رنگ‌های دیگر ترکیب کنید؛ اما باید در نظر داشته باشید که در هر پالت، سایه مناسبی از طیف طوسی را انتخاب کنید.

طوسی و صورتی

یک ترکیب ظریف و آرام‌بخش، که هویتی جدید به رنگ خاکستری می‌دهد. برای گرم‌تر شدن این ترکیب می‌توانید از مبلمان و تزیینات چوبی استفاده کنید. حضور این المان‌های روستیک فضای را مدرن و جذاب نگه می‌دارد.

طوسی و صورتی

طوسی و خردلی

خردلی رنگی است که در کنار تمام رنگ‌های خنثی غوغا می‌کند. قرار گرفتن خردلی در کنار خاکستری کم‌رنگ، به آن عمق و جذابیت می‌دهد. استفاده از چند المان مشکی در ترکیب خردلی و طوسی، به گرمای محیط کمک می‌کند.
ترکیب طوسی و خردلی

طوسی و آبی

ترکیب آبی تیره و طوسی، فضایی ملایم ایجاد می‌کند. نکته مهم برای حفظ تعادل این ترکیب، این است که بیشتر فضا به رنگ طوسی اختصاص داده شود و تنها بخش‌های کوچکی آبی تیره باشد. افزودن پارچه‌های مخمل و خز دار نیز حس راحتی و آسایش را تقویت می‌کند.
اتاق طوسی و آبی

طوسی و سبز

ترکیب طوسی و سبز زیبا و چشمگیر است. طوسی رنگ خنثی است و قرار گرفتن سبز در کنار آن، زندگی را به خانه می‌آورد. رنگ‌های مختلف از طیف سبز را در این ترکیب می‌توانید استفاده کنید. همچنین از معجزه حضور گیاهان سبز در دکوراسیون طوسی رنگ غافل نشوید.
طوسی و سبز در دکوراسیون

طوسی و نارنجی

نارنجی رنگی ایده‌آل برای تغییر جلوه بصری رنگ طوسی است. گرمای نارنجی با سردی رنگ طوسی تعادل را برقرار می‌کند و فضایی مدرن و امروزی ایجاد می‌کند. برای تلطیف فضا می‌توانید از المان‌های سفید در این پالت رنگی استفاده کنید.
رنگ طوسی و نارنجی

طوسی و سفید

ترکیب خاکستری و سفید در طراحی داخلی چشمگیر و جسورانه است. با این وجود، بایستی در نظر داشته باشید که همه تن‌های رنگ طوسی و سفید با هم همخوانی ندارند؛ بنابراین بهتر است همیشه سفید خالص را با طیف طوسی (از نقره‌ای گرفته تا خاکستری) ترکیب کنید.
پیشنهاد مطالعه : برای مطالعه بیشتر نوشتار “معجزه رنگ سفید در دکوراسیون” را بخوانید.
بیشتر ببینید در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با کمترین هزینه

یکی از راه‌های ایجاد ظاهری لوکس برای فضای داخلی ایجاد نورپردازی مناسب است. با انتخاب نورپر…